تردد روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ هزار نفر از مرزها/فعلا امکان تردد از مرز خسروی وجود ندارد

13/07/1398 12:13 ب.ظ

دبیر ستاد اربعین در گفت‌وگو با ایلنا: تردد روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ هزار نفر از مرزها/فعلا امکان تردد از مرز خسروی وجود ندارد

دبیر ستاد اربعین با بیان اینکه هنوز امکان تردد از مرز خسروی وجود ندارد، گفت: روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ هزار نفر از مرزها عبور می‌کنند. وی ادامه داد: البته قرار است مسیر جایگزین از مرز خسروی به بغداد ایجاد شود تا زائران بتوانند از آنجا به کربلا بروند.

وی درباره جلوگیری از تردد زائران اتباع از مرز چذابه ادامه داد: زائران اتباع تنها مجاز به عبور از مرز شلمچه هستند و از تردد آنها در مرزهای دیگر جلوگیری می‌شود.

ادامه مطلب:
ilnanews »

از 'ایوب امینی' هیچ نشانی باقی نماند، نگرانی ۸۰۰ هزار کارگر ساختمانی از رکود ادامه‌دار ساخت‌وساز

مرز خسروی همچنان مسدود است/ اطلاع‌رسانی پیامکی وضعیت برگه تردد اربعین- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim«مرز خسروی همچنان مسدود است؛ مرز مهران جایگزین مرز خسروی درنظر گرفته شده است» شماره پیامک ۱۱۰۳۰۰۰۰۱۰ برای اطلاع از آخرین وضعیت ارسال برگه تردد اربعین در نظر گرفته شده است در_مسیر_اربعین

آمریکا و اسرائیل از بازگشایی گذرگاه القائم عصبانی هستند، چرا؟بازگشایی گذرگاه مرزی القائم علاوه بر بهبود اقتصاد عراق و سوریه، می‌تواند به مثابه دروازه‌ای برای صدور کالاهای ایرانی به سوریه و حتی لبنان و مدیترانه مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

وجود ۱۰۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان/ ایران از برجام عقب‌نشینی نکرده است/ طرح افزایش سن ازدواج در مجلس پذیرفته نشدرئیس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه والدینی که با وجود توانایی مالی اجازه تحصیل به فرزندان‌شان را نمی‌دهند مرتکب جرم شده اند، گفت: در حال حاضر شاهد تعداد قابل توجهی کودک بازمانده از تحصیل در شهرهای کشور هستیم بطوریکه حدود ۱۰۰ هزار دانش ‌آموز بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان وجود دارد.

نعمت احمدی: جداسازی سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه آن را در مقابل مجلس پاسخگو می‌کندنعمت احمدی‌، وکیل پایه‌یک دادگستری، گفت: در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که بهترین شیوه اداره این است که دادستانی زیرمجموعه قوه مجریه باشد. حالا تا دادستانی ما جزو قوه مجریه شود، راه طولانی در پیش داریم. اما بهتر است که سازمان زندان‌ها زیر مجموعه قوه مجریه باشد.

نگرانی کشورها از سرکوب اعتراضات عراق با زور نیروهای امنیتیاعتراضات در عراق به عملکرد اقتصادی دولت، تا کنون دست‌کم ۶۵ کشته برجای گذاشته است. این اعتراضات بزرگترین تظاهرات ضددولتی از زمان آغاز نخست‌وزیری عادل عبدالمهدی محسوب می‌شود. با نیروهای سپاه قدس و حشد الشعبی سرکوب میشن!! IslamicRegimeMustGo سرکوب توسط نیروهای جمهوری اسلامی ریدم به یورونیوز با کارکنان پفیوزش با زور حشدالشعبی و سپاه. نیروهای امنیتی عراق آدم نکشتن تا الان

احمد محمدی‌فر (دبیر ستاد اربعین) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت مرز خسروی گفت: در حال حاضر هنوز درباره تردد از مرز خسروی به ما چیزی اعلام نشده است.

وی ادامه داد: البته قرار است مسیر جایگزین از مرز خسروی به بغداد ایجاد شود تا زائران بتوانند از آنجا به کربلا بروند.

وی درباره جلوگیری از تردد زائران اتباع از مرز چذابه ادامه داد: زائران اتباع تنها مجاز به عبور از مرز شلمچه هستند و از تردد آنها در مرزهای دیگر جلوگیری می‌شود.

دبیر ستاد اربعین خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از دو میلیون زائر در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند و روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ هزار نفر از مرزها عبور می‌کنند.