تراکنش‌های بانکی، ملاک محاسبه مالیات؟

02/02/2020 12:36:00 ب.ظ

نادر جنتی گفت: طبق قانون به هیچ‌وجه نمی‌توانیم تراکنش‌های قبل از سال ۹۵ را بررسی کنیم مگر اینکه با استعلام شخص وزیر اقتصاد و دارایی باشد اما تسهیلات مانده حساب و گردش حساب مودیان از سال ۹۵ به بعد در صورت نیاز بررسی می‌شود.

تراکنش‌های بانکی، ملاک محاسبه مالیات؟ نادر جنتی: طبق قانون به هیچ‌وجه نمی‌توانیم تراکنش‌های قبل از سال ۹۵ را بررسی کنیم مگر اینکه با استعلام شخص وزیر اقتصاد باشد اما تسهیلات مانده حساب و گردش حساب مودیان از سال ۹۵ به بعد در صورت نیاز بررسی می‌شود./ میزان

نادر جنتی گفت: طبق قانون به هیچ‌وجه نمی‌توانیم تراکنش‌های قبل از سال ۹۵ را بررسی کنیم مگر اینکه با استعلام شخص وزیر اقتصاد و دارایی باشد اما تسهیلات مانده حساب و گردش حساب مودیان از سال ۹۵ به بعد در صورت نیاز بررسی می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: طرح مبارزه با فرار مالیاتی و شرکت‌های سوری به صورت نمونه و آزمایشی در استان اصفهان اجرا می‌شود. قالب کلی و یکپارچه برای تمام استان‌ها تا پایان سال تدوین می‌شود.جنتی در مورد برخی فروشندگان مواد اولیه کشاورزان که فاکتور رسمی ندارند، افزود: درصورتی که هزینه‌ها در حد متعارف باشد امور مالیاتی استان باید آن را بپذیرد. برای مثال کارخانه‌ تولید رب گوجه فرنگی اقدام به خرید گوجه از کشاورزان می‌کند و عرف تولید هم مشخص است.

وی با اعلام اینکه بخشودگی جرایم مالیاتی در شرایطی که یا مودی خارج از اختیار بوده و یا خوش‌حساب خاطرنشان کرد: این درحالی است که بخشنامه بخشودگی جرایم مالیاتی برای حمایت از واحدهای تولیدی و رونق تولید صادر شده است. مسئولیت این بخشنامه را شخص رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور به عهده گرفته است. 

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

از حالا فقط نقدی کار میکنیم 😂😂

گرجستان از ترکیه به خاطر انتقال شهروندان گرفتارش از چین تشکر کردوزیر خارجه گرجستان از ترکیه به خاطر انتقال شهروندان گرفتار گرجی از ووهان چین تشکر کرد. - خبرگزاری آناتولی

جهانگیری: در این دولت بیش از تمام دولت‌های بعد از انقلاب به روستاها گازرسانی شده استجهانگیری: در این دولت بیش از تمام دولت‌های بعد از انقلاب به روستاها گازرسانی شده است دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را برای رونق بخشیدن به مناطق روستایی و عشایری به کار بسته است اگه بگم ما وسط تهران منطقه ملارد یه راسته تو خیابان اصلی هستیم که گاز نداریم باورتون میشه،الکی شعار ندید الزارت ولی خاک تو سرت اقای جهانگیری،لوله گاز از کنار روستامون رد شده ولی الان تو روستامون کپسول گاز نداریم،چه برسه به لوله کشی.

جلوگیری از ورود مسافران چینی به کشور/آماده‌باش تمامی پایگاه‌های بهداشت در ورودی‌ مرزهاوزیر بهداشت در توییتر اعلام کرد: جلوگیری از ورود مسافران چینی به کشور/آماده‌باش تمامی پایگاه‌های بهداشت در ورودی‌ مرزها

بازگشت ۷۰ نفر از ایرانیان مقیم ووهان چین به کشوررییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پیام توئیتری اعلام کرد: بیش از۷۰ نفر از هموطنان و دانشجویان ایرانی مقیم ‌ووهان چین، با تمهیدات ویژه و تحت مراقبت‌های بهداشتی خاص ظرف روزهای آینده به کشور بازخواهند گشت.

بریتانیا امروز به طور رسمی از اتحادیه اروپا خارج می‌شودبریتانیا امروز به طور رسمی ازاتحادیه اروپا خارج می‌شود بریتانیا حدود سه سال و نیم پس از برگزاری یک همه پرسی که در آن اکثریت رای دهندگان با اختلاف اندک به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای دادند، روز جمعه یازده بهمن به طور رسمی از اتحادیه خارج می شود.

انتقاد از سرکوب معترضان و سرنگونی هواپیما به جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران کشیده شد♦️ انتقاد از سرکوب معترضان و سرنگونی هواپیما به جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران کشیده شد ▪️ نوید محمدزاده، همایون غنی زاده و حامد بهداد سه چهره شاخصی بودند که به رویدادهای اخیر ایران واکنش نشان دادند درود به غیرت و شرفشون هنرمندان مردمی هستند جالبه یه خواننده یه فیلم بازی میکنه اینا خشتک خودشونو به سرشون میکشن.حالا به خودشون اجازه میدن که در مورد سیاست نظر بدن.خفه شین همشون یه اشغالی هستن ، دیگه نمیشه باورشون کرد به این راحتی

به گزارش ایسنا، میزان نوشت:  نادر جنتی در ادامه در خصوص این موضوع که تراکنش های بانکی ملاک اصلی برای محاسبه مالیات نیست افزود: در خصوص شرکت‌های کاغذی و فاکتورهای سوری هم بحث شرکت نیست چون این شرکت‌ها به صورت قارچی افزایش دارند.وزیر خارجه گرجستان از ترکیه به خاطر انتقال شهروندان گرفتار گرجی از ووهان چین تشکر کرد.به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری با اشاره به یکی از موضوعات مطرح‌شده در این جلسه در خصوص عشایر، گفت: جامعه عشایری جامعه‌ای بسیار پرتلاش و زحمتکش است که نقش موثری در امنیت غذایی و‌ بی‌نیازی کشور به برخی محصولات کشاورزی و دامپروری ایفا می‌کند.به گزارش ایلنا، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در صفحه شخصی توییتر خود نوشت: در‌ نامه‌ای از آقای دکتر جهانگیری خواستم به وزارت خارجه و وزارت راه ابلاغ کند تا اطلاع ثانوی از ورود هرگونه مسافر از مبدا چین به هر طریقی(هوایی، زمینی و دریایی) جلوگیری شود.

بحث مهم اصالت معامله بوده و معامله واقعی پذیرفته می‌شود. هدف مبارزه با فاکتورهای سوری است.02. معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: طرح مبارزه با فرار مالیاتی و شرکت‌های سوری به صورت نمونه و آزمایشی در استان اصفهان اجرا می‌شود. جهانگیری افزود: دولت تدبیر و امید اقدامات و کارهای بزرگی نیز در حوزه آبرسانی، احداث جاده‌ها و مقاوم‌سازی مسکن روستایی انجام داده و تمام تلاش خود را برای رونق بخشیدن به مناطق روستایی و عشایری به کار بسته است. قالب کلی و یکپارچه برای تمام استان‌ها تا پایان سال تدوین می‌شود. زالکالیانی در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: از ترکیه به خاطر خارج کردن شهروندان گرجستان از ووهان چین تشکر می‌کنم. جنتی در مورد برخی فروشندگان مواد اولیه کشاورزان که فاکتور رسمی ندارند، افزود: درصورتی که هزینه‌ها در حد متعارف باشد امور مالیاتی استان باید آن را بپذیرد.

برای مثال کارخانه‌ تولید رب گوجه فرنگی اقدام به خرید گوجه از کشاورزان می‌کند و عرف تولید هم مشخص است. گفتنی است ترکیه در پی شیوع ویروس کرونا در چین، روز گذشته هواپیمای ترابری مدل «A400M» نیروی هوایی ارتش کشور که مبدل به آمبولانس هوایی شده را برای تخلیه شهروندان تُرک به ووهان اعزام کرد. طرح نگهداری و بهره‌برداری اماکن ورزشی توسط دهیاری‌ها از دیگر موضوعات مطرح‌شده در این جلسه بود که پس از بحث و تبادل نظر و ارائه دیدگاه‌ها و نظرات مختلف، به وزارت ورزش و جوانان اجازه داده شد حق بهره‌برداری و نگهداری از اماکن ورزشی واقع در روستاها را با حفظ مالکیت دولت و تشخیص این وزارتخانه به دهیاری‌ها و بخش خصوصی واگذار کند. وی با اعلام اینکه بخشودگی جرایم مالیاتی در شرایطی که یا مودی خارج از اختیار بوده و یا خوش‌حساب خاطرنشان کرد: این درحالی است که بخشنامه بخشودگی جرایم مالیاتی برای حمایت از واحدهای تولیدی و رونق تولید صادر شده است. مسئولیت این بخشنامه را شخص رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور به عهده گرفته است. ترکیه همچنین با هواپیما تجهیزات پزشکی به چین ارسال کرد.  جنتی در پایان گفت: اعمال معافیت‌های مالیاتی در فاصله‌های مشخص با برخی مراکز استان‌ها مشوقی برای جلوگیری از مهاجرت به تهران و اجرای سند آزمایش سرزمین است. در نهایت هیچ مشکلی در مورد اصناف در سراسر کشور وجود نداشته و اصناف برخورد خوبی با امور مالیاتی دارند. بر اساس اعلام مقامات چین تاکنون 11 هزار و 791 نفر از شهروندان این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و شمار جان‌باختگان نیز به 259 نفر افزایش یافته است.

انتهای پیام .