تراژدی حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا | DW | 07.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال و گل‌گهر سیرجان به رغم راه‌یابی به لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲، به علت عدم رعایت معیارهای ضروری اساسنامه، از این رقابت‌ها خط خوردند.

بر اساس تصمیم کمیته مستقل کنترل کنفدراسیون فوتبال آسیا باشگاه‌های پرسپولیس تهران، استقلال تهران و گل‌گهر سیرجان نتوانسته‌اند معیارهای ضروری اساسنامه صدور مجوز برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را فراهم کنند.

این سه تیم با وجود"راه‌یابی ورزشی" به این مسابقات، به علت عدم فراهم کردن سایر شرایط الزامی، از حضور در لیگ قهرمانان آسیا بازماندند.اما این شرایط ضروری که از سوی این باشگاه‌های ایرانی برآورده نشده‌اند، چیست؟ چرا این اتفاق ناگوار برای فوتبال باشگاهی ایران در عرصه تراز اول قاره‌ای افتاده است؟ AFC در توضیح تصمیم خود تصریح کرده است: «کمیته کنترل کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفته است که مجوز باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال و گل گهر سیرجان را بر اساس مواد ۱۴.۴ و ۱۴.۵ آیین‌نامه مجوز باشگاه‌های AFC لغو کند. این کمیته تشخیص داده است که این سه باشگاه تمام معیارهای اجباری طبق ماده ۳.۱ و ۳.۲ مقررات مجوز باشگاه‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا را برآورده نکرده‌اند. بر این اساس، نباید به آنها مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا داده شود.

خلاصه محتوای این مقررات برای کسب مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا شامل ارائه برنامه تعریف شده از سوی باشگاه‌ها پیرامون امور توسعه جوانان با فعالیت ساختاری تیم‌های پایه در رده‌های سنی مختلف تا زیر ۱۰ سال، برنامه حرفه‌ای در زمینه مراقبت پزشکی از بازیکنان، ثبات مالی و نیز"عدم داشتن مدیریت مشترک دو تیم حاضر در لیگ قهرمانان" است.

به جای استقلال و پرسپولیس نیز هیچ باشگاه ایرانی دیگری به مسابقات لیگ قهرمانان آسیای ۲۰۲۲ به عنوان"جایگزین"، اضافه نخواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تبریک به روسای فدراسیون فوتبال که توانستند یک چنین شوکی به فوتبال دوستان وارد کنند،خسته نباشید

گور جد و آباد 'کنفدراسیون فوتبال آسیا' اگر کمی غیرت در مسئولین بی غیرت ایرانی باقی مانده باشد باید از آن خارج شده و رأساً اقدام به تأسیس 'کنفدراسیون غیرسیاسی فوتبال آسیا' کند.

بهتر

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اینستاگرام در پاسخ به صدای آمریکا: ممنوعیت استفاده از هشتگ‌های حمایت از پرواز پی‌‌اس‌۷۵۲ برداشته شد▪️اینستاگرام در پاسخ به صدای آمریکا درباره ایجاد محدودیت برای هشتگ‌های حمایت از خانواده‌های قربانیان پرواز PS752، ضمن عذرخواهی اذعان کرد که این محدودیت «به اشتباه» بوده و از برداشته شدن آن خبر داد من_هم_شمعی_روشن_خواهم_کرد IWillLightACandelToo ps752justice از شما سپاسگزارم
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چرا به تازگی بسیاری از افراد واکسینه شده به کووید۱۹ مبتلا می‌شوند؟دو دُز واکسن «فایزر» یا «مدرنا» به همراه یک دوز واکسن «جانسون‌ اند جانسون» ایمنی بیشتری در برابر علائم شدید بیماری کووید ناشی از اومیکرون ایجاد می‌کنند. چون چندتا الاغ اطرافشون واکسن نزدند به اینها انتقال می‌دهند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

میزان صادرات خودرو از ترکیه به کشورهای اروپایی به حدود 19 میلیارد دلار رسیدمیزان صادرات خودرو از ترکیه به کشورهای اروپایی به حدود 19 میلیارد دلار رسید میزان صادرات صنایع خودروسازی ترکیه در سال 2021 به کشورهای اروپایی با افزایش 11 درصدی نسبت به یک سال پیش از آن به 18 میلیارد و 966 میلیون دلار رسید.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مسابقات تنیس اوپن استرالیا؛ جوکوویچ از ورود به این کشور منع شد - BBC News فارسینوواک جوکوویچ بازیکن شماره یک تنیس جهان به دلیل مشکل مربوط به ویزا از ورود به استرالیا برای شرکت در مسابقات اوپن این کشور منع شده است. او روز چهارشنبه وارد ملبورن شد و مقام ها در آنجا اعلام کردند که متوجه اشتباهی در درخواست ویزای او شده اند. عه مث من!!! منم استرالیا راه نمیدن
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

انتقال بنجامین مندی به یکی از امنیتی‌ترین زندان‌های بریتانیابنجامین مندی، مدافع چپ باشگاه منچسترسیتی، که پیش از این به اتهام 7 فقره تجاوز و آزار جنسی در زندانی در بندر لیورپول به سر می‌برد، به یک زندان فوق‌امنیتی تو انگلیس تجاوز کنی نابودتت میکنن چکار کرده
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دادستانی تونس الغنوشی و برخی از چهره‌های برجسته را به محاکمه کشانددادستانی تونس تصمیم گرفت پرونده‌های راشد الغنوشی، رئیس حزب اسلام‌گرای جنبش النهضه، یوسف الشاهد، نخست‌وزیر سابق و دبیرکل حزب «زنده‌باد تونس»، نبیل القروی،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »