تراژدی اقتصادی برای ۵۰ درصد داروخانه های پایتخت

04/05/1399 06:44 ق.ظ

تراژدی اقتصادی برای ۵۰ درصد داروخانه‌های پایتخت دبیر انجمن داروسازان تهران با اشاره به وضعیت اقتصادی داروخانه‌ها، تاکید کرد: در استان تهران بیش از ۵۰ درصد داروخانه‌ها یا درآمدی ندارند و درآمدهایشان با هزینه‌هایشان برابری می‌کند و یا در شرف ورشکستگی هستند

دکتر محمدرضا دری در گفتوگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت اقتصادی داروخانه ها، گفت: اصولا وقتی که وضعیت اقتصادی کشور دچار تنش های مالی باشد، وضعیت داروخانه ها هم متاثر از اقتصاد، خوب نیست. در حال حاضر داروخانه های ما چندین ماه از بیمه های خدمات درمانی، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و... طلبکارند و این در محل گذری که داروها هم دچار تغییرات و نوسانات قیمتی شدند، به اقتصاد داروخانه لطمه زیادی وارد می کند.

دری افزود: از طرفی اقتصاد مردم هم در اقتصاد داروخانه تاثیرگذار است. به هر حال داروخانه ها غیر از عرضه دارو، سایر کالاهای سلامت محور را هم عرضه می کنند. حال زمانی که وضعیت اقتصادی مناسب نباشد و مردم بیشتری در خط فقر قرار گیرند، اتوماتیک در خرید کالاهای سلامت محور تجدید نظر می کنند و به شدت در این بخش داروخانه ها متضرر هستند.

وی تاکید کرد: در استان تهران بیش از ۵۰ درصد داروخانه های ما یا درآمدی ندارند و درآمدهایشان با هزینه هایشان برابری می کند و یا در شرف ورشکستگی هستند. وضعیت پرداخت طلب داروخانه از سوی سازمان های بیمه گر دری درباره وضعیت پرداخت مطالبات داروخانه‌ها از سوی بیمه ها اظهار کرد: تمام بیمه ها تقریبا تا پایان سال ۱۳۹۸ را تسویه کردند و مطالبات مانده ما از ابتدای امسال است. البته بیمه سلامت سه ماه سال قبل را تسویه نکرده، اما بخشی از دیون خود را در امسال پرداخت کرده است. بنابراین دیون پرداخت نشده سازمان های بیمه گر بین چهار تا شش ماه است.

تاثیر تعطیلی مطب ها در حجم ورودی نسخ به داروخانه ها وی با اشاره به تعطیلی مطب های پزشکی با توجه به شرایط کرونا و تاثیر آن در اقتصاد داروخانه ها، گفت: بسیاری موسسات پزشکی در این زمینه متضرر شدند. بالاخره این‌موسسات به نوعی تغذیه کننده داروخانه ها بودند. علت اینکه می گویم حدود ۵۰ درصد داروخانه ها در شرف ورشکستگی هستند، به واسطه همین موضوع است. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

طرح نجات اقتصادی اتحادیه اروپا؛ سرنوشت مبهم لهستان و مجارستانیکی از موضوعاتی که رهبران اتحادیه اروپا در مورد آن اختلاف نظر داشتند تعیین شرط رعایت «حکومت قانون» برای اعطای کمک اقتصادی بود.

خرس‌های قطبی ممکن است تا ۲۱۰۰ منقرض شوندیک مطالعه پیش بینی کرده است که خرس های قطبی تا پایان قرن جاری منقرض خواهند شد مگر آنکه تلاش بیشتری برای جلوگیری از تغییر اقلیم صورت گیرد.

خودداری ارتش های آمریکا و رژیم صهیونیستی از اظهارنظر درخصوص مزاحمت برای هواپیمای ایرانیخبرگزاری رویتر اعلام کرد که در ارتباط با مزاحمت دو جنگنده برای هواپیمای مسافربری ایران بر فراز سوریه از ارتش‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی سوال کرده اما مسئولان این دو ارتش از اظهارنظر در خصوص این مسئله خودداری کرده‌اند.

نگذاریم مجالس محرم را به امر مجازی مبدل کنندعضو مجلس خبرگان رهبری: در رمضان در زمینه برگزاری تجمعات مذهبی کوتاهی کردیم جریان غربگراها به دنبال تعطیلی مجالس مذهبی هستند و آن را مانع پیشرفت مادی خود می‌دانند ما به هیچ عنوان نمی‌خواهیم مجالس مذهبی تعطیل شود، همانطور که نمی‌توان بازار را تعطیل کرد

وام ۵۰ میلیونی برای مستاجران؛ مشکل‌ساز یا کارگشا؟ - BBC News فارسیدولت ایران مبلغ وام ودیعه اجاره و رهن را اعلام کرده است. این وام برای شهروندان تهرانی ۵۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ سی میلیون تومان و در شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

euronews - اخبار بین المللی در مورد افغانستانافغانستان | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی اگر نمي تواند پس وجود او در دوحه قطر براي چيست ؟ SaraMassoumi مگه چیزی ازش مونده محمدرضا شاه، آخرین شاهنشاه ایران، و اطرافیانشون هم قبل از اینکه حکومتشون ساقط بشه همینا رو دقیقا میگفتن. امیدوارم داکتر عبدالله تاریخ منطقه رو خونده باشه!