ترامپ از محکوم کردن روسیه به خاطر مسمومیت آلکسی ناوالنی خودداری کرد - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ترامپ از محکوم کردن روسیه به خاطر مسمومیت آلکسی ناوالنی خودداری کرد

آقای ترامپ در یک نشست خبری گفت "دقیقا" نمی‌داند چه اتفاقی برای آقای ناوالنی افتاده اما "آن را بررسی خواهد کرد." رئیس‌جمهوری آمریکا سپس به خبرنگاران گفت که انتقادهای خود را متوجه چین کنند.

آقای ناوالنی ماه پیش حین پرواز از منطقه سیبری به سوی مسکو ناگهان ناخوش شد و به اغما رفت. او برای مداوا به برلین منتقل شد و از آن زمان در کما بوده است. روسیه با آلمان در مورد یافته‌های این کشور موافق نیست و دمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفته است "هیچ دلیلی برای متهم کردن دولت روسیه وجود ندارد و آلمان و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا نباید "در ارزیابی‌های خود عجله کنند".

آقای ترامپ در نشست خبری خود گفت "جالب است که همه همیشه از روسیه یاد می‌کنند ... اما من فکر می‌کنم احتمالا چین در این مرحله کشوری است که شما باید درباره آن بیشتر از روسیه صحبت کنید."او تاکید کرد دولت آمریکا "به طور جدی" مساله مسمومیت آقای ناوالنی را بررسی خواهد کرد. پیشتر جو بایدن، رقیب آقای ترامپ در انتخابات امسال، روسیه را در همین ارتباط محکوم کرده و از آقای ترامپ به خاطر نشان ندادن واکنش در این مورد به شدت انتقاد کرده بود.پیش از این گفته شده بود که روسیه از این سم در مسموم کردن سرگی اسکریپال و دخترش یولیا در بریتانیا در سال ۲۰۱۸ استفاده کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرزیدنت ترامپ به رژیم ایران: نوید افکاری را اعدام نکنیدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ خطاب به رهبران ایران: نوید افکاری را اعدام نکنید | DW | 04.09.2020ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از رهبران ایران خواست نوید افکاری کشتی‌گیر ایرانی را اعدام نکنند. کشتی‌گیران جهان نیز از مقامات ایرانی خواستند حکم اعدام نوید را لغو کنند. مادر نوید افکاری خواستار دادگاه عادلانه شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ادعای تحقیر سربازان آمریکایی مدفون در فرانسه ترامپ را به خشم آوردترامپ در سفر خود به فرانسه در سال ۲۰۱۸، پیشنهاد دیدار از گورستان آمریکایی «اِن مارن» در نزدیکی پاریس را رد کرده زیرا نگران بوده که موهایش زیر باران خراب شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ویدیو؛ خانواده جیکوب بلیک در مخالفت با سفر ترامپ به کنوشا جشن برپا کردندآقای ترامپ در جریان سفر به کنوشا اعتراض‌های ضد نژادپرستی اخیر در کشورش را اقداماتی با هدف ایجاد «رعب و وحشت داخلی» توصیف کرد که به گفته وی توسط «گروه‌ها و افراد خشونت طلب» ترویج می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ: صربستان، سفارت خود را به قدس منتقل می‌کنددونالد ترامپ، رئيس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که کوزوو و اسرائیل برای عادی سازی روابط به توافق رسیده‌اند و صربستان، سفارت خود را به قدس منتقل می‌کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ: تاکنون هیچ مدرکی دال بر مسمومیت الکسی ناوالنی به دست نیاورده‌ایم- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimترامپ: تاکنون هیچ مدرکی دال بر مسمومیت ناوالنی(منتقد کرملین) به دست نیاورده‌ایم چرا همه در مورد روسیه حرف می‌زنند و کسی به چین اشاره نمی‌کند؟ توافق کوزوو و صربستان را همه غیرممکن می‌دانستند این توافق گامی در جهت ایجاد صلح و رفاه در منطقه بالکان است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »