ترامپ از اقدام هوادارانش در درگیری‌های مرگبار آمریکا دفاع کرد - BBC News فارسی

11/06/1399 12:53:00 ب.ظ

ترامپ از اقدام هوادارانش در درگیری‌های مرگبار آمریکا دفاع کرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در کنفرانس خبری روز دوشنبه کاخ سفید از هوادارانش که گفته می‌شود در درگیری‌های مرگبار خیابانی اخیر در آمریکا نقش داشتند، دفاع کرد. رئیس جمهوری آمریکا گفت این نوجوان سعی داشت از معترضان دور شود و به نظر به زمین خورد و بعد آنها...

رئیس جمهوری آمریکا گفت این نوجوان سعی داشت از معترضان دور شود و به نظر به زمین خورد و بعد آنها [معترضان] به شکل خیلی خشونت‌آمیزی به او حمله کردند و او می‌توانست کشته شود. وکلای این نوجوان ۱۷ ساله که در شبکه های اجتماعی از حامیان دونالد ترامپ و ماموران پلیس خود را معرفی کرده، گفته‌اند بنا دارند اتهام قتل علیه او را با استدلال "دفاع از خود" رد کنند.

توضیح ویدئو، Two people have been killed and one injured during a third night of unrest جو بایدن، نامزد دمکراتها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دیروز گفته بود که قصد دارد به ویسکانسن برود چرا که به نظر او "معترضان به دنبال عدالتند" و دونالد ترامپ "از مدت‌ها پیش رهبری اخلاقی در کشور" را رها کرده است.

دونالد ترامپ اما در مقابل می‌گوید جو بایدن رقیب او در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، فعالان چپ افراطی متهم به اغتشاش را محکوم نکرده است. آقای بایدن در حال حاضر در نظرسنجی‌ها پیشتاز است. یک نوجوان به قتل تظاهرکنندگان در ویسکانسین آمریکا متهم شد headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

«وانکا»، من و «آنتوان چخوف»| علی اصغر شیرزادی

هر وقت به هر دلیل و علت دچار خستگی ذهنی می‌شوم یکی دو داستان «آنتوان چخوف» را می‌خوانم. با هر بازخوانی می‌بینم که چراغی کوچک در داستان او روشن می‌شود و معنایی تازه سر بر می‌آورد. داستان کوتاه «وانکا» از مجموعه داستان‌های این نویسنده همیشه زنده را -شاید- برای دهمین بار در یکی از شب‌های ماه آخر پاییز گذشته خوانده‌ام. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

وزارت کشور از افزایش بیش از سه برابری فراخوان‌های اعتراض در ایران خبر دادحسین ذوالفقاری،‌ معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور ،‌ اعلام کرد شمار فراخوان‌های عمومی برای اعتراض در ایران نسبت به سال گذشته بیش از سه برابر افزایش یافته است

در پی حادثه مرگ غیرنظامیان، ارتش آمریکا بخشی از تمریناتش را در کره جنوبی متوقف کردحادثه تصادف خودروی این غیرنظامیان با خودروی زرهی آمریکا، در اواخر روز یکشنبه حدود ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی در یک جادۀ عمومی در نزدیکی مرز کره شمالی روی داد.

قدردانی از وعاظ، مداحان و برگزارکنندگان هیاتها و عزاداران در رعایت دقیق دستورالعملهای بهداشتیرئیس جمهور در گفتگو با وزرای کشور و بهداشت، از رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی توسط متولیان هیئات، وعاظ، مداحان و عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) در ایام سپری شده از ماه محرم، به ویژه در شب‌های تاسوعا و عاشورا، که در گزارش دکتر رحمانی‌فضلی و دکتر نمکی به عنوان روسای کمیته‌های امنیتی و بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا انعکاس یافته بود، ابراز خرسندی و قدردانی کرد.

چهار تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدند

مشاهده ۲۱ فرد یوزپلنگ در سمنان از ابتدای سال/۱۳ یوز شناسنامه‌دار شدندحدود چهار سال گذشته تخمین زده شد که کمتر از ۴۰ فرد یوزپلنگ در ایران وجود دارد. این یوزها آخرین بازمانده‌های گونه یوزپلنگ آسیایی بودند که به شدت در معرض خطر انقراض‌اند. اکنون تعداد دقیقی از یوزها و نوسانات جمعیتی آن‌ها در دسترس نیست اما مدیرکل حفاظت محیط زیست سمنان می‌گوید که از ابتدای سال تاکنون در این استان - به عنوان زادآورترین زیستگاه یوز - ۲۱ فرد یوزپلنگ مشاهده شده که برای ۱۳ فرد از آن‌ها شناسنامه تهیه شده است.

ایران آماده تبادل تجربیات خود با نیجر در همه زمینه‌ها از جمله مبارزه با تروریسم استرئیس‌جمهور در گفتگو با رئیس‌جمهوری نیجر، با قدردانی از حمایت‌های مستمر این کشور از توافق برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، خاطرنشان کرد: ریشه بسیاری از مشکلات امروز جهان سوءاستفاده برخی کشورها از مجامع بین المللی بوده است. بسیار خرسندم که ایران و نیجر در این زمینه که روابط بین‌المللی باید بر اساس عدالت، حقانیت و ارزش‌های والای انسانی که مبتنی بر استقلال، همبستگی و عزت استوار باشد، اشتراک نظر دارند.