ترامپ و مکرون خواستار برگزاری نشست 5 عضو دائم شورای امنیت درباره کرونا شدند

16/01/1399 07:56 ق.ظ

ترامپ و مکرون خواستار برگزاری نشست 5 عضو دائم شورای امنیت درباره کرونا شدند العربية

بنا به بیانیه کاخ سفید دونالد ترامپ رئيس جمهوری ایالات متحده آمریکا و امانوئل مکرون رئیس جمهوری به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در گفتگویی تلفنی «موضوع برگزاری نشست فوری 5 کشور عضو دائم شورای امنیت برای تقویت همکاری‌ها در سازمان ملل متحد جهت غلبه بر شیوع همه‌گیر ویروس کرونا و تضمین...

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در گفتگویی تلفنی «موضوع برگزاری نشست فوری 5 کشور عضو دائم شورای امنیت برای تقویت همکاری‌ها در سازمان ملل متحد جهت غلبه بر شیوع همه‌گیر ویروس کرونا و تضمین صلح و امنیت بین‌المللی را بررسی کردند».

از سویی کاخ الیزه اعلام کرد که رایزنی‌ها برای برگزاری نشست ویدیو کنفرانسی میان اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره کرونا همچنان ادامه دارد. کشورهای بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین و آمریکا 5 کشور عضو دائمی شورای امنیت هستند. فرانسه و ایالات متحده آمریکا در شرایط کنونی با متوقف کردن اقتصادهایشان و تحمل خسارت‌های سنگین در تلاشند تا مانع از انتشار گسترده ویروس کشنده کرونا شوند.

کاخ سفید در این بیانیه‌ همچنین اعلام کرد که «دونالد ترامپ بر ایستادگی ایالات متحده در کنار ملت فرانسه تاکید کرده و به بازماندگان قربانیان مبتلا به کرونا در فرانسه، تسلیت گفت».

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

ظریف به ترامپ: ایران آغازگر جنگ نیست اما به آغازگران درس‌هایی می‌دهد

ادعای ترامپ علیه ایران درباره حملات انجام گرفته به نظامیان آمریکاییادعای ترامپ علیه ایران درباره حملات انجام گرفته به نظامیان آمریکایی رئیس جمهور آمریکا با مطرح کردن ادعای حمله «حلقه‌های نیابتی» ایران به نظامیان آمریکایی، گفت ارتش آمریکا در صورت تداوم این حملات، حمله مستقیم‌تری به نیروهای ایرانی در نظر خواهد گرفت خب اشکول تومیخوای همجا حصور داشته باشی و افراد جامعه شون رو تحقیر کنی و بکشی اون موقع اونا کاری نکنند ایران نیابت نمیخواد مگه پایگاه عین الاسد یا پهباد رو فراموش کردی که مستقیما بدون هراس ؟منافع ایران هرجا خطر بیفته مستقیما خودش وارد عمل میشه چون از تو ترسی نداره حواست باشه خوبه عراقی ها رسمن گفتن گم شید برید بیرون. تازه میگه تیروهای نیابتی، یعنی هرکسی نخواد آمریکا مثل مهمون ناخونده بمونه تو کشورش جزو نیروهای نیابتیه ایرانه؟! نسلتان را منقرض میکند.

جدال توییتری ترامپ و ظریف و احتمال درگیری امریکا و ایران در عراق

جنگ قیمت در بازار نفت ترامپ را به آخر خط می‌رساند؟دولت آمریكا در تلاش است روسیه و عربستان سعودی را برای پایان دادن به جنگ قیمت در بازار نفت متقاعد كند؛ جنگی که دستاوردهای اقتصادی دونالد ترامپ از جهش تولید نفت و شاخص‌های بورس گرفته تا رشد اقتصادی و اشتغال را ۷ ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده کمرنگ کرده؛ آیا او به آخر خط رسیده است؟ قابل توجه غربگدایان دولت فرانسه ۴میلیون ماسک اهدایی سوئد به ایتالیا و اسپانیا،هنگام عبور از شهر لیون سرقت کرده است. بهانه این کار، دستور دولت مکرون مبنی بر تملک همه ماسک های موجود در خاک فرانسه بوده است حالا با اعتراض سوئد قرار شده ۲میلیون ماسک را تحویل و بقیه را بالا بکشند

ترامپ: اگر به نیروهای ما در عراق آسیبی برسد، تهران بهای بسیار سنگینی می‌پردازد🎥دونالد ترامپ خطاب به ایران: به نیروهای آمریکا صدمه بزنید بهای سنگینی می‌پردازید بیشتر بخوانید: بشین مینیم بابا مردم ایران خطاب به دونالدترامپ: بیگ بیلاخ!!

ظریف ترامپ را تهدید کرد: ایران به آغازکنندگان جنگ درس‌هایی می‌دهدوزیر امور خارجه ایران در پاسخ به توئیت ترامپ که به ایران درباره حمله به نظامیان آمریکایی هشدار داده این ظریف همونی بود که میگفت نمیتونن از برجام خارج شوند و اگر خارج شوند فلان می‌کنیم بیسان می‌کنیم ! 😑 😑

فرانسه جمعه 3 آوریل 2020 با تاکید بر ضرورت دادن نقش بزرگ‌تری به سازمان ملل متحد برای مقابله با بحران شیوع همه‌گیر ویروس کووید - 19 خواستار برگزاری نشست 5 عضو دائم شورای امنیت در این زمینه شدند.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در گفتگویی تلفنی «موضوع برگزاری نشست فوری 5 کشور عضو دائم شورای امنیت برای تقویت همکاری‌ها در سازمان ملل متحد جهت غلبه بر شیوع همه‌گیر ویروس کرونا و تضمین صلح و امنیت بین‌المللی را بررسی کردند».

از سویی کاخ الیزه اعلام کرد که رایزنی‌ها برای برگزاری نشست ویدیو کنفرانسی میان اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره کرونا همچنان ادامه دارد.

کشورهای بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین و آمریکا 5 کشور عضو دائمی شورای امنیت هستند. فرانسه و ایالات متحده آمریکا در شرایط کنونی با متوقف کردن اقتصادهایشان و تحمل خسارت‌های سنگین در تلاشند تا مانع از انتشار گسترده ویروس کشنده کرونا شوند.

کاخ سفید در این بیانیه‌ همچنین اعلام کرد که «دونالد ترامپ بر ایستادگی ایالات متحده در کنار ملت فرانسه تاکید کرده و به بازماندگان قربانیان مبتلا به کرونا در فرانسه، تسلیت گفت».

از سویی فرانسه اعلام کرد، تعداد فوتی‌های مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌ها و خانه‌‌های سالمندان از 5387 به 6507 فوتی رسیده است.

در ایالات متحده روز جمعه شمار مبتلایان به ویروس کرونا به بیش از ربع میلیون افزایش یافته و تاکنون 6058 تن در این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری ویروس جدید کرونا از دست دادند.

اسپانیا نیز از نظر شمار مبتلایان به ویروس کرونا از ایتالیا جلو افتاده است به طوری که مقامات این کشور روز جمعه اعلام کردند که برای دومین روز متوالی تعداد فوتی‌ها در این کشور بیش از 900 تن افزایش یافته است و تعداد کل فوتی‌ها پس از ثبت فوت شدن 935 تن طی 24 ساعت گذشته به 10935 تن رسیده است.

هم‌اکنون تعداد افراد مبتلای به ویروس کرونا در اسپانیا به 117710 افزایش یافته به طوری که این کشور از نظر ابتلا به ویروس کرونا و شمار تلفات آن پس از آمریکا در جایگاه دوم قرار گرفته است.