ترامپ: حالم خوب است/رسانه‌ها در زمان پوشش اعتراضات، کرونا را رها کردند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 70 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 63%

ترامپ: *حالم خوب است *بایدن مشکلی دارد، این را می‌توانم بگویم *رسانه‌ها در زمان پوشش اعتراضات کرونا را رها کردند *باید قانون جدیدی تصویب شود که مجازات سوزاندن پرچم آمریکا را یک سال حبس تعیین کند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا عصر شنبه در جمع حامیانش گفت: آن‌ها می‌گویند رئیس‌جمهوری ما مشکلی دارد. اگر مشکلی باشد، خودم می‌گویم... می‌خواهم این را به شما بگویم که (جو) بایدن مشکلی دارد، این را می‌توانم بگویم.

ترامپ گفت: چند روز پیش، رادیکال‌های چپگرا در پورتلند اورگان، مجسمه جورج واشنگتن را پایین کشیدند، پرچم آمریکا را به دور آن بستند و پرچم آمریکا را آتش زدند... ما باید قانونی داشته باشیم که اگر شما پرچم آمریکا را سوزاندید، برای یک سال به زندان بروید. این نمادها در جریان اعتراضات ضد نژادپرستی که جرقه آن با کشته شدن جورج فلوید زده شد، هدف معترضان آمریکایی قرار گرفته است. فلوید که یک سیاه‌پوست آمریکایی بود، ۲۵ مه زمانی که در بازداشت پلیس بود، با فشار زانوی یک افسر سفیدپوست به روی گردنش، خفه شد. این مرگ دلخراش موجی از اعتراضات به نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا را به راه انداخته است و اعتراضات به دیگر کشورها هم رسیده است.

ترامپ افزود: زمانی که از غارتگران، آنارشیست‌ها و آشوبگران حرف می‌زنم، می‌گویند که"رئیس‌جمهوری ما چه حرف بدی زد." اما شما نمی‌شنوید که آن‌ها درباره کووید حرف بزنند، دقیق‌تر بگویم کووید-۱۹. این اسم بیشتر و بیشتر از چین دور می‌شود و مخالفند که آن را ویروس چینی صدا کنیم. بیش از ۲.۳ میلیون تن در سراسر آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شدند که بالاترین تعداد مبتلایان به این ویروس در میان همه کشورهای جهان است. آمریکا همچنین بالاترین میزان تلفات از کووید-۱۹ را دارد و بیش از ۱۲۱ هزار تن در آنجا جان داده‌اند. اعتراضات اخیر در آمریکا هم شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا را افزایش داده است.رئیس‌جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنانش در اکلاهاما به درگیری مرگبار اخیر در مرز چین و هند اشاره کرد و گفت آمریکا آماده کمک به حل و فصل این نزاع است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا؛ دادگاه به برگزاری میتینگ انتخاباتی ترامپ در اوکلاهاما رای داددادگاه عالی ایالت اوکلاهاما به نفع ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ رای داده و با درخواست لغو میتینگ انتخاباتی او در شهر تولسا این ایالت مخالفت کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تجمع کادر بیمارستانی در فرانسه در اعتراض به وضعیت شغلیحدود یکصد پرستار و کادر درمانی فرانسه روز پنجشنبه در اعتراض به وضعیت شغلی خود در مقابل بیمارستان روبرت دبره پاریس دست به تجمع زدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اردوغان: ما به‌ عنوان ترکیه، به حمایت از تمامی مظلومان در عرصه بین‌المللی ادامه خواهیم داداردوغان: ما به‌ عنوان ترکیه، به حمایت از تمامی مظلومان در عرصه بین‌المللی ادامه خواهیم داد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کاهش پذیرش کامیونها در گمرک مرزی بازرگان به ۱۵۰ دستگاه در روزمدیر کل گمرک بازرگان: کامیون‌های ورودی از ترکیه در مرز بازرگان به ۱۵۰ دستگاه در روز کاهش یافته است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به حدود 570 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 27 هزار و 878 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »