ترامپ و مادورو گفتگو بین مقام های عالی‌رتبه را تائید می‌کنند

31/05/1398 05:00:00 ب.ظ

ترامپ و مادورو گفتگو بین مقام های عالی‌رتبه را تائید می‌کنند پرزیدنت ترامپ می گوید دولت او در حال گفتگو با نمایندگان مختلف نیکلاس مادورو است، و مادورو نیز تائید کرده که مباحثات «سری» در جریان بوده است.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت ترامپ می گوید دولت او در حال گفتگو با نمایندگان مختلف نیکلاس مادورو است، و مادورو نیز تائید کرده که مباحثات «سری» در جریان بوده است. مادورو ساعاتی پس از اظهارات پرز نامزد ارس امیری: جمهوری اسلامی می‌خواهد از او برای «چانه زنی» استفاده کند «جیمز تایسون» نامزد «ارس...

نامزد ارس امیری: جمهوری اسلامی می‌خواهد از او برای «چانه زنی» استفاده کند «جیمز تایسون» نامزد «ارس امیری» شهروند مقیم بریتانیا است که در ایران زندانی است. نامزد ارس امیری، شهروند ایرانی مقیم بریتانیا که در ایران در بازداشت به سر می‌برد، می‌گوید حکومت جمهوری اسلامی از نامزدش به عنوان اهرمی جهت چانه زنی استفاده می‌کند.

جیمز تایسون در گفت‌وگو با شبکه خبری بی‌بی‌سی گفت که خانم امیری - که در گذشته هر سال یک دو بار به ایران می‌رفت - در ماه مارس ۲۰۱۸ و پس از دیدن مادربزرگ بیمارش در ایران در مسیر رفتن به فرودگاه برای خروج از ایران، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. به گفته آقای تایسون خانم امیری در زندان مورد بازجویی قرار گرفت و در سلول انفرادی نگهداری شد.

وی در پاسخ به این پرسش که خانم امیری درباره دلیل این بازداشت چه می‌گوید گفت که ظاهرا مسئولان ایران از این که او برای شورای فرهنگی بریتانیا کار می‌کند خوششان نمی‌آید. جیمز تایسون در ادامه اظهارات خود افزود که ارس عقیده دارد که جمهوری اسلامی می‌خواهد از او برای اعمال فشار بر شورای بریتانیا و همچنین دولت بریتانیا استفاده کند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

شهودها بدون مفاهیم کور هستند| محمدرضا تاجیک

یک به اقتضای شرایط، و در هنگامۀ رخداد 1401، تکاپو و فعالیت مفهومی، یا رخدادآگاهی از رهگذر تأمل در مفاهیم بنیادین و سویۀ دلالتی و کنشی آنان، برایم موضوعیتی دوباره (و البته متفاوت) یافت. سخت دل‌مشغول یافتن «مفاهیم بنیادینی» (کوزلک، مفاهیم بنیادین را بخش‌های گریزناپذیر و غیرقابل جایگزین از واژگان سیاسی و اجتماعی تعریف می‌کند که تعیین‌کننده هستند و باید از منظر تاریخی مورد مطالعه قرار گیرند) شدم که در فهم شرایط این رخداد نقشی اساسی داشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ظریف: در مقابل رفتار غیرقابل‌پیش‌بینی ترامپ، ما هم ممکن است غیرقابل‌پیش‌بینی شویم

ترامپ سفر به دانمارک را به خاطر خودداری از فروش گرینلند لغو کردرئیس جمهوری آمریکا گفته به خاطر رد پیشنهادش برای خرید سرزمین گرینلند از دانمارک سفر خود به آن کشور را لغو کرده است. ترامپ با توجه به موقعیت استراتژیک گرینلند برای امریکا پیشنهاد خرید این سرزمین را داده بود اما نخست وزیر دانمارک گفت کشورش علاقه‌ای به مذاکره در این مورد ندارد.

لغو سفر ترامپ به دانمارک به علت اختلاف‌نظر بر سر فروش گرینلند | DW | 21.08.2019دونالد ترامپ قرار دیدار خود با مته فردریکسن‌، نخست‌وزیر دانمارک را به علت اختلاف نظر بر سر فروش گرینلند به تعویق انداخت. فردریکسن گفته بود که گرینلند فروشی نیست و بحث بر سر فروش این جزیره بیهوده است.

ترامپ: کاهش مالیات‌ها را در نظر داریمدونالد ترامپ که بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا را برگ برنده ریاست جمهوری خود می‌داند گفته کاهش مالیات بر درآمد را به عنوان اهرمی موقت برای تقویت اقتصاد کشورش در نظر گرفته است. بسیاری از اقتصاددانان با توجه به ادامه جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن، از وقوع یک دوره رکود در آینده نزدیک خبر داده‌اند.

ترامپ خواستار بازگشت روسیه به G7 شد

ظریف: احتمال اینکه ترامپ 4 سال دیگر مهمان یا مزاحم دنیا باشد زیاد است