ترامپ: بحرین نیز با اسرائیل توافق و روابط دیپلماتیک برقرار می‌کند

22/06/1399 12:25 ق.ظ

بحرین پس از امارات دومین کشور عرب حاشیه خلیج فارس است که با اسرائیل رابطه دیپلماتیک برقرار می‌کند.

بحرین پس از امارات دومین کشور عرب حاشیه خلیج فارس است که با اسرائیل رابطه دیپلماتیک برقرار می‌کند. اعلام پیمان صلح تاریخی میان بحرین و اسرائیل، مانند مورد مشابه در ماه اوت میان امارات متحده عربی و اسرائیل با بیانیه سه جانبه رهبران سه کشور انجام شد. دونالد ترامپ این تصمیم بحرین را گامی بلند در راستای برقراری صلح و امنیت در خاورمیانه توصیف کرد.

مقام‌های بحرین، بر تعهد دو طرف بر حل مساله فلسطین تاکید کردند.

عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر از این توافق صلح استقبال کرد. واکنش‌های متضاد کشورهای منطقه‌ به آغاز روابط امارات و اسرائیل تشکیلات خودگردان فلسطین، دو روز پس از ناکامی در محکومیت صلح امارات و اسرائیل در اتحادیه عرب، سفیر خود در بحرین را فراخواند. گروه‌های نظامی سیاسی فلسطینی، از جمله فتح و حماس این توافق را محکوم کرده اند.

جمعیت وفاق بحرین، سازمان سیاسی عمده شیعیان این کشور، توافق پادشاهی بحرین با اسرائیل را به شدت محکوم کرده و گفته است که مردم بحرین با فلسطینیان متحد خواهند ماند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

بحرین: روابط دیپلماتیک با اسرائیل برقرار می‌کنیم

رسانه‌های اسرائیل: ترامپ امروز عادی‌سازی روابط بحرین و اسرائیل را اعلام می‌کندبه گزارش رسانه‌های اسرائیلی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز توافق بحرین و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط دوجانبه را اعلام خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

رسانه‌های اسرائیل: بحرین و اسرائیل روابط برقرار می‌کنند - BBC News فارسیگزارش‌های تایید نشده‌ای از توافق اسرائیل و بحرین برای عادی‌سازی روابط منتشر شده است. سایت‌های خبری اسرائیلی به نقل از منابعی ناشناس گفته‌اند که دولت آمریکا در ساعات آینده رسما این خبر را اعلام خواهد کرد.

منابع اسرائیلی: بحرین روابط خود را با اسرائیل عادی می‌کندرسانه رسمی حکومت اسرائیل و همچنین چند خبرنگار این کشور گزارش داده‌اند که بحرین در صدد عادی‌سازی روابطش با اسرائیل است و دونالد ترامپ احتمالا روز جمعه این خبر را اعلام خواهد کرد. بنابر گزارش‌ها، ولیعهد بحرین دوشنبه به واشینگتن می‌رود.

سازمان آزادی‌بخش فلسطین: توافق بحرین با اسرائیل ضربه خائنانه دیگر به آرمان فلسطین استسازمان آزادی‌بخش فلسطین: توافق بحرین با اسرائیل برای عادی‌سازی روابط، ضربه خائنانه دیگر به آرمان فلسطین است

ترامپ از توافق صلح بحرین و اسرائیل خبر داد - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از توافق 'تاریخی' اسرائیل و بحرین و عادی‌سازی روابط میان دو کشور خبر داده است. در بیانیه مشترک آمریکا، اسرائیل و بحرین آمده است که سران این سه کشور امروز با هم صحبت کرده و توافق کردند که پادشاهی بحرین و اسرائیل روابط دیپلماتیک خود را به طور کامل آغاز کنند.