ترامپ: ایران پس از پیروزی من در انتخابات به میز مذاکره بر می گردد - BBC News فارسی

26/06/1399 01:12 ق.ظ

ترامپ: ایران پس از پیروزی من در انتخابات به میز مذاکره بر می گردد

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا بار دیگر بر امکان توافق با ایران در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرده است. آقای ترامپ گفت بر این باور است که ایران در پی یک توافق با آمریکاست. آقای ترامپ همچنین گفت ایران، چین و روسیه منتظر پیروزی جو بایدن در انتخابات هستند چرا که در صورت این پیروزی آنها مالک آمریکا خواهند شد. آقای ترامپ می گوید توافق با او برای ایران عالی خواهد بود دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا بار دیگر بر امکان توافق با ایران در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرده است.

آقای ترامپ که سه شنبه هنگام دیدار با محمد بن زاید، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در کاخ سفید صحبت می کرد، گفت پس از پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ایران طی "یک هفته یا یک ماه" به میز مذاکرات باز خواهد گشت.

آقای ترامپ گفت بر این باور است که ایران در پی یک توافق با آمریکاست. دونالد ترامپ همچنین در دیداری جداگانه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، گفت: "رشد ناخالص داخلی ایران به خاطر تحریم ها و دیگر مشکلات ۲۷ درصد کاهش داشته است. من نمی خواهم این طور باشد. من می خواهم ایران یک کشور باعظمت باشد. فکر می کنم این گونه بهتر است."

ادامه مطلب:
bbcpersian »

Evil country is Israel

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن ارزیابی‌های کاملاً متفاوتی در مورد توافق هسته‌ای ایران ارائه دادندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

انتقاد بایدن از اعدام نوید افکاری و سیاست ترامپ در برابر ایران - BBC News فارسیجو بایدن، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات در یادداشتی که یکشنبه در سایت شبکه خبری سی ان ان منتشر شد، وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات، حکومت ایران را در قبال نقض حقوق بشر، از جمله اعدام نوید افکاری و حبس زندانیان سیاسی مانند نسرین ستوده وادار به پاسخگویی کند. آقای بایدن همچنین تاکید کرد در صورتی که ایران اجرای کامل توافق هسته ای را از سر بگیرد، دولت آمریکا در زمان ریاست جمهوری او به برجام باز خواهد گشت.

سفیر ایران در کابل: تهران از تلاش‌ها برای تامین صلح پایدار در افغانستان حمایت می‌کندسفیر ایران در کابل در دیدار با رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت که تهران از مذاکرات صلح برای تامین ثبات پایدار در این کشور حمایت می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در ایران؛ 156 جان باخته در یک روزآخرین گزارش رسمی شیوع ویروس کرونا در ایران نشان می‌دهد طی یک روز گذشته 156 بیمار مبتلا به کووید-19 جان باخته و 2 هزار و 619 بیمار جدید شناسایی شده است. - خبرگزاری آناتولی

انتخابات محلی روسیه؛ پیروزی حزب حاکم و موفقیت مخالفان در برخی مناطق - BBC News فارسیبراساس نتایج رسمی انتخابات روز گذشته روسیه، حزب حاکم 'روسیه متحد' موفق شده است که بیشترین پیروزی را در آن به دست بیاورد. در همین حال مخالفان ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز موفق شده‌اند در برخی مناطق به پیروزی‌ برسند. شمارش آرا همچنان در برخی مناطق ادامه دارد اما مسئولان برگزاری انتخابات گفته‌اند که حزب روسیه متحده در بیش از دهها منطقه برنده انتخابات بوده است.

پیروزی اصولگرایان در انتخابات قطعی نیست/ لاریجانی در حال حاضر اجماع هیچ جناحی را ندارد/ همه سلایق سیاسی باید بتوانند در انتخابات شرکت کنندیک تحلیل‌گر سیاسی اصولگرا، گفت: اینکه همه علایق سیاسی، همه جریان‌ها و حتی افراد مستقل بدون وابستگی جناحی بتوانند در انتخابات شرکت کنند اتفاق پسندیده‌ای است و همه باید تلاش کنند که همه افکار سیاسی که بخشی از جامعه را نمایندگی می‌کنند در انتخابات شرکت کنند اما این حرف به این معنا نیست که اگر همه جریان‌های سیاسی در انتخابات حاضر نباشند، الزاماً مشارکت پایین خواهد بود.