ترانه‌ای برای اوکراین در غیبت روسیه؛ آیا یوروویژن سیاسی است؟

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شصت و ششمین دوره مسابقات یوروویژن در حالی روز سه‌شنبه دهم مه در شهر تورین ایتالیا آغاز می‌شود که این مسابقه هنری شدیداً تحت تأثیر تهاجم روسیه به اوکراین است.

قاعدتاً و رسماً نباید بزرگترین کنکور ترانه جهان و یکی از پربیننده‌ترین رویدادهای غیرورزشی دنیا، تحت تأثیر مسائل سیاسی برگزار شود، زیرا در مقررات آن تأکید شده که یوروویژن «یک رقابت فرهنگی است که مبادلات بین‌المللی و درک متقابل را ارتقا می‌دهد».

این در حالی بود که کمی قبل از آن، این اتحادیه اعلام کرده بود با وجود درخواست اوکراین برای حذف روسیه از یوروویژن ۲۰۲۲، روسیه می‌تواند در این مسابقات شرکت کند. او هشدار داد هرچند بر اساس ایده اصلی یوروویژن، این مسابقات یک رویداد غیرسیاسی است، «اما وضعیت در اروپا با تهاجم روسیه به اوکراین به شدت وخیم است».

نه تنها حضور کالوش در یوروویژن امسال به این مسابقات رنگ و بوی سیاسی داده، بلکه انتخاب ترانه این گروه در داخل خود اوکراین برای معرفی به یوروویژن نیز تا حدودی سیاسی بود. با وجود وضعیت جنگی در اوکراین، مقام‌های کی‌یف اجازه داده‌اند پنج مرد عضو گروه کالوش از طریق لهستان به ایتالیا بروند. اولیه پسیوک، بنیانگذار گروه کالوش و سراینده این ترانه به آسوشیتدپرس گفته است که بخشی از این ترانه خیلی پیش از وقوع جنگ اوکراین نوشته و به مادرش تقدیم شده بود، اما با وقوع جنگ، این ترانه معنای بیشتری پیدا کرد و بسیاری از اوکراینی‌ها، مادر موجود در این ترانه را مادر خود، اوکراین، دانستند.

در سال ۲۰۰۴، اوکراین برنده این مسابقات شد و سال بعد که «انقلاب نارنجی» در این کشور روی داد، آنان یک ترانه بسیار سیاسی را برای یوروویژن معرفی کردند که در نهایت پذیرفته شد.در سال ۲۰۰۹، چند ماه پس از جنگ در اوستیای جنوبی بین روسیه و گرجستان، اتحادیه پخش برنامه‌های اروپایی ترانه گرجستانی با نام «در سال ۲۰۱۲، عفو بین‌الملل برگزاری یوروویژن در جمهوری آذربایجان را به دلیل نقض گسترده حقوق بشر در این کشور محکوم کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سفیر روسیه در تهران از موضع مقامات ایران در جنگ اوکراین تشکر کردسفیر روسیه در تهران از موضع مقامات ایران در قبال حمله نظامی مسکو به اوکراین تشکر کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تهاجم روسیه؛ احتمال کشته شدن ده‌ها نفر در پی بمباران مدرسه‌ای در شرق اوکراینفرماندار لوهانتسک اعلام کرد که حدود ۹۰ نفر از شهروندان یک روستا در مدرسه‌ای در این منطقه پناه گرفته بودند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

اوکراین: احتمالا 60 نفر در حمله روسیه به مدرسه‌ای در لوهانسک کشته شده‌اندمقامات اوکراینی اعلام کردند که به احتمال زیاد 60 نفر در حمله روسیه به مدرسه‌ روستایی در منطقه لوهانسک جان باخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

برقراری منع آمد و شد در سری‌لانکا در پی مرگ پنج نفر در تظاهراتدر پی هفته‌ها اعتراض و مرگ دست‌کم پنج نفر در روز دوشنبه، دولت سری‌لانکا روز سه‌شنبه حکم منع آمد و شد اعلام کرد و هزاران نیروی پلیس را برای اجرای این قانون به خیابان‌ها فرستاد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

روسیه سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم را زیر سایه جنگ اوکراین، جشن گرفتزلنسکی در «روز پیروزی» اوکراین: ما در آن زمان پیروز شدیم و این بار هم پیروز خواهیم بود در صفحه پوشش لحظه به لحظه آخرین تحولات و خبرهای مرتبط با حمله نظامی روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بیشتر بخوانید: 😂😂😂درود بر حضرت پوتین اتحادیه اروپا تا این حد خوار و ذلیل نشده بود نامتحدهای اروپا...ُگسستِ، بین بودن...یا...نبودن...!🤣😂
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پوتین در مراسم «روز پیروزی» از تهاجم کشورش به اوکراین دفاع کردولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، در جریان یک رژه نظامی به مناسبت سالگرد پیروزی شوروی بر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم، تهاجم کشورش به اوکراین را با فعالیت‌های ناتو در اوکراین... خب هر جور ک هست باید خودشو تبرئه کنه 9 may جشن پيروزي روسيه بر نازيهاي قديم و جديد به جناب آقاي پوتن رئيس جمهور محترم روسيه و به مردم خوب و فداكار روسيه را مجدداً تبریک و تهنئت عرض ميكنم
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »