ترامپ درباره لغو قرنطینه‌های ایالتی: حرف آخر را من می‌زنم!

ترامپ درباره لغو قرنطینه‌های ایالتی: حرف آخر را من می‌زنم! دونالد ترامپ می‌گوید کاخ سفید اختیار آن را دارد که به فرمانداران ایالت‌ها دستور دهد قرنطینه را لغو کنند. قدرتی که کارشناسان قانون‌ اساسی‌ آمریکا آن را در دست فرمانداران می‌دانند.

14/04/2020 08:45:00 ق.ظ

ترامپ درباره لغو قرنطینه‌های ایالتی: حرف آخر را من می‌زنم! دونالد ترامپ می‌گوید کاخ سفید اختیار آن را دارد که به فرمانداران ایالت‌ها دستور دهد قرنطینه را لغو کنند. قدرتی که کارشناسان قانون‌ اساسی‌ آمریکا آن را در دست فرمانداران می‌دانند.

در حالی که داده‌شمارها پیش از طلوع خورشید در شرق آمریکا شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا را بیش از دو میلیون تن ثبت خواهند کرد، دونالد ترامپ می‌گوید کاخ سفید اختیار آن را دارد که به فرمانداران ایالت‌ها دستور دهد قرنطینه را لغو کنند. قدرتی که کارشناسان قانون‌ اساسی‌ آمریکا آن را در دست فرمانداران می‌دانند.

آمریکا با ۲۳ هزار قربانی و بیش از ۵۸۰ هزار مبتلا حالا در جدول داده‌شمار دانشگاه جانز هاپکینز وخیم‌ترین اعداد را به خود اختصاص داده است و همین وضعیت موجب شده تا پیکان انتقادی رسانه‌های این کشور هم تیزتر به سوی دونالد ترامپ و عملکرد دولت او نشانه رود.عصر دوشنبه، پائولا رید، خبرنگار شبکه سی‌بی‌اس نیوز، آن چنان عملکرد ترامپ در ماه فوریه را زیر سوال برد که میان او و رئیس‌جمهوری آمریکا برای چند دقیقه جدال لفظی در گرفت و هیچ کدام حاضر به ساکت شدن و گوش کردن به دیگری نبودند.

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود تظاهرات در کرج در همبستگی با اعتراضات خوزستان | DW | 27.07.2021 الکاظمی با رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کرد/ بایدن: حضور نظامی ما در انتهای 2021 به پایان می‌رسد- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

با وجود این، ترامپ که نحوه پوشش خبری رسانه‌های آمریکا از عملکرد دولتش را نمی‌پسندد، با دفاع از تصمیمات خود مدعی شد که اگر او به عنوان رئیس جمهوری به این نتیجه برسد که قرنطینه و محدودیت‌های ایالتی کرونا باید لغو شود، فرمانداران نمی‌توانند از دستور او عدول کنند.

او گفت:"این رئیس جمهوری ایالات متحده است که تصمیم‌گیرنده است".این در حالی است که بسیاری از کارشناسان می‌گویند، قانون اساسی آمریکا اختیاراتی از این دست را به عهده فرمانداران ایالات آمریکا گذاشته و حتی در صورت دستور ترامپ برای بازگشایی کسب و کارها، فرمانداران الزامی برای اجرای آن ندارند. headtopics.com

ترامپ همچنین تاکید کرد که دولتش در آستانه تکمیل طرحی برای به جریان انداختن دوباره اقتصاد است. او گفت شمار مرگ و میر ناشی از کروناویروس در ایالات متحده در حال ثابت شدن است و این نشان می‌دهد که تلاش‌های مرتبط با"فاصله‌گذاری اجتماعی" موفقیت‌آمیز بوده است.

دوشنبه کنفرانس مطبوعاتی ترامپ با خبرنگاران بسیار جنجالی شده بود چرا که با انتشار گزارش‌هایی در چند روز اخیر، ترامپ متهم شده که با وجود هشدارهای مشاوران و مقام‌های کابینه خودش، شیوع کرونا را دست‌کم گرفته و در خلال ماه‌ فوریه دست روی دست گذاشته است.نیویورک تایمز، در گزارشی که هفته گذشته منتشر کرد مدعی شد، به ایمیل‌ها و مکاتباتی دست یافته که نشان می‌دهد چند مقام و مشاور ارشد کاخ‌سفید به ترامپ درباره خطرات ناشی از شیوع کرونا هشدار داده بودند اما او آن‌ها را به"حساسیت بیش از حد" و داد و قال راه انداختن متهم کرده بود.

از سوی دیگر دکتر فاوچی، رئیس مرکز بیماری‌های عفونی و آلرژی آمریکا که این روزها در رسانه‌های آمریکا به لقب"دکتر آمریکا" و"عقل سلیم کابینه" شهرت گرفته در مصاحبه‌ای پذیرفته که اگر اقدامات محدودکننده در آمریکا زودتر به اجرا گذاشته می‌شد، آمار جان‌باختگان و مبتلایان کرونا در این کشور کمتر از آمار فعلی می‌شد.

آمریکا تا پایان روز دوشنبه حدود ۳ میلیون تست کرونا از افرادی که نشانه‌های کووید-۱۹ را بروز داده‌اند، گرفته است که از این میان بیش از ۵۸۱ هزار تن مبتلا به این ویروس شناسایی شده‌اند. هم‌زمان وب‌سایت داده‌شمار دانشگاه جانز هاپکینز، آمار جان‌باختگان کرونا در آمریکا را هم تا پایان دوشنبه به وقت شرق این کشور، ۲۳ هزار و ۶۰۸ تن ثبت کرده است. headtopics.com

اختصاصی| سفر اقتصادی قالیباف به سوریه- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim نگرانی‌ها در زمینه آب در خوزستان هنوز زیاد است در دوازدهمین شب اعتراضات، تظاهرات به کرج رسید: از کرج تا خوزستان، اتحاد اتحاد

نکته قابل تامل در آمار کرونا در آمریکا مربوط به ایالت نیویورک است. در این ایالت تا روز دوشنبه حدود ۵۰۰ هزار تست کرونا گرفته شده که نتایج آن برای ۱۰۳ هزار و ۲۰۸ تن مثبت بوده است. به عبارت دیگر از هر ۵ فردی که در ایالت نیویورک تست کرونا داده‌، یکی مبتلا به این ویروس بوده است.

نیویورک با بیش از ۱۰ هزار جان‌باخته، به تنهایی حدود نیمی از آمار قربانیان کرونا را به دوش می‌کشد. با وجود این، اندرو کومو، فرماندار این ایالت گفته است با توجه به ادامه روند نزولی آمار تازه مبتلایان و آن‌هایی که نیاز به بستری دارند، او در صدد آماده کردن برنامه برای کاهش تدریجی محدودیت‌های آمد و شد در نیویورک و بازگشایی کسب و کارهاست.

در استرالیا با وجود ادامه صاف شدن نمودارها طی دو هفته گذشته، اسکات موریسون، نخست‌وزیر هشدار داده که این کشور با برداشتن محدودیت‌ها هنوز هفته‌ها فاصله دارد. موریسون به مردم کشورش گفته است باید به تجربه سنگاپور و سوئد توجه کنند که با وجود تدابیر اولیه و کنترل آمارها، اکنون با حذف محدودیت‌ها شاهد صعود دوباره آمارها بوده‌اند.

سنگاپور روز دوشنبه بیشترین آمار تازه مبتلایان را ثبت کرد و ظرف یک روز بیش از ۳۸۰ تن را مبتلای جدید به ویروس کرونا گزارش کرد. سنگاپور می‌گوید اکثر تازه مبتلایان کارگران خارجی در این کشورند که معمولا در خوابگاه‌ها کارگری و دور هم زندگی می‌کنند. سنگاپور گفته است برای جلوگیری از شیوع کرونا در این کشور بنا دارد خوابگاه‌های شناور برای کارگران خارجی تعبیه کند. headtopics.com

در چین که شهر ووهان نخستین نقطه شناسایی ویروس جدید کرونا شناخته شده است، مردم نگران بازگشت موج دوم کرونا هستند که گفته می‌شود با ادامه ورود خارجیان به این کشور ممکن است روی دهد. دولت چین با وجود وضع محدودیت‌های شهری و میان شهری، ورود مسافران خارجی به چین را ممنوع نکرده و در چند هفته اخیر بارها گزارش کرده که اکثریت قاطع تازه مبتلایان به کرونا در چین مربوط به مسافران خارجی و اخیرا اغلب وارد شده از روسیه است.

در هند، نارندا مودی، نخست‌وزیر قرار است در نطق تلویزیونی با بیش از یک میلیارد مردم کشورش سخن بگوید و انتظار می‌رود قرنطینه کرونا را تمدید کند. تصمیمی که در چند روز گذشته به آشوب و بحران در بسیاری از نقاط این کشور منجر شده است، هر چند بنا بر گزارش‌ها دولت مودی در صدد کاهش محدودیت‌های برای برخی کسب و کارهاست تا بلکه دامنه مصائب اقتصادی کرونا را کمتر کند.

تکذیب خبر'تصادف خودروی سفیر بلاروس با سرباز راهور' آخرین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت حسن روحانی + عکس- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

در پاکستان، همسایه هند و ایران هم دولت به فکر کاهش محدودیت‌ها و بازگشایی نسبی کسب و کارهاست.در اروپا، در حالی که اسپانیا تصمیم به بازگشایی بخش‌‎هایی از اقتصاد و کسب و کارها را گرفته، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، محدودیت‌ها را برای ۴ هفته دیگر تمدید کرده است. آلمان هم گزارش می‌دهد که اکنون آمار بهبودیافتگان کرونا در این کشور از آمار مبتلایان به این ویروس پیشی گرفته است.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

رقابت معدنکاران در ماه؛ روسیه: ترامپ قصد دارد فضا را استعمار کندآژانس فضایی روسیه، روسکوموس، با انتشار اطلاعیه‌ای فرمان اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با هدف تشویق استخراج تجاری منابع معدنی موجود در ماه و سایر کرات آسمانی را محکوم کرد و دولت روسیه نیز آن را تلاش برای آغاز دوره جدیدی از استعمار بشری در فضای خارج از کره زمین تعبیر کرد. کم کره‌ی زمین رو به گند کشیدیم.. حالا نوبت به فضا رسیده تا چشمت درآید پولش را دارد،علمش را دارد،نیروی انسانیش راهم دارد چرا نکند.روسیه هم اگر میتوانست میکرد. اما فرق آمریکابا دیگران این است که در منافع آن حتی جزیی دنیا راهم شریک میکند.اما روسیه مثل لاشخورزحمت شکاررادیگری میکشدوروسیه فقط میخواهد بخورد ودروغ بگویدو شایعه بسازد

شهردار نیویورک دولت ترامپ را به 'قصور' در مقابله با کرونا متهم کردشهردار نیویورک امروز (یکشنبه) دولت آمریکا را به قصور و کوتاهی در مواجهه با شیوع کووید-۱۹ در ایالت نیویورک متهم کرده و از دولت خواست تا تجهیزات بیشتری تحویل مقام‌های این ایالت دهد. اخبار کذب منتشر نکنید، اون شهردار با شما اشتباه(غلط) کردین حسن_عادلی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم برکنار شد، گفته می‌شود دلیل برکناری اوشفاف سازی او درباره زمان شیوع کرونا بوده است. کرونا همه جارو نابود کرده، ایران فقط سالم مونده! همه خبراشون درباره خارجه!

ترامپ اتهام تعلل در مقابله با شیوع کرونا را بی‌اساس دانست | DW | 13.04.2020انتقاد به عملکرد دولت آمریکا و به‌ویژه سیاست دونالد ترامپ در مقابله با شیوع کرونا در این کشور رو به افزایش است. استراتژی دونالد ترامپ در واکنش به این انتقادها در پیش گرفتن سیاست فرار به جلو و حمله به رسانه‌ها است. Trump 2020 جنبشfake news باز راه انداخته مگه؟😂 برای اولین بار نیست که رسانه های چپ و نزدیک به حزب دموکرات از ترامپ انتقاد میکنن و جای تعجب هم نداره

ترامپ درباره لغو قرنطینه‌های ایالتی: حرف آخر را من می‌زنمدر حالی که داده‌شمارها پیش از رسیدن طلوع خورشید به شرق آمریکا شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا را بیش از دو میلیون نفر ثبت خواهند کرد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید کاخ سفید اختیار آن را دارد که به فرمانداران ایالت‌ها دستور دهد قرنطینه را لغو کنند. قدرتی که قانون‌اساسی‌دانان آمریکا آن را در دست فرمانداران می‌دانند. برای اینکه فرماندارهای ایالتهای دموکراتش سفیه اندمانند وزیر بهداشت ایران و تیم حسن روحانی مقاومت کردند برای قرنطینه درایران فرماندارهای اصولگرا می گفتند قرنطینه و دولت روحانی مقاومت می کرد. اصولگرا می گفتند واکسن ,حسن روحانی مقاومت می کرد. اصولگرایان می گفتند سفر نوروزی نه و روحانی مقاومت کرد. اصولگرایان حالاهم می گویند سفر بین دوتاشهر اغازنشود و حسن روحانی می گوید تصمیم باماست سفیه ترین فرمانده امریکا هم فرماندارنیویورک که بااین جمعیت و بااین همه رفت و امد ,کمترین مدیریت و پیش بینی برای فراهم کردن تجهیزات برای کرونا کرده بود

ترامپ با تشکر از ملک سلمان و پوتین توافق اوبک پلاس را «عظیم» توصیف کرددونالد ترامپ رئيس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، یکشنبه 12 آوریل 2020 ضمن تشکر از خادم حرمین شریفین ملک

پرزیدنت ترامپ: اقتصاد آمریکا را به احترام جانباختگان کرونا بازسازی خواهیم کرد🔺پرزیدنت ترامپ: اقتصاد آمریکا را به احترام جانباختگان کرونا بازسازی خواهیم کرد ⚡️دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات_متحده اعلام کرد به احترام کسانی که جان خود را براثر کرونا از دست داده‌اند، اقتصاد آمریکا را بازسازی خواهیم کرد. سلطان البته با غارت ملت های دیگر عجله کار شیطان است.