ترامپ درباره لغو قرنطینه‌های ایالتی: حرف آخر را من می‌زنم!

14/04/2020 08:45:00 ق.ظ

ترامپ درباره لغو قرنطینه‌های ایالتی: حرف آخر را من می‌زنم! دونالد ترامپ می‌گوید کاخ سفید اختیار آن را دارد که به فرمانداران ایالت‌ها دستور دهد قرنطینه را لغو کنند. قدرتی که کارشناسان قانون‌ اساسی‌ آمریکا آن را در دست فرمانداران می‌دانند.

ترامپ درباره لغو قرنطینه‌های ایالتی: حرف آخر را من می‌زنم! دونالد ترامپ می‌گوید کاخ سفید اختیار آن را دارد که به فرمانداران ایالت‌ها دستور دهد قرنطینه را لغو کنند. قدرتی که کارشناسان قانون‌ اساسی‌ آمریکا آن را در دست فرمانداران می‌دانند.

در حالی که داده‌شمارها پیش از طلوع خورشید در شرق آمریکا شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا را بیش از دو میلیون تن ثبت خواهند کرد، دونالد ترامپ می‌گوید کاخ سفید اختیار آن را دارد که به فرمانداران ایالت‌ها دستور دهد قرنطینه را لغو کنند. قدرتی که کارشناسان قانون‌ اساسی‌ آمریکا آن را در دست فرمانداران می‌دانند.

آمریکا با ۲۳ هزار قربانی و بیش از ۵۸۰ هزار مبتلا حالا در جدول داده‌شمار دانشگاه جانز هاپکینز وخیم‌ترین اعداد را به خود اختصاص داده است و همین وضعیت موجب شده تا پیکان انتقادی رسانه‌های این کشور هم تیزتر به سوی دونالد ترامپ و عملکرد دولت او نشانه رود.عصر دوشنبه، پائولا رید، خبرنگار شبکه سی‌بی‌اس نیوز، آن چنان عملکرد ترامپ در ماه فوریه را زیر سوال برد که میان او و رئیس‌جمهوری آمریکا برای چند دقیقه جدال لفظی در گرفت و هیچ کدام حاضر به ساکت شدن و گوش کردن به دیگری نبودند.

با وجود این، ترامپ که نحوه پوشش خبری رسانه‌های آمریکا از عملکرد دولتش را نمی‌پسندد، با دفاع از تصمیمات خود مدعی شد که اگر او به عنوان رئیس جمهوری به این نتیجه برسد که قرنطینه و محدودیت‌های ایالتی کرونا باید لغو شود، فرمانداران نمی‌توانند از دستور او عدول کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

رقابت معدنکاران در ماه؛ روسیه: ترامپ قصد دارد فضا را استعمار کندآژانس فضایی روسیه، روسکوموس، با انتشار اطلاعیه‌ای فرمان اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با هدف تشویق استخراج تجاری منابع معدنی موجود در ماه و سایر کرات آسمانی را محکوم کرد و دولت روسیه نیز آن را تلاش برای آغاز دوره جدیدی از استعمار بشری در فضای خارج از کره زمین تعبیر کرد. کم کره‌ی زمین رو به گند کشیدیم.. حالا نوبت به فضا رسیده تا چشمت درآید پولش را دارد،علمش را دارد،نیروی انسانیش راهم دارد چرا نکند.روسیه هم اگر میتوانست میکرد. اما فرق آمریکابا دیگران این است که در منافع آن حتی جزیی دنیا راهم شریک میکند.اما روسیه مثل لاشخورزحمت شکاررادیگری میکشدوروسیه فقط میخواهد بخورد ودروغ بگویدو شایعه بسازد

شهردار نیویورک دولت ترامپ را به 'قصور' در مقابله با کرونا متهم کردشهردار نیویورک امروز (یکشنبه) دولت آمریکا را به قصور و کوتاهی در مواجهه با شیوع کووید-۱۹ در ایالت نیویورک متهم کرده و از دولت خواست تا تجهیزات بیشتری تحویل مقام‌های این ایالت دهد. اخبار کذب منتشر نکنید، اون شهردار با شما اشتباه(غلط) کردین حسن_عادلی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم برکنار شد، گفته می‌شود دلیل برکناری اوشفاف سازی او درباره زمان شیوع کرونا بوده است. کرونا همه جارو نابود کرده، ایران فقط سالم مونده! همه خبراشون درباره خارجه!

ترامپ اتهام تعلل در مقابله با شیوع کرونا را بی‌اساس دانست | DW | 13.04.2020انتقاد به عملکرد دولت آمریکا و به‌ویژه سیاست دونالد ترامپ در مقابله با شیوع کرونا در این کشور رو به افزایش است. استراتژی دونالد ترامپ در واکنش به این انتقادها در پیش گرفتن سیاست فرار به جلو و حمله به رسانه‌ها است. Trump 2020 جنبشfake news باز راه انداخته مگه؟😂 برای اولین بار نیست که رسانه های چپ و نزدیک به حزب دموکرات از ترامپ انتقاد میکنن و جای تعجب هم نداره

ترامپ درباره لغو قرنطینه‌های ایالتی: حرف آخر را من می‌زنمدر حالی که داده‌شمارها پیش از رسیدن طلوع خورشید به شرق آمریکا شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا را بیش از دو میلیون نفر ثبت خواهند کرد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید کاخ سفید اختیار آن را دارد که به فرمانداران ایالت‌ها دستور دهد قرنطینه را لغو کنند. قدرتی که قانون‌اساسی‌دانان آمریکا آن را در دست فرمانداران می‌دانند. برای اینکه فرماندارهای ایالتهای دموکراتش سفیه اندمانند وزیر بهداشت ایران و تیم حسن روحانی مقاومت کردند برای قرنطینه درایران فرماندارهای اصولگرا می گفتند قرنطینه و دولت روحانی مقاومت می کرد. اصولگرا می گفتند واکسن ,حسن روحانی مقاومت می کرد. اصولگرایان می گفتند سفر نوروزی نه و روحانی مقاومت کرد. اصولگرایان حالاهم می گویند سفر بین دوتاشهر اغازنشود و حسن روحانی می گوید تصمیم باماست سفیه ترین فرمانده امریکا هم فرماندارنیویورک که بااین جمعیت و بااین همه رفت و امد ,کمترین مدیریت و پیش بینی برای فراهم کردن تجهیزات برای کرونا کرده بود

ترامپ با تشکر از ملک سلمان و پوتین توافق اوبک پلاس را «عظیم» توصیف کرددونالد ترامپ رئيس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، یکشنبه 12 آوریل 2020 ضمن تشکر از خادم حرمین شریفین ملک

پرزیدنت ترامپ: اقتصاد آمریکا را به احترام جانباختگان کرونا بازسازی خواهیم کرد🔺پرزیدنت ترامپ: اقتصاد آمریکا را به احترام جانباختگان کرونا بازسازی خواهیم کرد ⚡️دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات_متحده اعلام کرد به احترام کسانی که جان خود را براثر کرونا از دست داده‌اند، اقتصاد آمریکا را بازسازی خواهیم کرد. سلطان البته با غارت ملت های دیگر عجله کار شیطان است.

به گزارش ایسنا، عصر دوشنبه (۱۳ آوریل) خبرگزاری آسوشیتدپرس عبور آمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا از مرز ۲ میلیون تن را ارسال کرد، هر چند داده‌شمار هوشمند دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا تا نیمه‌شب دوشنبه به وقت شرق آمریکا، هنوز این رقم را یک میلیون و ۱۹ هزار تن و آمار جان‌باختگان را هم در مرز ۱۲۰ هزار تن گزارش می‌داد.دونالد ترامپ دوشنبه گذشته با صدور فرمانی اجرایی اعلام کرد که آمریکایی‌ها باید حق مشارکت و فعالیت در زمینه اكتشاف تجاری و استفاده از منابع در فضا را داشته باشند.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بیل دی بلازیو، شهردار نیویورک در سخنرانی تلویزیونی درباره تحولات این شهر که از شیوع گسترده ویروس کرونا رنج می‌برد، گفت: دولت آمریکا باید جایگاهش را برای مواجهه با این همه‌گیری تقویت می‌کرد و در این بحران کوتاهی کرده است.دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری آمریکا اعلام کرده است که هدف اصلی او در مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا بیماری کرونا بازگشت هرچه سریع‌تر فعالیت‌های اقتصادی به شرایط عادی است.

آمریکا با ۲۳ هزار قربانی و بیش از ۵۸۰ هزار مبتلا حالا در جدول داده‌شمار دانشگاه جانز هاپکینز وخیم‌ترین اعداد را به خود اختصاص داده است و همین وضعیت موجب شده تا پیکان انتقادی رسانه‌های این کشور هم تیزتر به سوی دونالد ترامپ و عملکرد دولت او نشانه رود. عصر دوشنبه، پائولا رید، خبرنگار شبکه سی‌بی‌اس نیوز، آن چنان عملکرد ترامپ در ماه فوریه را زیر سوال برد که میان او و رئیس‌جمهوری آمریکا برای چند دقیقه جدال لفظی در گرفت و هیچ کدام حاضر به ساکت شدن و گوش کردن به دیگری نبودند. البته همزمان با خیز دوباره آمریکا برای فرود در ماه، روسیه نیز اعلام کرده که در تلاش است تا با تاسیس یک پایگاه ویژه برای دو دهه در کره ماه حضور مستمر داشته باشد. با وجود این، ترامپ که نحوه پوشش خبری رسانه‌های آمریکا از عملکرد دولتش را نمی‌پسندد، با دفاع از تصمیمات خود مدعی شد که اگر او به عنوان رئیس جمهوری به این نتیجه برسد که قرنطینه و محدودیت‌های ایالتی کرونا باید لغو شود، فرمانداران نمی‌توانند از دستور او عدول کنند. شش هفته پس از آغاز شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا، این کشور با بیش از ۲۰ هزار مرگ ناشی از شیوع بیماری کویدـ۱۹ از ایتالیا پیشی گرفت و در صدر فهرست کشورهایی که بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری را به ثبت رسانده است، قرار گرفت. او گفت:"این رئیس جمهوری ایالات متحده است که تصمیم‌گیرنده است". آژانس فضایی اروپا هم قصد دارد از سال ۲۰۲۵ استخراج منابع از ماه را آغاز کند. این در حالی است که بسیاری از کارشناسان می‌گویند، قانون اساسی آمریکا اختیاراتی از این دست را به عهده فرمانداران ایالات آمریکا گذاشته و حتی در صورت دستور ترامپ برای بازگشایی کسب و کارها، فرمانداران الزامی برای اجرای آن ندارند. آن‌ها در هشدار خود حتی متذکر شده بودند که احتمال مرگ صدها هزار شهروند آمریکا در اثر ابتلا به این بیماری وجود دارد.

ترامپ همچنین تاکید کرد که دولتش در آستانه تکمیل طرحی برای به جریان انداختن دوباره اقتصاد است. زمین‌شناسان معتقدند ارزش سنگ آهن، نیکل و برخی فلزات گرانبهای موجود در اجرام آسمانی تریلیون‌ها دلار ارزش دارد و ذخایر آنها در فضا بسیار بیش از منابع شناسایی شده در کره زمین است.  براساس تازه‌ترین آمار دانشگاه جان هاپکینز که همواره به‌روز می‌شود، ویروس کرونا تا امروز ۱۲ آوریل، موجب مرگ ۲۰ هزار و  ۶۰۸ تن در ایالات متحده آمریکا شده است. او گفت شمار مرگ و میر ناشی از کروناویروس در ایالات متحده در حال ثابت شدن است و این نشان می‌دهد که تلاش‌های مرتبط با"فاصله‌گذاری اجتماعی" موفقیت‌آمیز بوده است. دوشنبه کنفرانس مطبوعاتی ترامپ با خبرنگاران بسیار جنجالی شده بود چرا که با انتشار گزارش‌هایی در چند روز اخیر، ترامپ متهم شده که با وجود هشدارهای مشاوران و مقام‌های کابینه خودش، شیوع کرونا را دست‌کم گرفته و در خلال ماه‌ فوریه دست روی دست گذاشته است. دونالد ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود علاقه زیادی به قدرت فضایی آمریکایی نشان داده و سال گذشته نیز با صدور فرمانی دستور تشکیل نیروی فضایی را در ارتش آمریكا صادر کرده بود. نیویورک تایمز، در گزارشی که هفته گذشته منتشر کرد مدعی شد، به ایمیل‌ها و مکاتباتی دست یافته که نشان می‌دهد چند مقام و مشاور ارشد کاخ‌سفید به ترامپ درباره خطرات ناشی از شیوع کرونا هشدار داده بودند اما او آن‌ها را به"حساسیت بیش از حد" و داد و قال راه انداختن متهم کرده بود. با این حال، اندرو کوئومو، فرماندار نیویورک گفته است که آمار جانباختگان ویروس کرونا در این ایالت طی دو روز گذشته در حال تثبیت است. از سوی دیگر دکتر فاوچی، رئیس مرکز بیماری‌های عفونی و آلرژی آمریکا که این روزها در رسانه‌های آمریکا به لقب"دکتر آمریکا" و"عقل سلیم کابینه" شهرت گرفته در مصاحبه‌ای پذیرفته که اگر اقدامات محدودکننده در آمریکا زودتر به اجرا گذاشته می‌شد، آمار جان‌باختگان و مبتلایان کرونا در این کشور کمتر از آمار فعلی می‌شد. اعتراف به تعلل آنتونی فاوچی، مشاور ترامپ در امر مقابله با ویروس جدید کرونا در آمریکا در اظهارات اخیر خود در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان، از تعلل دولت آمریکا در مقابله با بحران کرونا سخن گفته بود.

آمریکا تا پایان روز دوشنبه حدود ۳ میلیون تست کرونا از افرادی که نشانه‌های کووید-۱۹ را بروز داده‌اند، گرفته است که از این میان بیش از ۵۸۱ هزار تن مبتلا به این ویروس شناسایی شده‌اند. هم‌زمان وب‌سایت داده‌شمار دانشگاه جانز هاپکینز، آمار جان‌باختگان کرونا در آمریکا را هم تا پایان دوشنبه به وقت شرق این کشور، ۲۳ هزار و ۶۰۸ تن ثبت کرده است. نکته قابل تامل در آمار کرونا در آمریکا مربوط به ایالت نیویورک است. در این ایالت تا روز دوشنبه حدود ۵۰۰ هزار تست کرونا گرفته شده که نتایج آن برای ۱۰۳ هزار و ۲۰۸ تن مثبت بوده است. به عبارت دیگر از هر ۵ فردی که در ایالت نیویورک تست کرونا داده‌، یکی مبتلا به این ویروس بوده است. افزایش شمار مبتلایان کرونا در آمریکا گرچه بر اساس آمار و اطلاعاتی که از سوی دانشگاه جانز هاپکینز منتشر شده، شمار قربانیان کرونا در آمریکا روز گذشته برای دومین روز متوالی سیری نزولی داشته است، اما روز‌به‌روز به شمار مبتلایان افزوده می‌شود.

نیویورک با بیش از ۱۰ هزار جان‌باخته، به تنهایی حدود نیمی از آمار قربانیان کرونا را به دوش می‌کشد. با وجود این، اندرو کومو، فرماندار این ایالت گفته است با توجه به ادامه روند نزولی آمار تازه مبتلایان و آن‌هایی که نیاز به بستری دارند، او در صدد آماده کردن برنامه برای کاهش تدریجی محدودیت‌های آمد و شد در نیویورک و بازگشایی کسب و کارهاست. در استرالیا با وجود ادامه صاف شدن نمودارها طی دو هفته گذشته، اسکات موریسون، نخست‌وزیر هشدار داده که این کشور با برداشتن محدودیت‌ها هنوز هفته‌ها فاصله دارد. موریسون به مردم کشورش گفته است باید به تجربه سنگاپور و سوئد توجه کنند که با وجود تدابیر اولیه و کنترل آمارها، اکنون با حذف محدودیت‌ها شاهد صعود دوباره آمارها بوده‌اند. سنگاپور روز دوشنبه بیشترین آمار تازه مبتلایان را ثبت کرد و ظرف یک روز بیش از ۳۸۰ تن را مبتلای جدید به ویروس کرونا گزارش کرد. ترامپ نیز اعلام کرده است که بازگرداندن اوضاع اقتصادی آمریکا به حالت عادی از هدف‌های اصلی او در مقابله با بحران کرونا است.

سنگاپور می‌گوید اکثر تازه مبتلایان کارگران خارجی در این کشورند که معمولا در خوابگاه‌ها کارگری و دور هم زندگی می‌کنند. سنگاپور گفته است برای جلوگیری از شیوع کرونا در این کشور بنا دارد خوابگاه‌های شناور برای کارگران خارجی تعبیه کند. در چین که شهر ووهان نخستین نقطه شناسایی ویروس جدید کرونا شناخته شده است، مردم نگران بازگشت موج دوم کرونا هستند که گفته می‌شود با ادامه ورود خارجیان به این کشور ممکن است روی دهد. دولت چین با وجود وضع محدودیت‌های شهری و میان شهری، ورود مسافران خارجی به چین را ممنوع نکرده و در چند هفته اخیر بارها گزارش کرده که اکثریت قاطع تازه مبتلایان به کرونا در چین مربوط به مسافران خارجی و اخیرا اغلب وارد شده از روسیه است. در هند، نارندا مودی، نخست‌وزیر قرار است در نطق تلویزیونی با بیش از یک میلیارد مردم کشورش سخن بگوید و انتظار می‌رود قرنطینه کرونا را تمدید کند.

تصمیمی که در چند روز گذشته به آشوب و بحران در بسیاری از نقاط این کشور منجر شده است، هر چند بنا بر گزارش‌ها دولت مودی در صدد کاهش محدودیت‌های برای برخی کسب و کارهاست تا بلکه دامنه مصائب اقتصادی کرونا را کمتر کند. در پاکستان، همسایه هند و ایران هم دولت به فکر کاهش محدودیت‌ها و بازگشایی نسبی کسب و کارهاست. در اروپا، در حالی که اسپانیا تصمیم به بازگشایی بخش‌‎هایی از اقتصاد و کسب و کارها را گرفته، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، محدودیت‌ها را برای ۴ هفته دیگر تمدید کرده است. آلمان هم گزارش می‌دهد که اکنون آمار بهبودیافتگان کرونا در این کشور از آمار مبتلایان به این ویروس پیشی گرفته است. انتهای پیام .