ترامپ: بحران اوکراین احتمالا به جنگ‌ جهانی سوم ختم می‌شود

08/03/1401 12:41 ب.ظ

ترامپ: *بحران اوکراین احتمالا به جنگ‌ جهانی سوم ختم می‌شود *وضعیت در اوکراین می‌تواند 'بدتر' شود *کل کشور اوکراین محو خواهد شد

دونالد ترامپ در تازه‌ترین سخنرانی خود گفته است که وضعیت در اوکراین می‌تواند 'بدتر' شود و این وضعیت احتمالا به 'جنگ جهانی سوم' ختم خواهد شد؛ همچنین وی خواستار کاهش قیمت‌ها در حوزه انرژی شد، اقدامی که به گفته ترامپ، روسیه را 'تضعیف' خواهد کرد. ترامپ مدعی شد که حمله روسیه به اوکراین به واسطه پولی که این کشور از فروش منابع انرژی به دست می‌آورد، در حال"قدرتمندتر" شدن است. وی افزود: «از آنجایی که آنها پول بسیار زیادی کسب می‌کنند، ارزش روبل مثل همیشه بالاست.

اگر می‌خواهید جنگ را متوقف کنید، باید بهای نفت و قیمت انرژی را پایین بیاورید.»

به گفته این رئیس‌جمهوری سابق، بهای نفت به ازای هر بشکه در برخی از قسمت‌های ایالات متحده به ۹ دلار رسیده است. وی مدعی شد که اگر او رئیس‌جمهور بود تمامی مشکلات مربوط به حوزه نفت قابل حل بود و ایالات متحده از روسیه و عربستان سعودی در این مسیر سبقت می‌گرفت و دیگر نیازی به کمک ونزوئلا نبود. وی همچنین خاطرنشان کرد که اگر او به کار خود ادامه می‌داد نه پکن و نه مسکو"نمی‌توانستند هیچ اقدام نظامی انجام دهند."

ترامپ افزود: «هنگامی که جورج بوش، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا رئیس‌جمهور بود، آنها گرجستان را از دست دادند، زمانی که باراک اوباما، رئیس‌جمهور بود، آن‌ها کریمه را از دست دادند و در زمان جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، آنها همه چیز را از دست دادند و در دوره ترامپ آنها هیچ‌ چیزی از دست ندادند. همین مساله در مورد چین هم صدق می‌کند.» headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

رئیس جمهوری اوکراین روسیه را به نسل کشی در دونباس متهم کرد | DW | 27.05.2022حمله نیروهای روسی به منطقه دونباس با شدت ادامه دارد و رئیس جمهوری اوکراین عملیات روسیه را نسل کشی آشکار خواند. زلنسکی هشدار داد که با ادامه و تشدید حمله‌های روسیه مناطق شرقی اوکراین ممکن است خالی از سکنه شوند.

واکنش ترامپ به کشتار در مدرسه: برخی معلمان را مسلح کنید | DW | 28.05.2022چند روز پس از کشتار در دبستانی در ایالت تگزاس، دونالد ترامپ در کنفرانس لابی قدرتمند اسلحه در این ایالت سخنرانی کرد. رئیس جمهوری پیشین آمریکا می‌گوید برای پیشگیری از حمله به دانش‌آموزان باید برخی معلمان را مسلح کرد. سنبول بلاهت مردم آمریکا. دمکراسی تضمین کننده داشتن فهم نیست بلکه فهم تضمین کننده دمکراسی است. پس نگو مدرسه بگو میدان جنگ غرب_وحشی! ☠🤣😂🤮

سازمان جهانی بهداشت: موارد ابتلا به آبله میمون به ۲۰۰ مورد در ۲۰ کشور رسیدسازمان جهانی بهداشت خواستار ذخیره واکسن‌ها و داروهای موجود برای مقابله با آبله میمون در راستای توزیع عادلانه آنها در سطح جهان شد. خیلی جالبه!!!... صلیبچیهای استعمارجهانی خود بیماری تولید و پخش میکند خودش هم رسانه ای میکند!!!....

به دادستانی خوزستان تاکید شده در حادثه متروپل هیچ اغماضی نسبت به متخلفان نباشددادستان کل کشور گفت: به رئیس کل دادگستری خوزستان و دادستان آنجا تاکید شده هیچ اغماضی نسبت به متخلفین در هر بخشی چه قوه‌ قضاییه، چه قوه مجریه و دستگاه‌های دیگر نباید داشته باشند و مساله با جدیت پیگیری می‌شود. خود دادستان خوزستان از مقصرینه باید بازداشت و محاکمه بشه دادستان آبادان خودش جز متخلفینه البته

حمله مسلحانه به دو مأمور پلیس در تهران و یک پلیس در سیستان و بلوچستانهم‌زمان با انتشار خبر کشته شدن یک مامور انتظامی در سیستان و بلوچستان در پی حمله مسلحانه، دو مامور دیگر در پی تیراندازی در تهران زخمی شدند. ملت دلاور ایران جواب فرمانده رو دارن میدن . خداحافظ فرمانده😂 این عملیات ها باعث دست کشیدن نیروهای سرکوب از جنایت میشه نه خواهش زدن_بزن آتش_جواب_آتش متروپل_‌آبادان

آمریکا به فکر مسلح کردن اوکراین با موشک‌های دوربرد است | DW | 27.05.2022آمریکا در حال بررسی تحویل موشک‌های دوربرد به اوکراین است. اوکراینی‌ها گفتند، تحویل این موشک‌ها می‌تواند سرنوشت جنگ را تغییر دهد. واشنگتن اما نگران است که اوکراین با موشک‌های دوربرد به خاک روسیه حمله کند. اخ اخ جنگ هسته ای بیش از پیش قوت گرفت:) دویچع وله رسانه 'ازاد' صهیونیست جهانی ، جنگ ستیزی سیاستمداران آلمانی تا آنجا پیش میرود که اگر با همین طریق پیش بروید و از نژاد پرستان اوکرائین با سلاح های سنگین حمایت کنید در آینده نه چندان دور منتظر موشکهای روسی در خاک آلمان باید باشیم

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری سابق آمریکا روز شنبه خطاب به حامیانش در وایومینگ گفت: «کل کشور اوکراین محو خواهد شد. به دلیل حماقتی که وجود دارد، احتمالا این جنگ، به جنگ جهانی سوم ختم شود.»

ترامپ مدعی شد که حمله روسیه به اوکراین به واسطه پولی که این کشور از فروش منابع انرژی به دست می‌آورد، در حال"قدرتمندتر" شدن است.

وی افزود: «از آنجایی که آنها پول بسیار زیادی کسب می‌کنند، ارزش روبل مثل همیشه بالاست. اگر می‌خواهید جنگ را متوقف کنید، باید بهای نفت و قیمت انرژی را پایین بیاورید.»

به گفته این رئیس‌جمهوری سابق، بهای نفت به ازای هر بشکه در برخی از قسمت‌های ایالات متحده به ۹ دلار رسیده است.

وی مدعی شد که اگر او رئیس‌جمهور بود تمامی مشکلات مربوط به حوزه نفت قابل حل بود و ایالات متحده از روسیه و عربستان سعودی در این مسیر سبقت می‌گرفت و دیگر نیازی به کمک ونزوئلا نبود. وی همچنین خاطرنشان کرد که اگر او به کار خود ادامه می‌داد نه پکن و نه مسکو"نمی‌توانستند هیچ اقدام نظامی انجام دهند."

ترامپ افزود: «هنگامی که جورج بوش، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا رئیس‌جمهور بود، آنها گرجستان را از دست دادند، زمانی که باراک اوباما، رئیس‌جمهور بود، آن‌ها کریمه را از دست دادند و در زمان جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، آنها همه چیز را از دست دادند و در دوره ترامپ آنها هیچ‌ چیزی از دست ندادند. همین مساله در مورد چین هم صدق می‌کند.»

وی در ادامه سخنان خود مدعی شد که در زمان ریاستش هم به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و هم به شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین هشدار داده بود که اگر مسکو و پکن"اقدامات نظامی" انجام دهند، آمریکا به آن‌ها"ضربه بسیار سختی" خواهد زد.

ترامپ افزود: «مطمئن نیستم که آیا آن‌ها حرف‌های من را باور کردند یا خیر... حتی اگر ۵ درصد هم باور کرده باشند، کافیست. تنها چیزی که چین را از تایوان دور نگه می‌دارد این است که وضعیت روسیه را مشاهده کند و ببیند که این کشور چقدر"ضعیف" عمل می‌کند.»

این رئیس‌جمهوری سابق در ادامه سخنرانی خود اظهار کرد که"واشنگتن به ناتو کمکی نخواهد کرد."

دونالد ترامپ خطاب به کشورهای اروپایی گفت: «شما متخلف هستید، میلیاردها میلیارد دلار بدهکار هستید.»

هنگامی که یکی از اعضای ناتو از او پرسیده بود «آیا این بدان معناست که اگر ما هزینه‌های نظامی را افزایش ندهیم و در این صورت روسیه به ما حمله کند، آیا شما از ما محافظت نخواهید کرد؟» ترامپ در پاسخ به این سوال جواب داد: «درست است؛ ما از شما محافظت نخواهیم کرد.»

دونالد ترامپ در پایان سخنرانی از «لیز چنی»، نماینده جمهوری‌خواه وایومینگ به دلیل"دوست داشتن جنگ‌های بی‌پایان، بی‌منطق و خونین" انتقاد کرد. وی افزود: «این نماینده تلاش می‌کند تا ما را به جنگ‌ با روسیه و یا هر کشور دیگری بکشاند.»

این نماینده جمهوری‌خواه از تلاش‌های ایالات متحده درخصوص حمایت از اوکراین استقبال کرده است، اما این در حالیست که دونالد ترامپ در هفته‌های اخیر از قانونگذاران آمریکا به دلیل ارائه کمک‌ ۴۰ میلیارد دلاری به اوکراین انتقاد کرد.