ترامپ بدون ماسک بر چهره، زدن ماسک در کاخ سفید را اجباری اعلام کرد | DW | 12.05.2020

12/05/2020 09:24:00 ق.ظ

در پی تایید دو مورد ابتلا به ویروس کرونا در کاخ سفید، ترامپ از الزام زدن ماسک برای همه کارکنان آن خبر داد. این قاعده شامل خود او نمی‌شود. افزون بر آن، مایک پنس، معاون او نیز گفته است که حاضر به زدن ماسک نیست.

کرونا, کرونا در آمریکا

در پی تایید دو مورد ابتلا به ویروس کرونا در کاخ سفید ، ترامپ از الزام زدن ماسک برای همه کارکنان آن خبر داد. این قاعده شامل خود او نمی‌شود. افزون بر آن، مایک پنس، معاون او نیز گفته است که حاضر به زدن ماسک نیست.

در پی تایید دو مورد ابتلا به ویروس کرونا در کاخ سفید ، ترامپ از الزام زدن ماسک برای همه کارکنان آن خبر داد. این قاعده شامل خود او نمی‌شود. افزون بر آن، مایک پنس، معاون او نیز گفته است که حاضر به زدن ماسک نیست.

رئیس جمهوری آمریکا گفت، از آنجا که او به هیچ‌کس نزدیک نمی‌شود و فاصله را رعایت می‌کند، نیازی به زدن ماسک ندارد. مایک پنس، معاون دونالد ترامپ نیز اعلام کرده است که از ماسک استفاده نخواهد کرد.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدمایک پنس حتی حاضر به پذیرش الزام قرنطینه خانگی نشده است. این در حالی است که یکی از کسانی که در کاخ سفید مبتلا به بیماری کرونا شده است، کتی میلر، سخنگوی خود او بوده است.

در ارتباط با تایید دو مورد از ابتلا به بیماری کووید۱۹ در بین کارکنان کاخ سفید، سه عضو بلندپایه کارگروه مقابله با شیوع کرونا در کاخ سفید اعلام کردند که از سر احتیاط و برای مدت دو هفته در قرنطینه خانگی به سر خواهند برد.یکی از این سه مقام بلندپایه آنتونی فاوچی، مشاور کاخ سفید در کارگروه مقابله با کرونا است. افزون بر او، رابرت ردفیلد، رئیس سازمان بهداشت آمریکا و استفان هان، رئيس اداره مواد غذایی و دارویی آمریکا نیز اعلام کرده‌اند که ترجیح می‌دهند وظایف خود را از خانه دنبال کنند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

تست خودش منفی بوده و نیازی به ماسک نیست اما خبرنگاران میتونن ناقل باشند. چیز عجیب غریبی نیست مگه مرکل ماسک میزنه؟

عدم بازگشایی مدارس استثنایی و شبانه روزی/ الزام استفاده از ماسک و دستکش در مدرسهمدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به بازگشایی مدارس از 27 اردیبهشت ماه، دانش آموزان و معلمانی که دچار بیماری‌های زمینه‌ای هستند را مجاز به حضور در مدرسه ندانست و گفت: مدارس استثنایی، مدارس شبانه روزی و پیش دبستانی‌ها مستثنی هستند و فعلا باز نخواهند شد.

افزایش مراکز عرضه ماسک در ایستگاه های متروی تهران و حومهنایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از عرضه ماسک با قیمت مناسب در ۱۰۰ ایستگاه منتخب متروی تهران و حومه خبر داد. دو تا ماسک و رایگان توزیع نکردید بین مردم بی شرفا شما از کجا اومدین

دولت انگلستان از مردم خواست ماسک بزننددولت انگلستان به مردم خود توصیه کرد که در فضاهای سر پوشیده از ماسک استفاده کنند. - خبرگزاری آناتولی

ثبت لبخند‌های پشت ماسک - BBC News فارسیشیوع کرونا خیابان‌های نیویورک را خالی کرد. چهره رهگذران هم با ماسک پوشیده شد. در این میان، یک عکاس نیویورکی تصمیم گرفت لبخند عابران ماسک زده را ثبت کند.

کفیل قائم‌مقام وزارت امنیت میهن آمریکا: جواد ظریف به جای حرف زدن مبادله زندانیان را عملی کندکفیل قائم‌مقام وزارت امنیت میهن آمریکا: جواد_ظریف به جای حرف زدن مبادله زندانیان را عملی کند ایران شماری از شهروندان دوتابعیتی ایرانی‌آمریکایی مانند سیامک و باقر نمازی و برخی شهروندان خارجی مانند کایلی مور گیلبرت استرالیایی را گروگان گرفته است. اون مزدور فقط با اجازه خامنه ای زر میزنه . معادلش میشه 'امنیت داخلی'. ترجمه لفظ به لفظش جالب نیست. دمش گرم 👏🏻👏🏻👏🏻 زد تو پوز ظریف کثیف 😁

دولت انگلستان از مردم خواست ماسک بزننددولت انگلستان به مردم خود توصیه کرد که در فضاهای سر پوشیده از ماسک استفاده کنند. - خبرگزاری آناتولی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در کنفرانس مطبوعاتی خود از الزام استفاده از ماسک در کاخ سفید خبر داد.محمد محسن بیگی در گفت‌وگو با ایسنا، شرایط و الزامات بهداشتی بازگشایی مدارس از 27 اردیبهشت را تشریح و اظهار کرد: با توجه به اینکه روز یکشنبه در ستادملی کرونا مصوب شد  که مدارس از 27 اردیبهشت ماه در سطح کشور به صورت محدود بازگشایی شوند؛ همزمان وزارت آموزش و پرورش بخشی از مقدمات کار را فراهم کرد و بخشی را هم فراهم می‌کند.به گزارش ایسنا، فرنوش نوبخت گفت: تعداد ۱۰۰ ایستگاه متروی تهران بعد از گذشت ۹ روز از اجرای طرح «اجباری شدن استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی کلانشهرها» به غرفه های فروش ماسک با قیمت مصوب مجهز شدند.دولت انگلستان به مردم خود توصیه کرد که در فضاهای سر پوشیده از ماسک استفاده کنند.

او گفت که زدن ماسک برای همه کارکنان کاخ سفید و مراجعه‌کنندگان به این ساختمان الزامی است. این در حالی است که خود او به هنگام اعلام این خبر، ماسکی بر چهره نداشت. مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه پروتکل بهداشتی را با همکاری وزارت بهداشت  در حوزه بهداشت فردی، گروهی و بهداشت محیط تهیه کردیم گفت: مسائلی که دانش آموزان و همکاران ما باید رعایت کنند و همچنین تمهیداتی که باید مدیران مدارس نسبت به کنترل بهداشت محیطی و فضای فیزیکی مدرسه فراهم کنند تا بچه ها با اطمینان خاطر بیشتری در مدرسه حضور یابند، در این پروتکل قید شده است. رئیس جمهوری آمریکا گفت، از آنجا که او به هیچ‌کس نزدیک نمی‌شود و فاصله را رعایت می‌کند، نیازی به زدن ماسک ندارد. انتهای پیام. مایک پنس، معاون دونالد ترامپ نیز اعلام کرده است که از ماسک استفاده نخواهد کرد. مدارس شبانه روزی، استثنایی و پیش دبستانی همچنان تعطیل است وی همچنین اعلام کرد که مدارس استثنایی، مدارس شبانه روزی و پیش دبستانی‌ها مستثنی هستند و فعلا باز نخواهند شد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید مایک پنس حتی حاضر به پذیرش الزام قرنطینه خانگی نشده است. همچنین تاکید شد که از ماسک‌های پارچه ای که در خانه تهیه می شود نیز می توان استفاده کرد، کادر پزشکی و درمانی به ماسک‌های جراحی نیاز دارند.

این در حالی است که یکی از کسانی که در کاخ سفید مبتلا به بیماری کرونا شده است، کتی میلر، سخنگوی خود او بوده است.. در ارتباط با تایید دو مورد از ابتلا به بیماری کووید۱۹ در بین کارکنان کاخ سفید، سه عضو بلندپایه کارگروه مقابله با شیوع کرونا در کاخ سفید اعلام کردند که از سر احتیاط و برای مدت دو هفته در قرنطینه خانگی به سر خواهند برد. یکی از این سه مقام بلندپایه آنتونی فاوچی، مشاور کاخ سفید در کارگروه مقابله با کرونا است. هستند را مجاز به حضور در مدرسه ندانست و گفت: همکاران خانم که باردار هستند نیز در مدرسه حضور پیدا نخواهند کرد. افزون بر او، رابرت ردفیلد، رئیس سازمان بهداشت آمریکا و استفان هان، رئيس اداره مواد غذایی و دارویی آمریکا نیز اعلام کرده‌اند که ترجیح می‌دهند وظایف خود را از خانه دنبال کنند. گشایش و رفع محدودیت‌ها ترامپ مدت‌هاست که بر رفع محدودیت‌ها و راه‌اندازی مجدد فعالیت‌های اقتصادی در آمریکا اصرار می‌ورِزد. استفاده از ماسک و دستکش در زمان حضور در مدرسه محسن بیگی افزود: همکاران حتما مسائل بهداشت فردی را رعایت می‌کنند و حتما باید از ماسک و وسایل پیشگیری استفاده کنند.

اکنون رسیدن پای ویروس کرونای جدید به کاخ سفید نشان می‌دهد که گشایش مجدد و رفع محدودیت‌ها در آمریکا تا چه حد دشوار است. ویروس کرونا در آمریکا برخلاف ادعای ترامپ تحت کنترل نبوده و شیوع آن در بسیاری از ایالت‌ها و کلان‌‌شهرهای آمریکا و از جمله در پایتخت  این کشور، واشنگتن نیز مشاهده می‌شود. وی با بیان اینکه استفاده از ماسک و دستکش برای معلمان و عوامل اجرایی مدرسه الزامی است؛ درباره نحوه تهیه ملزومات بهداشتی گفت: نحوه تهیه به عهده مسئولین و دست اندرکاران شهرستان‌ها و مناطق است که یا خودشان برای مدارس ماسک و دستکش فراهم می کنند و یا افراد به همراه خودشان می آورند. تا کنون حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در آمریکا مبتلا به کرونا شده و بیش از ۸۰ هزار نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند. اکنون بنا بر تصمیم ترامپ و با هدف مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا در کاخ سفید، کارکنان و مراجعه‌کنندگان باید در این ساختمان از ماسک استفاده کنند. انتهای پیام. افزون بر این، گفته شده است که انجام تست کرونا در کاخ سفید از این پس به طور روزانه انجام خواهد شد.

پیش از این تست کرونا در کاخ سفید هفتگی اجرا می‌شد. کاخ سفید و دشواری حفظ فاصله آلکساندرا فون نامن، رئيس استودیوی دویچه‌وله در واشنگتن، از جمله کسانی است که برای تهیه گزارش به طور مداوم به کاخ سفید رفت و آمد دارد. فون نامن می‌گوید: «من تلاش می‌کنم که با زدن ماسک و حفظ فاصله خودم و دیگران را محافظت کنم. اما محل کار ما در کاخ سفید خیلی کوچک است. ما همه در یک فضای محدود کنار هم کار می‌کنیم و حفظ فاصله در این اتاق ممکن نیست.

» رئيس استودیوی دویچه‌وله در واشنگتن می‌گوید که همه مراجعه‌کنندگان به کاخ سفید پیش از ورود به  این ساختمان باید از محل کنترل عبور کنند. او می‌گوید تا پیش از این نیروهای مسئول امنیت کاخ سفید از ماسک استفاده نمی‌کردند و به هنگام سنجش تب مراجعه‌کنندگان به آن‌ها نزدیک می‌شدند. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید آلکساندر فون نامن می‌گوید که این موضوع اکنون تغییر کرده و ماموران حفظ امنیت کاخ سفید نیز از ماسک استفاده می‌کنند. رئیس استودیوی دویچه وله در واشنگتن می‌گوید ترامپ، پنس و مهمانان ترامپ در کاخ سفید هیچ کدام ماسک نمی‌زنند و همین امر باعث می‌شود که بسیاری از خبرنگاران نیز ماسک خود را در حین پرسش و پاسخ از رئیس جمهوری بردارند. او می‌گوید، احتمال پاسخ دادن به پرسش خبرنگاری که ماسک بر چهره ندارد از سوی ترامپ بیش از دیگران است.

فون نامن گفته است که او نیز برای آنکه بتواند پرسشی از ترامپ مطرح کند، ماسک خود را برداشته است. او می‌گوید: «من هم ماسکم را برداشتم و ترامپ هم پاسخ پرسش مرا داد. اما از بابت این موضوع اصلا حس خوبی نداشتم.» در همین زمینه: .