ترامپ: انتخاب شوم در سه هفته‌ اول با ایران توافق می‌کنم

03/06/1399 01:40 ب.ظ

ترامپ: انتخاب شوم در سه هفته‌ اول با ایران توافق می‌کنم بیشتر بخوانید🔽

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه فاکس نیوز دوباره به انتقاد از چین پرداخت. او البته این بار نیم نگاهی هم به اتحادیه اروپا و رفتارهای این اتحادیه در قبال آمریکا داشت. در عین حال آقای ترامپ خبر داد که اگر دوباره رئیس‌جمهور شود در همان سه هفته اول با ایران مذاکره می‌کند. وی در خصوص مذاکره با ایران در صورت انتخاب مجدد گفت: «به هر حال، با ایران، در همان سه هفته اول معامله را تمام خواهم کرد. آنها منتظر هستند، آنها ناچار به انجام این معامله هستند.

» آقای ترامپ در این گفت‌وگو با استیو هیلتون، مجری برنامه «انقلاب بعدی با استیو هیلتون» همچنین در مورد چین گفت: «هیچ کشوری بیش از چین ما را چند پاره نکرده است. البته اتحادیه اروپا هم چندان زیبا رفتار نکرده است. آنها نیز با ما بسیار وحشتناک رفتار می‌کنند. اما هیچ کشوری طی چند دهه اخیر به اندازه چین ما را نابود نکرده است.»

آقای دونالد ترامپ پیش از این در نقد بایدن و روابط او با چین گفته بود که اگر بایدن رئیس‌جمهور شود، چین صاحب ایالات متحده می‌شود. وی گفت: «آنها [چینی‌ها] صاحب جو بایدن هستند. آنها صاحب او هستند. آنها می‌خواهند من این دور به سختی ببازم. احتمالا فقط ایران در این شرایط حتی بیش از چین به باخت من در این رقابت علاقه دارد.»

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ترامپ می‌داند راه حل توافق در کجاست/ مبادلات با ونزوئلا در چارچوب منافع ملی استسخنگوی وزارت خارجه: *درباره تمایل ونزوئلا برای خرید موشک از ایران، درخواستی دریافت نکردیم *مبادلات با ونزوئلا در چارچوب منافع ملی است *ترامپ می‌داند راه حل توافق در کجاست *اسنپ بک یک واژه جعلی است که آمریکایی‌ها سعی کردند آن را به زبان‌ها بیندازند

بخت ترامپ برای پیروزی در کالج الکترال و بقا در کاخ سفید چه قدر است؟دونالد ترامپ برای پیروزی در کالج الکترال و رسیدن به ۲۷۰ رای مورد نیاز باید بتواند پیروزی سال ۲۰۱۶ خود در اکثر ایالت‌های کلیدی مانند ویسکانسین، میشیگان، پنسیلوانیا، فلوریدا، کارولینای شمالی و اوهایو را تکرار کند.

ایالات متحده با ارائه کمک‌های مالی خارجی در واکنش به پاندمی کرونا، در جهان پیشتاز است🔺ایالات متحده با ارائه کمک‌های مالی خارجی در واکنش به پاندمی کرونا، در جهان پیشتاز است ⚡️وزارت خارجه آمریکا می‌گوید ایالات متحده با ارائه کمک‌های خارجی در واکنش به پاندمی کرونا در جهان پیشتاز است.

سرنوشت افزایش ضریب بازیافت در ۱۰ میدان نفتی/ با رفع تحریم، در قراردادها تجدیدنظر می‌شود؟مدیر عامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار داشت: امیدواریم که در آینده شرایط به نحوی باشد که پیمانکاران داخلی را توانمند کنیم و چند پیمانکار نفتی در حد IOC تربیت کنیم و هم بتوانیم در جایی که قراردادها برنده- برنده باشد از تکنولوژی روز دنیا استفاده کنیم.

سرانه فضای آموزشی در کشور سه و نیم برابر افزایش یافته استسرانه فضای دانش‌آموزی چقدر است؟ | رییس سازمان نوسازی مدارس: امروز با تلاش جهادگران با وجود رشد جمعیت دانش‌آموزی سرانه فضاهای آموزشی در کشور از ۱/۵متر مربع قبل از انقلاب به ۵/۲متر مربع رسیده است

ترامپ: ظرف ۳ هفته با ایران توافق می‌کنم!ترامپ مدعی شد: ظرف ۳ هفته با ایران توافق می‌کنم! شاید فقط ایران است که بیشتر از چین می‌خواهد من در انتخابات شکست بخورم اگر بایدن در انتخابات پیروز شود،می‌توانند توافقی مانند توافقی را که با جان کری انجام دادند،انجام بدهند آنها می‌خواهند ببینند چه می‌شود

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه فاکس نیوز دوباره به انتقاد از چین پرداخت، از کنار اتحادیه اروپا به سادگی عبور نکرد و گفت که اگر دوباره رئیس‌جمهور شود در همان سه هفته اول با ایران مذاکره می‌کند.

وی در خصوص مذاکره با ایران در صورت انتخاب مجدد گفت: «به هر حال، با ایران، در همان سه هفته اول معامله را تمام خواهم کرد. آنها منتظر هستند، آنها ناچار به انجام این معامله هستند.»

آقای ترامپ در این گفت‌وگو با استیو هیلتون، مجری برنامه «انقلاب بعدی با استیو هیلتون» همچنین در مورد چین گفت: «هیچ کشوری بیش از چین ما را چند پاره نکرده است. البته اتحادیه اروپا هم چندان زیبا رفتار نکرده است. آنها نیز با ما بسیار وحشتناک رفتار می‌کنند. اما هیچ کشوری طی چند دهه اخیر به اندازه چین ما را نابود نکرده است.»

آقای دونالد ترامپ پیش از این در نقد بایدن و روابط او با چین گفته بود که اگر بایدن رئیس‌جمهور شود، چین صاحب ایالات متحده می‌شود. وی گفت: «آنها [چینی‌ها] صاحب جو بایدن هستند. آنها صاحب او هستند. آنها می‌خواهند من این دور به سختی ببازم. احتمالا فقط ایران در این شرایط حتی بیش از چین به باخت من در این رقابت علاقه دارد.»

سخنان ترامپ مبنی بر مذاکره با ایران در حالی است که دولت او در حال اجرایی کردناست. یکی از نخستین اقدامات دونالد ترامپ پس از آغاز به کار در کاخ سفید خروج از توافق هسته‌ای ۱+۵ با ایران در سال ۲۰۱۸ میلادی بود.