ترامپ: بسیار امیدواریم تا پایان امسال به واکسن کرونا دست یابیم

16/05/2020 08:45:00 ق.ظ

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده آمریکا روز جمعه اعلام کرد که کشور به سریع‌ترین وجه ممکن در حال تلاش برای رسیدن به واکسن کروناست و او امیدوار است که این اتفاق تا پایان سال جاری رخ دهد.

ترامپ: *بسیار امیدواریم تا پایان امسال به واکسن کرونا دست یابیم *آزمایش‌ها نتایج مثبتی در پی داشته‌اند *به محض اینکه به چیزی دست یابیم، آماده تولید انبوه و سریع آن هستیم *با همکاری پنتاگون، میلیون‌ها دوز از واکسن را تولید خواهیم کرد

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده آمریکا روز جمعه اعلام کرد که کشور به سریع‌ترین وجه ممکن در حال تلاش برای رسیدن به واکسن کروناست و او امیدوار است که این اتفاق تا پایان سال جاری رخ دهد.

ترامپ در ادامه با اشاره به اینکه آزمایش‌ها نتایج مثبتی در پی داشته‌اند، گفت: «به محض اینکه به چیزی دست یابیم، آماده تولید انبوه و سریع آن هستیم.»رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین از اضافه شدن دو دانشمند ویژه به تلاش‌های برای مبارزه با کرونا خبر داد و افزود: «با همکاری پنتاگون، میلیون‌ها دوز از واکسن را تولید خواهیم کرد. همگان در پی یافتن راه‌حلی برای کرونا هستند و کسی به سود فکر نمی‌کند.»

ترامپ با ابراز اطمینان از اینکه آمریکا بحران کرونا را پشت سرخواهد گذاشت، گفت: «بحران کرونا در دوره‌ای فرو خواهد ریخت و ما مدارسمان را باز خواهیم کرد و اقتصاد توان و قدرت خود را بازخواهد یافت.»او همچنین به به خبرنگاران گفت که دولتش سعی دارد واکسن کرونا را به طور رایگان در اختیار عموم قرار دهد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

قبلا دست یافته بودید.تا کشت و کشتار مردم بیگناه تمام شد اونوقت واکسن را رو می کنی.چرا خودت بدون ترس از کرونا وارد جامعه می شوی.تو که مثل سگ از یک الله اکبر ترسیدی از کرونا نمی ترسی؟ مواظب باش وایتکس نزنی ترامپ

گام امیدبخش یک شرکت آلمانی در دسترسی به واکسن کرونا | DW | 15.05.2020یک شرکت بیوتکنولوژی در شهر توبینگن از گامی موفقیت‌آمیز در راستای تهیه واکسن کرونا خبر داده است. نخستین نمونه هنوز در سطح پایین است، اما نتایج اولیه بسیار امیدبخش بوده و شرکت را به تولید نمونه‌هایی بیشتر برانگیخته است. دیگه بابا خسته شدیم اینقدر درباره ساختن واکسن کرونا شنیدیم و بعدش گفتن حالا حالاها دست بشر نمیاد الآن امکان اصلاح شدن جمهوری اسلامی بیشتر از ساخت واکسن کروناست امکان محال 😁😁😁😁 امیدوارم تلاششون برای نجات انسان ها موفقیت آمیز باشه.

جستجو برای واکسن ویروس کرونا تنش‌هایی را به همراه داشته استجستجو برای واکسن ویروس_کرونا تنش‌هایی را به همراه داشته است یک شرکت بزرگ داروسازی فرانسوی به نام «سانوفی» ادعاهای مطرح شده مبنی بر وعده این شرکت به آمریکا برای اولویت دادن به ایالات متحده در زمینه دسترسی به واکسن بالقوه این شرکت در آینده را تکذیب می‌کند

دور سوم مذاکرات پسابرکسیت بدون پیشرفت به پایان رسیدیک منبع نزدیک به مذاکرات نیز در پایان گفتگوهای هفته جاری به خبرگزاری فرانسه گفت که به جز تغییر لحن و سخت‌تر شدن مواضع، هیچ اتفاق تازه‌ای در مذاکرات مشاهده نشد.

ظریف: مشارکت آمریکایی‌ها در قطعنامه شورای امنیت به پایان رسیده استتهران- ایرنا- محمد جواد ظریف روز پنجشنبه نوشت: افرادی که مدعی شریک بودن در قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل هستند، پیش از این شراکت خود در آن را پایان داده‌اند.

آمار جهانی شیوع کرونا / نزدیک به ۴.۵ میلیون مبتلا به کووید ۱۹شمار مبتلایان به کرونا در جهان به مرز ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسید آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کرونا در سراسر جهان، به رقم ۲۹۸ هزار و ۱۷۴ نفر رسیده و تاکنون چهار میلیون و ۴۲۹ هزار و ۸۱۰ مبتلا به این بیماری شناسایی شده‌اند یا صاحب الزمان مددی

هشدار جمعی از دانشگاهیان نسبت به افزایش مبتلایان به کرونا در خوزستان

به گزارش ایسنا، به نقل از هیل، او در نشست خبری درباره تحولات مرتبط با کرونا گفت: «بسیار امیدواریم که تا پایان سال جاری و یا پیش از آن به واکسن دست پیدا کنیم.شرکت تولیدات بیوتکنولوژی کیوروک Curevac در شهر توبینگن آلمان در آزمایش پیش‌داروی ویروس سارس-کوو۲ به موفقیتی قابل‌توجه دست یافته است.بخش انگلیسی صدای آمریکا - در حال حاضر هیچ واکسنی برای «کووید۱۹» وجود ندارد، اما نبرد بر سر تولید آن شروع شده است.این منبع اروپایی ضمن ناامیدکننده خواندن نتیجه مذاکرات تاکید کرد که گفتگوها تنها اتلاف وقت بود و کم‌ترین دیدگاه مشترکی نسبت به آنچه قرار است انجام شود،‌ وجود نداشت.

با دیگرانی در خارج برای یافتن واکسن همکاری می‌کنیم و موافقت‌ها برای استفاده از داروهای متعددی به عنوان درمان کووید۱۹ را هم کسب کرده‌ایم.» ترامپ در ادامه با اشاره به اینکه آزمایش‌ها نتایج مثبتی در پی داشته‌اند، گفت: «به محض اینکه به چیزی دست یابیم، آماده تولید انبوه و سریع آن هستیم. سیستم ایمنی بدن تعادل مناسبی نشان داده و این نشانه مقابله مؤثر با ویروس کرونا است.» رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین از اضافه شدن دو دانشمند ویژه به تلاش‌های برای مبارزه با کرونا خبر داد و افزود: «با همکاری پنتاگون، میلیون‌ها دوز از واکسن را تولید خواهیم کرد. پال هادسن، مدیر سانوفی، پیشتر به خبرگزاری بلومبرگ گفته بود که دولت ایالات متحده «حق دارد بزرگترین پیش‌سفارش را ثبت کند؛ زیرا با پذیرش ریسک‌های مرتبط،‌ در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده است. همگان در پی یافتن راه‌حلی برای کرونا هستند و کسی به سود فکر نمی‌کند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در روشی که پیش از این کارآیی خود را نشان داده، تنها بخشی از ژن‌های ویروسی و نه تمام یا بخش تضعیف‌شده آن، برای تولید واکسن به کار می‌رود.» ترامپ با ابراز اطمینان از اینکه آمریکا بحران کرونا را پشت سرخواهد گذاشت، گفت: «بحران کرونا در دوره‌ای فرو خواهد ریخت و ما مدارسمان را باز خواهیم کرد و اقتصاد توان و قدرت خود را بازخواهد یافت. در نشست حیاتی و سرنوشت ساز ماه ژوئن قرار است دو طرف بر سر تمدید دوره انتقالی به عنوان راه حلی برای رسیدن به تفاهم بیشتر تصمیم گیری کنند؛ حال آنکه بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا تاکید دارد که کشورش تا پیش از ۳۱ دسامبر سال جاری میلادی کار دستیابی به توافق تجاری با اتحادیه اروپا را یکسره کند.

» او همچنین به به خبرنگاران گفت که دولتش سعی دارد واکسن کرونا را به طور رایگان در اختیار عموم قرار دهد. با این که شرکت کیوروک تولید سریع و مطمئن واکسن را امکان‌پذیر دانسته است، باز هم تولید داروی نهایی برای پیشگیری از اپیدمی کرونا چند ماهی طول می‌کشد. مجادله مشابهی در ماه مارس در ارتباط با شرکت داروسازی آلمانی «کیوروَک» رخ داده بود. وزیر بهداشت آمریکا هم روز جمعه ابراز امیدواری کرد که کشورش پیش از پایان سال ۲۰۲۰ به واکسن کرونا دست یابد. انتهای پیام . آزمایش بر روی انسان در چند مرحله صورت می‌گیرد؛ نخست روی چند نفر، بعد روی گروهی بیشتر و سرانجام بر روی چند هزار داوطلب که ارزیابی و تحلیل نتایج آن به زمان بیشتری نیاز دارد.