ترامپ: آمریکا می‌توانست افغانستان را از صحنه زمین محو کند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ترامپ: آمریکا می‌توانست افغانستان را از صحنه زمین محو کند رئیس جمهور آمریکا مدعی شد، کشورش می‌تواند 'در عرض چند روز افغانستان را از صحنه زمین محو کند' اما او به جایش تصمیم گرفته نیروهای آمریکایی را بعد از حدود دو دهه جنگیدن در این کشور از آنجا خارج سازد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران در دفتر بیضی کاخ سفید بعد از دیدارش با عمران خان نخست وزیر پاکستان، درباره جنگ افغانستان گفت: اگر ما می خواستیم که در جنگ در افغانستان بجنگیم و پیروز شویم، کاری می‌کردم که تنها در عرض یک هفته در این جنگ پیروز شویم. من اما قدم به این مسیر نگذاشتم چون نخواستم ۱۰ میلیون نفر را به کشتن دهم.

او اظهار داشت: من برنامه‌هایی برای افغانستان دارم که در صورت اراده ما برای پیروز شدن در جنگ در این کشور، می‌تواند افغانستان را از صحنه زمین محو کند و به کلی این کشور را نابود کند و در عرض ۱۰ روز به افغانستان پایان دهد. من اما نمی‌خواهم قدم در این مسیر بگذارم. عمران خان در اظهاراتش تاکید کرد: ما در مقطع فعلی از هر زمانی به یک توافق صلح برای افغانستان نزدیکتر هستیم.ترامپ در ادامه صحبتهایش با خبرنگاران اظهار کرد، قصدی برای آنکه ایراد شهادت رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات درباره احتمال تبانی میان کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ترامپ با روسیه، در روز چهارشنبه در کنگره آمریکا را تماشا کند ندارد اما در ادامه اذعان کرد که شاید مقداری از آن را تماشا کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

نه بابا...؟...جدی..؟ آخه چطوری فلات افغانستان را محو میکردی؟...مگه می شه توهم فقط زورت به کشور های ضعیف میرسه..اما افغانها از عربها باغیرترن

ای خاک بر سر افقان ها که خاری بدتر ار عربستان بسرشان آمده ودر حال حاضر آمریکایی های دز تمام منابع آنهار ادارن استخراج میکنند ومیبرند وبه آنها بدوبیرا میگن

این خود یک دلیل از هزاران دلیل میباشد که باید قوی باشی تا خورده نشوی

اونجای آدم دروغگو،اونوقت سرنوشت هشتاد درصد مواد مخدر جهان چی میشه؟

عامریکا گوه خورد و تو یانکی بیشتر ..... آدمخوار اگه میتونستین ویتنام را محو میکردین حرامزاده

همين ادم كاري كرده اقتصاد ايران رو هواس 😏

وقت در کشور ما خاین وجود داشته باشه همین میشه فقط منتظر یک انقلاب تازه هستیم تا دهن آمریکا را بشکنیم

پس هري گاو چرون بزن بيرون برو تو لونه ات

😂😂😂😂😂😂 تکلیف داره مردک

یکی این مردک رو عز برق یکشه گمونم اتصالی کرده سیمهاش

اگه میتونستی میکردی! خیلی پستین که انقدر راحت در مورد یک کشور و مردمش صحبت میکنین😡

شب بود سیبیلاتو ندیدیم

ترامپ_چاخان

بازم زره مفت زد این چاقال

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

معاون وزیر دفاع آمریکا: طرح عبور آزاد از تنگه هرمز را اجرا می‌کنیممعاون وزیر دفاع آمریکا: طرح عبور آزاد از تنگه هرمز را اجرا می‌کنیم معاون وزیر دفاع آمریکا گفت که این کشور در رایزنی با شرکای خود در ناتو و متحدان منطقه‌ای‌اش آماده اجرایی کردن طرح 'عبور آزاد و باز' کشتی‌ها از تنگه هرمز است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مهاجران غیر قانونی* اخراج مهاجران غیرقانونی در حقیقت فقط صورت مساله را از درون مرزهای ایالات متحده پاک خواهد کرد و آن را به آم طرف تر در پشت مرزهای همسایگان فقیرش خواهد برد و وضعیت آن کشورها را بحرانی تر خواهد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تسنیم منتشر کرد:‌ تصاویر و فیلم افسران اطلاعاتی سیا- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimتسنیم منتشر کرد:‌ تصاویر افسران اطلاعاتی سیا وزارت اطلاعات: ١٧ جاسوس تربیت‌یافته سیا دستگير شدند؛ برخی از این جاسوسان حکم اعدام گرفته‌اند «هویت ماموران سیا مرتبط ب ١٧ جاسوس آمریکایی حاضر در ایران افشا شد» اعدامشون میکنیم! Wow wow wow. Iran you have just met your end. If the U.S. doesn't respond to this then something is not right.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

پانزده تن از اعضای طالبان در غزنی افغانستان کشته شدندبر اثر انفجار اشتباهی جلیقه انتحاری 15 عضو طالبان در ولایت غزنی در غرب افغانستان کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر پیشین مخابرات افغانستان از دادگاه استیناف برائت گرفتعبدالرزاق وحیدی، وزیر پیشین مخابرات و فن‌آوری معلوماتی افغانستان در دادگاه استیناف (تجدید نظر)
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وزیر پیشین مخابرات افغانستان برای دومین بار از دادگاه برائت گرفتدادگاه تجدید نظر عبدالرزاق وحیدی، وزیر پیشین مخابرات افغانستان را بار دیگر برائت داد. او متهم بود در زمانیکه معاون وزیر دارایی (مالیه) بود از صلاحیت خود سوء استفاده کرده و به سه سال زندان محکوم شد. آقای وحیدی مدعی است که برخورد دولت با او سیاسی است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »