ترامپ: ترکیه خارج از حد رفتار کند اقتصادش را نابود می‌کنم | DW | 07.10.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تهدیدهای ترکیه در مورد لشکرکشی به شمال سوریه، واکنش خشمگین ترامپ را به دنبال آورد. او نوشت در این صورت اقتصاد ترکیه را نیست و نابود خواهد کرد. کشورهای اروپایی نیز نسبت به اقدام احتمالی ترکیه ابراز نگرانی شدید کرده‌اند.

با اعلام آمریکا مبنی بر عقب‌نشینی نیروهای نظامی این کشور از شمال سوریه، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که عملیات نظامی تهاجمی این کشور در شمال سوریه آغاز خواهد شد. این عملیات با هدف عقب راندن کردها از شمال سوریه صورت می‌گیرد.

لیندسی گراهام، سناتور پرنفوذ جمهوریخواه آمریکایی دونالد ترامپ را متهم کرد کردها را که تاکنون متحد آمریکا در شمال سوریه بوده‌اند، در مخمصه گذاشته و نسبت به آنها عهدشکنی کرده است. نیروهای دموکراتیک سوریه خروج نیروهای نظامی آمریکا از مناطق مرزی میان سوریه و ترکیه را تایید کرده است. این خبر از سوی سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه در لندن نیز تایید شده است. این سازمان در اطلاعیه خود ذکر آورده که آمریکا نیروهای خود را از مناطق حساس و کلیدی راس‌العین و تل ابیض خارج کرده است.وزارت دفاع آمریکا پنجشنبه گذشته سوم اکتبر، پس از آنکه رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد نیروهای نظامی را از مناطق کلیدی شمال سوریه خارج خواهد کرد، بیانیه‌ای صادر کرد.

این بیانیه می‌افزاید که وزارت دفاع آمریکا در همکاری با هم‌پیمانان خود در ناتو و شرکای ائتلافی، با پیامدهای احتمالی برهم زننده ثبات ناشی از عملیات محتمل ترکیه در منطقه مقابله خواهد کرد.مقامات فرانسه نسبت به احتمال یک عملیات نظامی ترکیه در مناطق تحت کنترل کردها در شمال سوریه ابراز نگرانی کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این خبرگزاری ها هم هر کدوم یک سازی میزنند، این تیتر خبر کاملا معنیش با تهدید اصلی ترامپ مبنی بر تخریب اقتصاد ترکیه در صورت عمل غیر قابل قبول ترکیه در حمله به کردها متفاوت است و اینجا تهدید به شروع اقدام است! ترامپ متغیره،شما چرا نمی‌دانید خبر بنویسید؟

ترکیه اساسا نوکر امریکا س.... همش فیلمه !

کی و چه وقت کشورها اجازه دادند که امریکا رییس و صاحب اختیار آنها باشد؟؟؟البته من کاملا مخالف تهدید و ارعاب کردهای عزیز که دلاورانه با داعش جنگیدند هستم!!!

دیوانه ست این مو قرمزی !! میگه جنگ به ما ربطی نداره بعد میگه اگه بجنگه با کوردها ؛ اقتصادش رو نابود میکنیم ؛امیدوارم این احمق دیگه رای نیاره ، وقتی سرکار اومد خوشحال بودم که یک نفر عملگرا سرکار اومده ولی این یه دوشخصیتیه ؛مریضه مریض چرا کسی نمیفهمه !!!!

اینها همه حرفه. اینجوری که نشون میده آمریکا از ی پ گ و‌پ ک ک ناامید شده. و آنها را به ترکیه سپرده!

این بیچاره ترامپ خودش به دور خودش هی کلاف سردر گم میپیچه اگه قاطعانه به تر کیه اجازه دخالت نمیداد وپرونده جنایات اردوغان وداعش رو میکرد این دیکتاتور جراعت گوهخوری گندهتر از قد قواره اش نمیکرد

کار ترکیه را تایید نمی‌کنم ولی ترامپ غلط کرد.

عاقلان دانند😱🤪

ول کن بابا خردوغان هر روز شاخ و شونه می‌کشه تا باج بگیره یک روز از پناهندگان سوری استفاده سیاسی می کنه یک روز از کرد های سوریه

ak_akrami

میخواست اینکارو کنه نیروهاش رو الان که ترکیه لشکرکشی کرده خارج نمیکرد

باز هم دونکیشوت عثمانی ضایع شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترامپ ترکیه را به نابودی اقتصادش تهدید کردترامپ: اگر ترکیه کاری کند که من با هوش بی‌نظیرم آن را تخطی حساب کنم اقتصاد ترکیه را نابود خواهم کرد ترکیه، اروپا و دیگران حواسشان به داعشی‌های دستگیر شده و خانواده‌هایشان باشند وقت آن است که دیگران در منطقه از قلمرو خود حفاظت کنند یک کم با مردم عادی فرق داره. 🤣 اما، این وظیفه مردم خود ایران است که ج.ا. و آخوند رو به زباله دان بریزن. از کشور دیگه ای نباید انتظاری داشته باشین. وگرنه، آخوند هم میشه یک 'مصدق' دیگه. امیدوارم نابودشون کنه .تحریم های فلج کننده
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اوکراین گیت؛ ترامپ آدام شیف را کلاهبردار و نانسی پلوسی را خائن خواندپیام‌های توییتری خشم آگین آقای ترامپ پس از آن منتشر شد که مارک زید، وکیل افشاگر پروندۀ «اوکراین گیت» از وجود افشاگر دومی نیز خبر داد که نه تنها ادعاهای افشاگر اول را تایید می‌کند بلکه خود نیز «اطلاعات دست اولی» دربارۀ این مکالمه جنجال برانگیز در اختیار دارد. دمکراتها و گلوبالها تخم ترامپ هم نمیتونن بخورن بازم با اقتدار ریس جمهور میشه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اردوغان: نباید خیال خام ترکیه سابق را در سر بپروراننداردوغان: نباید خیال خام ترکیه سابق را در سر بپرورانند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزارت امورخارجه ترکیه کاردار سفارت آمریکا در آنکارا را احضار کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کاخ سفید: ترکیه به زودی عملیات خود در شمال سوریه را آغاز می‌کندکاخ_سفید بامداد دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ترکیه به‌زودی عملیات از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی شده خود برای حمله به شمال سوریه را پیش می‌برد. مرگ بر السعود به زودی در بقیه حرم امام حسن میسازیم به زودی در کاخ سفید حسینه قمربنی هاشم میزنیم به همین خیالات دلتون خوش کنید مگر ایران مرده باشه که یه احمقی بخواد سرزمین سازی کنه واسه خودش اردوغان به وراثت سلاطین عثمانی دل خوش کرده، چه اینکه سلاطین، در سیاست ، عُرضهِ با یک دست دوتا هندونه نداشتن،اما این می‌خواد بگه من میتونم، هم آدمِ ترامپ شم، هم بازبان شیرجه میرم به
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ایالات متحده: ترکیه به‌زودی عملیات خود در شمال سوریه را آغاز می کند🔺ایالات متحده: ترکیه به‌زودی عملیات خود در شمال سوریه را آغاز می کند ⚡️کاخ سفید اعلام کرد ترکیه به زودی عملیات خود در شمال سوریه را آغاز می‌کند و ارتش آمریکا از این عملیات حمایت نخواهد کرد و نقشی نیز در آن نخواهد داشت. يعني بي شرفتر از آمريكايي ها خودشونن اين كردها از متحدين امريكا در مقابل داعش بودن حالا كه كارش با كردها تموم شده اين بدبختهارو سپرد دم تيغ اردوغان کثافت کله قرمز ترامپ ، داعش روبدست کردهاازبین بردبعدفروختشون به مغولهای سگ ترکیه.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »