ترامپ رهبر مخالفان خود در حزب جمهوری‌خواه را تهدید کرد | DW | 17.02.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ترامپ از سران حزب جمهوری‌خواه درخواست کرد که رئيس فراکسیون خود در سنا را برکنار کنند. سناتور مک‌کانل به خاطر انتقاد شدید از ترامپ، دشمنی رئيس جمهور سابق را برانگیخته است. ترامپ او را به سستی و بی‌درایتی متهم کرده است.

دونالد ترامپ از نمایندگان حزب جمهوری‌خواه در مجلس سنای آمریکا درخواست کرد که ریاست فراکسیون این حزب را از سناتور میچ مک‌کانل پس بگیرند.

رئيس جمهور سابق ایالات متحده در بیانیه‌ای گفته است که سناتور مک‌کانل از هوش و استعداد کافی برای رهبری فراکسیون حزب جمهوری‌خواه در مجلس سنا برخوردار نیست و با وجود افرادی مانند او این حزب هرگز به پیروزی نخواهد رسید.به دنبال حمله شورش‌آسای طرفداران دونالد ترامپ به کاپیتول در ۶ ژانویه، سناتور مک‌کانل آشکارا از دونالد ترامپ فاصله گرفت و او را در حمله غیرقانونی به بنای کنگره شریک جرم دانست.

مک‌کانل تأکید کرد که رفتار ترامپ در روز ۶ ژانویه با وظایف او به عنوان رئیس‌جمهوری کشور کاملا مغایر بوده است. شش هفته پس از حمله به ساختمان کنگره، مجلس سنا درباره اتهامات دونالد ترامپ در ارتباط با ناآرامی‌های روز ششم ژانویه رای به برائت او داد. به این ترتیب، دومین درخواست برای استیضاح ترامپ نیز به شکست انجامید.دموکرات‌ها برای استیضاح دونالد ترامپ به ۶۷ رای نیاز داشتند. این در حالی است که تنها هفت سناتور جمهوریخواه در این کارزار با دموکرات‌ها همراهی کردند. به این ترتیب طرح دوم استیضاح ترامپ با ۵۷ رای مثبت و ۴۳ رای منفی شکست خورد.

با این که بسیاری از نمایندگان حزب جمهوری‌خواه از رفتارهای ترامپ فاصله گرفته‌اند، اما رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، به ویژه در جناح راست این حزب همچنان از نفوذ فراوان برخوردار است و با تکیه بر همین قدرت قصد بازگشت به رهبری کشور را دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

او که اعلام کرده بود بناست حزب دیگری تاسیس کند!😇

پیشنهادات ترمپ پذیرفته شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دولت بلاروس رهبر تبعیدی مخالفان را به تروریسم متهم می‌کندمقامات بلاروس هفته گذشته از بازداشت فردی خبر دادند که به گفته آنها در حال آماده‌سازی انفجاری در پایتخت، مینسک و در یك واحد نظامی در نزدیكی شهر بوریسوف بوده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نخست وزیر گرجستان به دلیل بازداشت رهبر مخالفان استعفا دادگیورگی گاخاریا، نخست وزیر گرجستان با انتقاد از تصمیم یک دادگاه برای صدور حکم بازداشت یکی از رهبران مخالفان استعفا داد بیشتر بخوانید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رهبر مخالفان ونزوئلا 15 سال از وظایفت دولتی محروم شدخوان گوایدو، رهبر مخالفان و رئیس پیشین مجلس ونزوئلا به دلیل فساد مالی برای 15 سال از داشتن مناصب دولتی منع شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اظهارات رهبر جمهوری‌خواهان کنگره در مورد نامزدی مجدد ترامپ همه را شگفت‌زده کردمیچ مک‌کانل رهبر اقلیت جمهوری‌خواه کنگره آمریکا که تنها چند هفته پیش، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری پیشین این یک بازی قدیمی انگلیسی است و حالا مک‌کانل برای اینکه توسط ترامپ حذف نشود به او رشوه می دهد که بماند تا دوباره به او ضربه بزند. توی ایران قدیما بهش میگفتن:« بازی حرامزادگان انگلیسی»😉 رستاخیز_ملی_با_پهلوی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دیدگاه | یادداشت رهبر جمهوریخواهان در سنا: حکم تبرئه، تصدیق قانون اساسی بود، نه ترامپصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. سلام خوب هستید ؟ پسر من مبتلا به بیماری اس ام آ تیپ دو هست با هزینه درمان بالا، شما حرفتون سند هست برا فالورهاتون میشه لطفا معرفی اش کنید تا مردم و خیرین ببیند و کمک اش کنند؟ جمهوریخواهان نشان دادند منافع حزبی بالاتر از قانون است. بقیه اش حرف مفت است و فرار به جلو نوشیدن سم تصدیق سلامت جام بلورین بود نه شوکران!!!!!!!!!!!!😂😂😂
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »