ترامپ 'وضعیت اضطراری ملی' علیه ایران را یک سال دیگر تمدید کرد | DW | 13.11.2019

13/11/2019 10:04:00 ق.ظ

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا 'وضعیت اضطراری ملی' درارتباط با ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد. فرمان وضعیت فوق‌العاده ملی در زمان جیمی کارتر و پس از اشغال سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹میلادی صادر شده است.

وضعیت اضطراری ملی آمریکا, ترامپ و ایران

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا 'وضعیت اضطراری ملی' درارتباط با ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد. فرمان وضعیت فوق‌العاده ملی در زمان جیمی کارتر و پس از اشغال سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹میلادی صادر شده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا 'وضعیت اضطراری ملی' درارتباط با ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد. فرمان وضعیت فوق‌العاده ملی در زمان جیمی کارتر و پس از اشغال سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹میلادی صادر شده است.

ترامپ"وضعیت اضطراری ملی" علیه ایران را یک سال دیگر تمدید کرددونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا"وضعیت اضطراری ملی" درارتباط با ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد. فرمان وضعیت فوق‌العاده ملی در زمان جیمی کارتر و پس از اشغال سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹میلادی صادر شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در نامه‌ای که بامداد چهارشنبه ۲۲ آبان (۱۳ نوامبر) به کنگره ارسال کرد قانون"وضعیت اضطراری ملی" را که یکسال بعد از انقلاب ایران توسط جیمی کارتر، رئیس چمهور سابق آمریکا وضع شده بود را تمدید کرد. با این فرمان، صدور اسلحه و جنگ افزار به ایران ممنوع شده و واردات نفت ایران به آمریکا نیز متوقف گردیده بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ترامپ وضعیت اضطراری ملی علیه ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد

آمریکا «وضعیت اضطراری» در قبال ایران را یک سال دیگر تمدید کرد

آمریکا وضعیت اضطرار ملی علیه ایران را تمدید کردآمریکا وضعیت اضطرار ملی علیه ایران را تمدید کرد کاخ سفید در بیانیه‌ای وضعیت اضطرار ملی در رابطه با ایران را طبق قانون اجرایی ۱۲۱۷۰ تا سال ۲۰۲۰ تمدید کرد.

اعلام وضعیت فوق‌العاده در اسرائیل

با موفقیت چشمگیر راست افراطی وضعیت سوسیالیست‌های اسپانیا پیجیده تر شدسردبیر صفحۀ انگلیسی روزنامۀ «ال‌پائیس» اسپانیا: احتمالا برای اولین بار اتفاقی بی‌سابقه در سیستم سیاسی اسپانیا روی دهد؛ به این معنی که سوسیالیست‌ها برای پایان دادن به بن‌بست سیاسی موجود، با محافظه‌کاران حزب «مردم» وارد ائتلاف می‌شوند؛ رویدادی که تاکنون در تاریخ اسپانیا دیده نشده است.

کاخ سفید: دخالت‌های ایران مانع بازگشت عراق به وضعیت طبیعی‌اش می‌شودپس از پیشنهاد نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق به دولت این کشور که شامل اصولی برای تعامل با بحران وضعیت طبیعی برای عراق هرگز بدون حضور ایران برای دفع داعش و سرسپردگان صدام حسین امکان پذیر نبوده است و هم اکنون نیز با عدم حضور ایران در معادلات سیاسی عراق، سعودی ها و آمریکاییها که بر علیه منافع ملی عراق هستند وارد خواهند شد.... امریکا ایا وقت ان نرسیده که دم ج ا را از عراق کوتاه کنی یکی ازسیاست های مهم ایران با هرنوع دولتی حضور پررنگ درعراق خواهد بودعراقی هاطی سال های اخیر مشکلات زیادی برای ایران ایجادکردند مثل صدام داعش ایران برای اینکه دچارصدمه بیشتری ازعراق نشه باید درداخل عراق اوضاع رومدیریت کنه عراقی هابایداین رو درمخ خودشون فرو کنن

ایران ترامپ"وضعیت اضطراری ملی" علیه ایران را یک سال دیگر تمدید کرد دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا"وضعیت اضطراری ملی" درارتباط با ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد.رئیس جمهور آمریکا با ارسال پیامی به کنگره اعلام وضعیت اضطراری ملی علیه ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد.اوو مورالس رئیس‌جمهور مستعفی بولیوی: آنچه در بولیوی رخ داده، «کودتا» بوده و او همچنان به مبارزه سیاسی ادامه می‌دهد عربستان سعودی «فریبکاری» ایران درباره برنامه هسته‌ای‌اش را محکوم کرد سه مدیر پیشین وزارت بهداشت ایران به اتهام تخلف‌هایی در شرکت‌ آوا سلامت و سهامداری پالایشگاه نفت اصفهان بازداشت شدند شهرداری تهران: از رانندگان شرکت واحد برای منع مصاحبه با رسانه‌های معاند تعهد گرفته شد کمیسیون قضایی مجلس ایران، طرح جداسازی سازمان زندان‌ها از قوه قضائیه و الحاق آن به وزارت دادگستری را رد کرد معاونت اقتصادی اتاق بازرگانی تهران: تراز تجاری ایران با ترکیه در ماه سپتامبر 'منفی' شد غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده مجلس: صحبت‌های روحانی درباره پول‌های گمشده صحت دارد سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس: صد دانشجو از علی مطهری به دلیل اظهاراتش در دانشگاه شهید بهشتی شکایت کرده‌اند رجب طیب اردوغان: داعشی‌های بازداشت شده اروپایی را اخراج می‌کنیم کمیسیون قضایی مجلس، طرح جداسازی سازمان زندان‌ها از قوه قضائیه و الحاق آن به وزارت دادگستری را رد کرده است احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان دولت روحانی را به «حاشیه‌سازی و دخالت» در انتخابات مجلس متهم کرد پلیس رودبار از دستگیری سارقان پیچ و مهره ریل قطار در مسیر خط راه آهن قزوین – رشت در این شهرستان خبر داد فرمانده انتظامی مازندران: یک نوجوان ۱۶ ساله حساب بانکی ۲۵۰ نفر را در مازندران خالی کرد دولت افغانستان دو فرمانده طالبان، به منظور مبادله با دو استاد دانشگاه آمریکایی و استرالیایی ربوده‌شده از سوی طالبان آزاد می‌کند فرهاد میثمی زندانی سیاسی از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر منتقل شد عباس عراقچی: کشورهای حاشیه خلیج فارس از پیشنهاد ایران برای راه‌اندازی مجمع گفت‌وگوهای منطقه‌ای استقبال نکرده‌اند IranIntl :آدرس کانال یوتیوب ایران اینترنشنال پیام‌های صوتی، تصویری و نوشتاری‌تان به تلویزیون ایران‌ اینترنشنال را از طریق واتس‌اپ، تلگرام و سیگنال به شماره ۰۰۴۴۷۸۳۰۰۰۷۰۰۰ بفرستید وب‌سایت: IranIntl.به گزارش ایسنا به نقل از سایت کاخ سفید، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای در خصوص تمدید وضعیت اضطرار ملی علیه ایران منتشر کرده که به شرح زیر است: در چهاردهم نوامبر ۱۹۷۹، رئیس‌جمهور با قانون اجرایی ۱۲۱۷۰،  وضعیت اضطرار ملی علیه ایران را اعلام کرد و گام‌هایی را برای مقابله‌ با تهدیدهای غیرمعمول جمهوری اسلامی علیه امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده اتخاذ کرد.

فرمان وضعیت فوق‌العاده ملی در زمان جیمی کارتر و پس از اشغال سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹میلادی صادر شده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در نامه‌ای که بامداد چهارشنبه ۲۲ آبان (۱۳ نوامبر) به کنگره ارسال کرد قانون"وضعیت اضطراری ملی" را که یکسال بعد از انقلاب ایران توسط جیمی کارتر، رئیس چمهور سابق آمریکا وضع شده بود را تمدید کرد.11. با این فرمان، صدور اسلحه و جنگ افزار به ایران ممنوع شده و واردات نفت ایران به آمریکا نیز متوقف گردیده بود. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در این نامه که در وبسایت کاخ سفید منتشر شده آمده است که وضعیت اضطراری ملی در ارتباط با ایران که در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ (۲۳ آبان ۱۳۵۸) اعلام شده، پس از ۱۴ نوامبر (۲۲ آبان) ۲۰۱۹ نیز ادامه خواهد یافت. ترامپ با بیان اینکه روابط واشنگتن و تهران هنوز عادی نشده است گفت: به همین دلیل وضعیت اضطراری ملی که در تاریخ 14 نوامبر 1979 اعلام شده بود باید پس از 14 نوامبر سال 2019 تا یک سال دیگر ادامه یابد و این امر ضروری است. ترامپ در این نامه همچنین تاکید کرده است که ادامه وضعیت اضطراری ملی در ارتباط با ایران ضرورت دارد. بنابراین این تجدید وضعیت اضطراری با تجدید وضعیت اضطراری که در دوازدهم مارس ۲۰۱۹ نطق شد، تفاوت دارد.

در نامه ترامپ به کنگره همچنین گفته می‌شود که مناسبات آمریکا با ایران هنوز عادی نشده و توافق با ایران در ۱۹ ژانویه ۱۹۸۱(۲۹ دی ۵۹)  که به"توافق الجزایر" معروف شده به قوت خود باقی است. از آن زمان تاکنون این فرمان همواره از سوی روسای جمهور بعدی آمریکا تمدید شده است. توافق الجزایر که با میانجیگری کشور الجزایر میان ایران و آمریکا سال ۵۹ امضا شد، به اشغال سفارت آمریکا و به گروگان‌گیری اعضای این سفارت در تهران پایان داد. قانون وضعیت اضطراری ملی پس از یک سال از اعلام، منقضی می‌شوند مگرآنکه رئیس جمهوری آمریکا در مدت ۹۰ روز پیش از انقضای آن تمدیدش را اعلام کند.. بعد از اعلام شدن این قانون تواسط کارتر روسای جمهوری آمریکا هرساله این قانون را جهت تمدید امضا کرده‌اند.  تنش بین ایران بعد از تصویب این قانون حدود چهار دهه ادامه داشته و این قانون تاکنون ملغی نشده است.

جیمی کارتر رئیس جمهور اسبق آمریکا در آن زمان به وزارت خزانه‌داری این کشور دستور داده بود كه تمام دارایی‌های رسمی ایران در آمریکا از جمله حساب ایران را در بانک‌های آمریكایی مسدود كند. قانون وضعیت اضطراری ملی را می‌توان نخستین تحریم اقتصادی آمریکا علیه ایران دانست. جیمی کارتر در آن زمان مناسبات دیپلماتیک را قطع و صادرات کالا و محصولات آمریکایی به ایران را هم ممنوع اعلام کرد. در همین زمینه: .