وضعیت اضطراری ملی آمریکا, ترامپ و ایران, تمدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران, گروگان‌گیری

وضعیت اضطراری ملی آمریکا, ترامپ و ایران

ترامپ 'وضعیت اضطراری ملی' علیه ایران را یک سال دیگر تمدید کرد | DW | 13.11.2019

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا 'وضعیت اضطراری ملی' درارتباط با ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد. فرمان وضعیت فوق‌العاده ملی در زمان جیمی کارتر و پس از اشغال سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹میلادی صادر شده است.

13/11/2019 10:04:00 ق.ظ

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا 'وضعیت اضطراری ملی' درارتباط با ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد. فرمان وضعیت فوق‌العاده ملی در زمان جیمی کارتر و پس از اشغال سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹میلادی صادر شده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا 'وضعیت اضطراری ملی' درارتباط با ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد. فرمان وضعیت فوق‌العاده ملی در زمان جیمی کارتر و پس از اشغال سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹میلادی صادر شده است.

ترامپ"وضعیت اضطراری ملی" علیه ایران را یک سال دیگر تمدید کرددونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا"وضعیت اضطراری ملی" درارتباط با ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد. فرمان وضعیت فوق‌العاده ملی در زمان جیمی کارتر و پس از اشغال سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹میلادی صادر شده است.

کمپین حقوق بشر: آمریکا و اروپا باید مانع خونریزی بیشتر در ایران شوند | DW | 28.07.2021 مولوی عبدالحمید: ریشه ناآرامی‌ها و چالش‌ها در ندیدن واقعیت‌هاست | DW | 28.07.2021 بنیاد برومند: ۵۴۰ ایرانی تبعیدی در چهار دهه گذشته ربوده یا کشته شده‌اند | DW | 28.07.2021

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در نامه‌ای که بامداد چهارشنبه ۲۲ آبان (۱۳ نوامبر) به کنگره ارسال کرد قانون"وضعیت اضطراری ملی" را که یکسال بعد از انقلاب ایران توسط جیمی کارتر، رئیس چمهور سابق آمریکا وضع شده بود را تمدید کرد. با این فرمان، صدور اسلحه و جنگ افزار به ایران ممنوع شده و واردات نفت ایران به آمریکا نیز متوقف گردیده بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددر این نامه که در وبسایت کاخ سفید منتشر شده آمده است که وضعیت اضطراری ملی در ارتباط با ایران که در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ (۲۳ آبان ۱۳۵۸) اعلام شده، پس از ۱۴ نوامبر (۲۲ آبان) ۲۰۱۹ نیز ادامه خواهد یافت.ترامپ در این نامه همچنین تاکید کرده است که ادامه وضعیت اضطراری ملی در ارتباط با ایران ضرورت دارد. در نامه ترامپ به کنگره همچنین گفته می‌شود که مناسبات آمریکا با ایران هنوز عادی نشده و توافق با ایران در ۱۹ ژانویه ۱۹۸۱(۲۹ دی ۵۹)  که به"توافق الجزایر" معروف شده به قوت خود باقی است. headtopics.com

توافق الجزایر که با میانجیگری کشور الجزایر میان ایران و آمریکا سال ۵۹ امضا شد، به اشغال سفارت آمریکا و به گروگان‌گیری اعضای این سفارت در تهران پایان داد.قانون وضعیت اضطراری ملی پس از یک سال از اعلام، منقضی می‌شوند مگرآنکه رئیس جمهوری آمریکا در مدت ۹۰ روز پیش از انقضای آن تمدیدش را اعلام کند.

بعد از اعلام شدن این قانون تواسط کارتر روسای جمهوری آمریکا هرساله این قانون را جهت تمدید امضا کرده‌اند. تنش بین ایران بعد از تصویب این قانون حدود چهار دهه ادامه داشته و این قانون تاکنون ملغی نشده است. جیمی کارتر رئیس جمهور اسبق آمریکا در آن زمان به وزارت خزانه‌داری این کشور دستور داده بود كه تمام دارایی‌های رسمی ایران در آمریکا از جمله حساب ایران را در بانک‌های آمریكایی مسدود كند.

قانون وضعیت اضطراری ملی را می‌توان نخستین تحریم اقتصادی آمریکا علیه ایران دانست. جیمی کارتر در آن زمان مناسبات دیپلماتیک را قطع و صادرات کالا و محصولات آمریکایی به ایران را هم ممنوع اعلام کرد. ادامه مطلب: DW فارسی »

ادامه درخشش پاکدامن با صعود به یک چهارم نهایی/ عابدینی و رهبری حذف شدند

علی پاکدامن به مرحله یک چهارم نهایی المپیک توکیو صعود کرد اما عابدینی و رهبری حذف شدند.

ترامپ وضعیت اضطراری ملی علیه ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد

آمریکا «وضعیت اضطراری» در قبال ایران را یک سال دیگر تمدید کرد

آمریکا وضعیت اضطرار ملی علیه ایران را تمدید کردآمریکا وضعیت اضطرار ملی علیه ایران را تمدید کرد کاخ سفید در بیانیه‌ای وضعیت اضطرار ملی در رابطه با ایران را طبق قانون اجرایی ۱۲۱۷۰ تا سال ۲۰۲۰ تمدید کرد.

اعلام وضعیت فوق‌العاده در اسرائیل

با موفقیت چشمگیر راست افراطی وضعیت سوسیالیست‌های اسپانیا پیجیده تر شدسردبیر صفحۀ انگلیسی روزنامۀ «ال‌پائیس» اسپانیا: احتمالا برای اولین بار اتفاقی بی‌سابقه در سیستم سیاسی اسپانیا روی دهد؛ به این معنی که سوسیالیست‌ها برای پایان دادن به بن‌بست سیاسی موجود، با محافظه‌کاران حزب «مردم» وارد ائتلاف می‌شوند؛ رویدادی که تاکنون در تاریخ اسپانیا دیده نشده است.

کاخ سفید: دخالت‌های ایران مانع بازگشت عراق به وضعیت طبیعی‌اش می‌شودپس از پیشنهاد نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق به دولت این کشور که شامل اصولی برای تعامل با بحران وضعیت طبیعی برای عراق هرگز بدون حضور ایران برای دفع داعش و سرسپردگان صدام حسین امکان پذیر نبوده است و هم اکنون نیز با عدم حضور ایران در معادلات سیاسی عراق، سعودی ها و آمریکاییها که بر علیه منافع ملی عراق هستند وارد خواهند شد.... امریکا ایا وقت ان نرسیده که دم ج ا را از عراق کوتاه کنی یکی ازسیاست های مهم ایران با هرنوع دولتی حضور پررنگ درعراق خواهد بودعراقی هاطی سال های اخیر مشکلات زیادی برای ایران ایجادکردند مثل صدام داعش ایران برای اینکه دچارصدمه بیشتری ازعراق نشه باید درداخل عراق اوضاع رومدیریت کنه عراقی هابایداین رو درمخ خودشون فرو کنن