ترامپ: مدرکی درباره مسمومیت آلکسی ناوالنی مشاهده نشده است | DW | 05.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

به‌رغم اعلام رسمی آلمان مبنی بر مسمومیت الکسی ناوالنی، منتقد پوتین، با سم نوویچوک، دونالد ترامپ حاضر به تایید آن نشده است. رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری خود از خبرنگاران درخواست کرد توجه خود را معطوف به چین بکنند و نه به روسیه.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در شرایطی که اتحادیه اروپا درباره مسمومیت آلکسی ناوالنی با ماده سمی نوویچوک از دولت روسیه خواستار شفافیت و تحقیق پیرامون این موضوع شده است، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید سند و مدرکی که حاکی از مسمومیت آلکسی ناوالنی باشد، تاکنون مشاهده نشده است.

دونالد ترامپ گفته است که آمریکا به طور"بسیار جدی" به موضوع احتمال مسمومیت ناوالنی خواهد پرداخت، اما تا کنون، دولت آمریکا هیچ سند و مدرکی دال بر مسمومیت او در اختیار ندارد.ترامپ گفته است: «این یک تراژدی است. وحشتناک است. نباید چنین چیزی اتفاق بیفتد. ما هیچ مدرکی در ارتباط با مسمومیت ناوالنی نداریم. اما من موضوع را بررسی خواهم کرد.»

روز جمعه، استیون بیگن، معاون وزارت امور خارجه آمریکا در دیدار با سفیر روسیه، آناتولی آنتونوف گفته بود که استفاده روسیه از جنگ‌افزارهای شیمیایی نقض خشن تعهدات پیش‌بینی شده در پیمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی است.مورگان اورتگس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز با انتشار بیانیه‌ای به اظهارات معاون مایک پمپئو پرداخته است. در این بیانیه از روسیه درخواست شده است با جامعه جهانی درباره تحقیق پیرامون حمله به ناوالنی همکاری کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترامپ از محکوم کردن روسیه به خاطر مسمومیت آلکسی ناوالنی خودداری کرد - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گفته است که هیچ مدرکی در مورد مسمومیت آلکسی ناوالنی، رهبر مخالفان روسیه ندیده است. آقای ترامپ در یک نشست خبری گفت 'دقیقا' نمی‌داند چه اتفاقی برای آقای ناوالنی افتاده اما 'آن را بررسی خواهد کرد.' رئیس‌جمهوری آمریکا سپس به خبرنگاران گفت که انتقادهای خود را متوجه چین کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

واکنش سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به «مسمومیت» ناوالنی: به شدت نگرانیمدبیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی گفت: «بنا به معاهده منع سلاح‌های شیمیایی هرگونه مسموم کردن افراد با استفاده از گاز اعصاب، استفاده از سلاح شیمیایی محسوب می‌شود.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ به رژیم ایران: نوید افکاری را اعدام نکنیدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ خطاب به رهبران ایران: نوید افکاری را اعدام نکنید | DW | 04.09.2020ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از رهبران ایران خواست نوید افکاری کشتی‌گیر ایرانی را اعدام نکنند. کشتی‌گیران جهان نیز از مقامات ایرانی خواستند حکم اعدام نوید را لغو کنند. مادر نوید افکاری خواستار دادگاه عادلانه شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ادعای تحقیر سربازان آمریکایی مدفون در فرانسه ترامپ را به خشم آوردترامپ در سفر خود به فرانسه در سال ۲۰۱۸، پیشنهاد دیدار از گورستان آمریکایی «اِن مارن» در نزدیکی پاریس را رد کرده زیرا نگران بوده که موهایش زیر باران خراب شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ویدیو؛ خانواده جیکوب بلیک در مخالفت با سفر ترامپ به کنوشا جشن برپا کردندآقای ترامپ در جریان سفر به کنوشا اعتراض‌های ضد نژادپرستی اخیر در کشورش را اقداماتی با هدف ایجاد «رعب و وحشت داخلی» توصیف کرد که به گفته وی توسط «گروه‌ها و افراد خشونت طلب» ترویج می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »