ترامپ: ایران برای مذاکره منتظر جو بایدن خواب‌آلود است

27/07/2019 09:29:00 ق.ظ

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه ابراز تمایل برای مذاکره با ایران مدعی شد که ایران برای دست پیدا کردن به یک توافق جدید منتظر جو بایدن، کاندیدای ریاست جمهوری انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا است.

ترامپ: ایران برای مذاکره منتظر جو بایدن خواب‌آلود است رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه ابراز تمایل برای مذاکره با ایران مدعی شد که ایران برای دست پیدا کردن به یک توافق جدید منتظر جو بایدن، کاندیدای ریاست جمهوری انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا است.

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه ابراز تمایل برای مذاکره با ایران مدعی شد که ایران برای دست پیدا کردن به یک توافق جدید منتظر جو بایدن، کاندیدای ریاست جمهوری انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا است.

به گزارش ایسنا، این ادعای رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح می‌شود که مقامات ایران پس از ابراز تمایل دونالد ترامپ برای مذاکره با ایران اعلام کرده‌اند که اعتباری برای مذاکره  دوباره با آمریکا به دلیل بدعهدی آن و خروج از توافق هسته‌ای که سال‌ها مذاکره برای آن انجام شده بود، قائل نیستند.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در این باره گفته بود: ما نمی‌توانیم  با هر دولت جدید آمریکایی [دوباره] مذاکره کنیم. هر کشوری بر این اساس با کشوری دیگر تعامل می‌کند که هر دولت، نماینده کشورش است. اخیرا فقط یک انتخابات [ریاست‌جمهوری] در آمریکا رخ داده است، نه یک انقلاب. رئیس جمهور ترامپ بر رئیس جمهور اوباما پیروز شد. دولت‌ها دارای موافقت‌نامه‌های اجرایی هستند اما انواع موافقت‌نامه‌ها برای متعهد بودن [دولت‌ها] به کشور وجود دارد. نمی‌توان به راحتی گفت که من دولت قبلی را دوست ندارم می‌خواهم بر سر هر آن‌چه که انجام‌ داده‌اند دوباره مذاکره کنم. این ممکن است یک مسئله داخلی برای شما باشد اما ما سال‌ها، ساعت‌ها، روزها، هفته‌ها، ماه‌ها و شب‌ها [برای این مذاکرات] صرف کردیم. یکی از جلسات مذاکره ما با جان کری[وزیر امور خارجه پیشین آمریکا] ساعت ۹ شب شروع شد و بدون وقفه‌ در ساعت ۶ صبح فردا پایان یافت. این چیزی نیست که بتوان دوباره بر سر آن مذاکره کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

بگو غلط كردم با تروریسم مذاکره نمیکنیم هر کس باشه. 👊

وزیر خارجه آمریکا: لازم باشد حاضرم برای مذاکره به ایران بروم♦️ وزیر خارجه آمریکا: لازم باشد حاضرم برای مذاکره به ایران بروم ⚡️ مایک پمپئو در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ اضافه کرد: «اگر لازم باشد، خوشحال خواهیم شد که به آنجا بروم ... از فرصت صحبت مستقیم با مردم ایران استقبال خواهم کرد.» واقعا امریکا ناتو چیکار میخاد بکنه اگر گروگان بگییرنت تا ترامپ تحریمها رو لغو کنه هه درودهای بی کران به مردم امریکا خین سرت زیاد شده ککی ککام😁

منتظرم پسرم با تهران ارتباط برقرار کند/ بورریس ایران را به خاطر تاریخ بلندبالایش ستایش می‌کندپدر بوریس جانسون: منتظرم پسرم با تهران ارتباط برقرار کند/ بورریس ایران را به خاطر تاریخ بلندبالایش ستایش می‌کند

تدابیر بریتانیا برای مقابله با تهدید ایران در تنگه هرمزبنا به اعلام وزارت حمل و نقل انگلستان، ناو جنگی نیروی سلطنتی بریتانیا از دیگر کشتی‌هایی این کشور در تنگه هرمز محافظت خواهند کرد. - خبرگزاری آناتولی

خطرات افزایش تنش در تنگه هرمز برای ایران

واقعیت‌هایی از داخل ایران| جاده‌های ایران سال گذشته جان ۱۷ هزار نفر را گرفتمردم پول ندارند نون بخرند چه برسد به لوازم آرایش

پخ ییپ تو دیگه رو دست آیت_الله_بی_بی_سی رو هم آوردی برادر! دیس اینفورمیشن به علنی ترین شکل ممکن! یادت نره حتما به ایرانیها بگو بلای خمینی را اسرائیل و سی آی ای سر ایران آوردند. حتما بگو که باز هم خواهند آورد. یادت نره!

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ادامه ادعاهایش مبنی بر این که ایران خواهان مذاکره با آمریکا است به تازگی در کاخ سفید گفت: ایران می‌خواهد به یک توافق دست پیدا کند، اما اگر من به جای ایران باشم احتمالا بگویم که اگر بتوانم دوام بیاورم، به جای دونالد ترامپ، منتظر جو بایدن خواب‌آلود خواهم بود، چرا که می‌توانیم به هر توافقی که بخواهیم با او دست پیدا کنیم.اشتراک مشاهده نظرات چاپ وزیر خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه سوم مرداد در یک مصاحبه تلویزیونی گفت اگر لازم باشد برای مذاکره به ایران خواهد رفت.به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری پرس‌تی‌وی، «استنلی جانسون»، پدر نخست‌وزیر جدید بریتانیا، گفت که منتظر است پسرش «با ایران ارتباط برقرار کند.بنا به اعلام وزارت حمل و نقل انگلستان، ناو جنگی نیروی سلطنتی بریتانیا از دیگر کشتی‌هایی این کشور در تنگه هرمز محافظت خواهند کرد.

او نمی‌داند که چه اتفاقی می‌افتد. به گزارش ایسنا، این ادعای رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح می‌شود که مقامات ایران پس از ابراز تمایل دونالد ترامپ برای مذاکره با ایران اعلام کرده‌اند که اعتباری برای مذاکره  دوباره با آمریکا به دلیل بدعهدی آن و خروج از توافق هسته‌ای که سال‌ها مذاکره برای آن انجام شده بود، قائل نیستند.» وی اضافه کرد: «اگر لازم باشد، خوشحال خواهیم شد که به آنجا بروم . محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در این باره گفته بود: ما نمی‌توانیم  با هر دولت جدید آمریکایی [دوباره] مذاکره کنیم.  وی گفت: «بوریس آدمی است که درکی بی‌نظیر از تاریخ دارد. هر کشوری بر این اساس با کشوری دیگر تعامل می‌کند که هر دولت، نماینده کشورش است.. اخیرا فقط یک انتخابات [ریاست‌جمهوری] در آمریکا رخ داده است، نه یک انقلاب. ناو «اچ.

رئیس جمهور ترامپ بر رئیس جمهور اوباما پیروز شد.» این اظهارات وزیر خارجه آمریکا در حالی بیان می‌شود که تنش‌ها میان ایالات متحده و جمهوری اسلامی ایران اخیرا افزایش یافته است.» وی در پاسخ به این‌که واکنش جانسون در قبال ماجرای توقیف یک نفتش بریتانیایی از سوی سپاه پاسداران در تنگه هرمز چه خواهد بود، گفت: «به گمانم، بهترین کار این است که بگوییم ما کشتی شما را آزاد می‌کنیم و شما هم کشتی ما را آزاد کنید. دولت‌ها دارای موافقت‌نامه‌های اجرایی هستند اما انواع موافقت‌نامه‌ها برای متعهد بودن [دولت‌ها] به کشور وجود دارد. نمی‌توان به راحتی گفت که من دولت قبلی را دوست ندارم می‌خواهم بر سر هر آن‌چه که انجام‌ داده‌اند دوباره مذاکره کنم. آمریکا در ابتدای سال ۹۸، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد. این ممکن است یک مسئله داخلی برای شما باشد اما ما سال‌ها، ساعت‌ها، روزها، هفته‌ها، ماه‌ها و شب‌ها [برای این مذاکرات] صرف کردیم.. یکی از جلسات مذاکره ما با جان کری[وزیر امور خارجه پیشین آمریکا] ساعت ۹ شب شروع شد و بدون وقفه‌ در ساعت ۶ صبح فردا پایان یافت. ایالات متحده شواهد حمله ایران به نفتکش ها در دریای عمان و همچنین حمله به پهپاد آمریکا در حریم بین المللی را به شورای امنیت سازمان ملل در ابتدای تیرماه گزارش کرد. در همین حال نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران در تاریخ 19 ژوئیه نفتکش «Steno Impero» انگلستان را در تنگه هرمز توقیف کرد.

این چیزی نیست که بتوان دوباره بر سر آن مذاکره کرد. انتهای پیام . برخی از این شروط شامل توقف حمایت از تروریسم و خودداری از اقدامات مخرب در منطقه نظیر حمایت از حزب الله لبنان و دخالت در کشورهای منطقه است.