ترامپ حاضر به الزامی کردن ماسک برای آمریکایی‌ها نشد

28/04/1399 07:09 ق.ظ

درحالی که رییس مرکز مقابله با بیماری‌های عفونی آمریکا از مردم این کشور خواسته از ماسک استفاده کنند، رییس جمهوری آمریکا حاضر به الزامی کردن استفاده از ماسک برای شهروندان این کشور نشده است.

درحالی که رییس مرکز مقابله با بیماری‌های عفونی آمریکا از مردم این کشور خواسته از ماسک استفاده کنند، رییس جمهوری آمریکا حاضر به الزامی کردن استفاده از ماسک برای شهروندان این کشور نشده است. دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا وعده داده که هیچگاه آمریکا‌یی‌ها را به پوشیدن ماسک برای مهار کرونا مجبور نکند.

این درحالی است که آنتونی فاوچی رییس مرکز مقابله با بیماری‌های عفونی آمریکا که عضو کارگروه ویژه مقابله با کرونای کاخ سفید نیز هست از مقام‌های ایالتی خواسته تا حد امکان در ملزم کردن مردم به پوشیدن ماسک اصرار به خرج دهند.

پوشیدن ماسک در آمریکا به موضوعی سیاسی تبدیل شده است. جنگ بر سر ماسک در آمریکا؛ فرماندار جورجیا از شهردار آتلانتا شکایت کرد اکثریت فرمانداران ایالت‌های آمریکا حالا پوشیدن نوعی ماسک در فضای باز را اجباری کرده‌اند و به انتخاب افراد نگذاشته‌اند.

حتی کسی مثل کی ایوی فرماندار جمهوری‌خواه آلاباما نیز مخالفت ابتدایی خود را با پوشیدن ماسک کنار گذاشته است. دونالد ترامپ که پیشتر خودش هم حاضر به پوشیدن ماسک در انظار عمومی نمی‌شد برای اولین بار شنبه گذشته از ماسک استفاده کرد. headtopics.com

رییس جمهوری آمریکا روز جمعه در گفتگو با شبکه خبری فاکس گفت به الزامی کردن سراسری ماسک باور ندارد و افزود مردم باید"آزادی‌هایی داشته باشند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

جنگ بر سر ماسک در آمریکا؛ فرماندار جورجیا از شهردار آتلانتا شکایت کردفرماندار ایالت جورجیا در آمریکا از مقام‌های آتلانتا، پایتخت این ایالت شکایت کرده تا جلوی اجرای مقررات مربوط به پوشیدن ماسک در اماکن عمومی و سایر محدودیت‌های وضع شده به خاطر شیوع کرونا را بگیرد.

نامه رییس سازمان غذا و دارو به وزیر صمت درباره کمبود ماسک و مواد اولیه آننامه رییس سازمان غذا و دارو به وزیر صمت درباره کمبود ماسک و مواد اولیه آن ‌«در هفته های اخیر به دلیل عدم تامین مواد اولیه ماسک‌های پزشکی، چند نرخی بودن این محصولات و عدم ساماندهی مناسب شبکه توزیع، برخی از مراکز درمانی یا مناطق با کمبود ماسک روبرو شده اند»

توافق انتقال داده‌های شخصی از اروپا به آمریکا باطل شددیوان دادگستری اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه با صدور حكمی توافق این اتحادیه با آمریكا در خصوص انتقال داده‌های شخصی به خارج از اروپا را به دلیل نگرانی‌های موجود در مورد عدم حفاظت لازم از آنها در ایالات متحده آمریکا باطل کرد.

کرونا چطور اقلیم کردستان را از آغوش آمریکا به سمت چین می‌کشاند؟الجزیره در گزارشی استدلال می‌کند کمک‌های چین به دولت اقلیم کردستان در جریان شیوع ویروس کرونا، جایگاه این کشور را در میان کردهای عراق بهبود بخشیده و ممکن است پکن به زودی جای آمریکا را در این منطقه خودمختار بگیرد.

پل گوسار عضو کنگره آمریکا: کمک به مردم ایران از بهترین هدف‌های سیاست خارجی آمریکا استپل گوسار عضو کنگره آمریکا: کمک به مردم ایران از بهترین هدف‌های سیاست خارجی آمریکا است این عضو جمهوریخواه کنگره آمریکا در پایان گفت:‌ رژیم ایران بزرگترین حامی تروریسم است و زمان انتقال قدرت به مردم ایران فرا رسیده است.

حمله مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به آمریکا: از تهدید شرکت‌های اروپایی دست برداریدجوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از آمریکا به خاطر استفاده از تحریم‌های اقتصادی شدیدا انتقاد کرده است. حمله آقای بورل به سیاست‌های دولت آمریکا پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده در مورد اعمال تحریم‌های تجاری به شرکت اروپایی درگیر در تکمیل خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا هشدار داد.

آقای ترامپ برای اولین بار شنبه گذشته در انظار عمومی از ماسک استفاده کرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا وعده داده که هیچگاه آمریکا‌یی‌ها را به پوشیدن ماسک برای مهار کرونا مجبور نکند.

این درحالی است که آنتونی فاوچی رییس مرکز مقابله با بیماری‌های عفونی آمریکا که عضو کارگروه ویژه مقابله با کرونای کاخ سفید نیز هست از مقام‌های ایالتی خواسته تا حد امکان در ملزم کردن مردم به پوشیدن ماسک اصرار به خرج دهند.

پوشیدن ماسک در آمریکا به موضوعی سیاسی تبدیل شده است.

جنگ بر سر ماسک در آمریکا؛ فرماندار جورجیا از شهردار آتلانتا شکایت کرد

اکثریت فرمانداران ایالت‌های آمریکا حالا پوشیدن نوعی ماسک در فضای باز را اجباری کرده‌اند و به انتخاب افراد نگذاشته‌اند.

حتی کسی مثل کی ایوی فرماندار جمهوری‌خواه آلاباما نیز مخالفت ابتدایی خود را با پوشیدن ماسک کنار گذاشته است.

دونالد ترامپ که پیشتر خودش هم حاضر به پوشیدن ماسک در انظار عمومی نمی‌شد برای اولین بار شنبه گذشته از ماسک استفاده کرد.

رییس جمهوری آمریکا روز جمعه در گفتگو با شبکه خبری فاکس گفت به الزامی کردن سراسری ماسک باور ندارد و افزود مردم باید"آزادی‌هایی داشته باشند."

اوایل این هفته مرکز مقابله و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از همه مردم این کشور خواست از ماسک استفاده کنند.

رابرت ردفیلد ریییس این مرکز گفت:"پوشاندن صورت با پارچه یکی از مهم‌ترین و قدرتمندترین سلاح‌هایی است که ما برای کند و متوقف کردن گسترش ویروس کرونا در اختیار داریم."

برایان کمپ فرماندار ایالت جنوبی جورجیا که جمهوری‌خواه است از شهروندان این ایالت خواسته تا پایان ماه آینده از ماسک استفاده کنند.

مقام‌های اوکلاهما سیتی نیز در حال بررسی اجباری کردن پوشیدن ماسک در فضاهای بسته هستند.

صدها نیروی پزشکی ارتش به تگزاس و کالیفرنیا اعزام شده‌اند تا به درمان بیماران مبتلا به کوید ۱۹ کمک کنند. کامیون‌های کولر دار برای نگهداری پیکر قربانیان از این بیماری نیز به آریزونا و تگزاس گسیل شده‌اند.

در هفته‌های اخیر بیمارستان‌های فلوریدا مملو از بیماران مبتلا به کرونا شده و بر اساس گزارش‌ها بخش‌های مراقبت ویژه این بیمارستان‌ها دیگر قادر به پذیرفتن بیمار جدید نیستند.

در برخی شهر‌ها و ایالت‌ها میزان تقاضا برای کیت‌های تشخیصی کرونا بسیار افزایش پیدا کرده است.

در پیتزبورگ پنسیلوانیا به کسانی که نگران ابتلا به کرونا بودند گفته‌اند به جای مراجعه به مراکز آزمایش کرونا خود را به مدت ۱۴ روز در خانه قرنطینه کنند.

هاوایی نیز به دلیل کمبود کیت‌های تشخیص کرونا، قانون دو هفته قرنطینه برای مسافران به این منطقه را برای یک ماه دیگر تمدید کرده چرا کهImage caption

دکتر آنتونی فاوچی گفته است پوشاندن صورت واقعا مهم است.

در همین حال میلیون‌ها کودک از جمله در ایالت‌های کالیفرنیا و تگزاس خبردار شده‌اند که در سال تحصیلی تازه به مدرسه نخواهند رفت.

آموزش و موضوع زمان بازگشت به مدارس یکی دیگر از مسائل سیاسی شده در آمریکا در بحران کروناست.

توصیه‌نامه تازه مرکز مقابله با بیماری‌های امریکا درباره زمان و چگونگی بازگشایی مدارس قرار بود این هفته منتشر شود اما رسانه‌های آمریکا گزارش کرده‌اند که انتشار این دستور‌العمل به تاخیر افتاده است.

آمریکا کماکان کانون بحران کرونا در جهان است و بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند. بیش از ۱۳۹ هزار نفر در این کشور از ویروس کرونا جان داده‌اند که بالاترین نرخ مرگ و میر از این همه‌گیری در جهان است.