ترامپ آماده پرداخت هزینه برای رسیدن به توافق با ایران است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 70 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 63%

یک کارشناس مسائل بین الملل: ترامپ آماده پرداخت هزینه برای رسیدن به توافق با ایران است فعال شدن مکانیسم ماشه به معنای پایان برجام است احتمال قادر بودن دولت ترامپ به عملیاتی کردن مکانسیم ضعیف است اروپا بدنبال راه بینابینی برای برون رفت از شرایط فعلی است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

رضا ذبیحی، در گفتگو با ایسنا درباره تلاش دولت ترامپ برای فعال کردن مکانسیم ماشه گفت:‌ به لحاظ حقوق بین الملل فعال شدن مکانسیم ماشه یا اسنپ بک اختیاری است که برجام تنها در اختیار اعضای آن قرار داده است، در حالی که آمریکا به صراحت اعلام کرده است که از برجام خارج شده است.

وی افزود: با این وجود آمریکا سعی دارد بدون وجود هیچ استدلال محکم حقوقی و تنها مبتنی بر منطق زور حرف خود را در این زمینه به کرسی بنشاند که گمان می رود برای عملیاتی کردن اراده خود در این خصوص مسیر بسیار دشواری در پیش داشته باشد. این کارشناس مسائل بین الملل عنوان کرد: دولت ترامپ در حالی بر استفاده از مکانسیم ماشه برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران پای می فشارد که اروپا نیز به صراحت اعلام کرده است که آمریکا به دلیل خروج از برجام قادر به استفاده از مکانسیم ماشه نیست. ذبیحی ادامه داد:‌ در صورت اصرار دولت ترامپ برای کاربرد مکانیسم ماشه، ممکن است تنش بسیار بالایی در شورای امنیت بوجود آید و به همین دلیل است که روسیه به دنبال برگزاری نشست مجازی هفت کشور شامل اعضا دائم شورای امنیت به اضافه ایران و آلمان است.

این کارشناس مسائل بین الملل عنوان کرد:‌ ترامپ در تلاش است در ماه های پایانی تا انتخابات ریاست جمهوری با انجام اقدامات اینچنینی، ناکامی خود در عرصه سیاست خارجی را جبران کند، به ویژه اکنون که برای رسیدن به توافق با ایران تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری ناکام مانده است.وی ادامه داد:‌ در عین حال ترامپ هنوز برای رسیدن به توافق به ایران تا پیش از انتخابات امیدوار است و از آنجا که آن را یک برگ برنده در عرصه سیاست خارجی برای خود می داند حاضر به دادن هر هزینه در این زمینه است .

ذبیحی افزود:‌ البته در سوی دیگر ترامپ تمام تلاش خود را برای عملیاتی کردن مکانسیم ماشه را به کار خواهد بست که به نظر می رسد در این صورت اروپا، روسیه و چین تلاش خواهند کرد تا بحران را مدیریت کنند .

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترامپ با وجود مخالفت‌ اسرائیل از احتمال فروش جنگنده‌ اف۳۵ به امارات خبر دادحفظ برتری نظامیِ منطقه‌ایِ اسرائیل برای چند دهه از ویژگی‌های اصلی سیاست خارجی این کشور بوده است و اسرائیل از روابط نزدیک خود با واشنگتن استفاده کرده تا همواره اطمینان داشته باشد که برخی از پیشرفته‌ترین سلاح‎های آمریکا هرگز به همسایگانش فروخته نمی‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ: عربستان سعودی و در نهایت ایران به توافق امارات-اسرائیل خواهند پیوست🔺پرزیدنت ترامپ: عربستان سعودی و در نهایت ایران به توافق امارات-اسرائیل خواهند پیوست ⚡️رئیس جمهوری آمریکا گفت انتظار دارد عربستان به توافق‌ اعلام شده میان اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط دیپلماتیک و ایجاد روابط گسترده جدید بپیوندد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اوباما: با انتخاب مجدد ترامپ دموکراسی به خطر می‌افتد - BBC News فارسیباراک اوباما و هیلاری کلینتون دیشب در سومین نشست مجازی حزب دموکرات به شدت از دونالد ترامپ انتقاد کردند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ریابکوف: روسیه برغم تهدید آمریکا به همکاری با ایران ادامه می‌دهدروابط ایران و روسیه ادامه خواهد داشت | سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته‌ای روسیه روز پنجشنبه بر عزم کشورش برای ادامه همکاری‌ها با ایران تاکید کرد
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

حمایت دو سناتور آمریکا از اقدام پرزیدنت ترامپ برای درخواست بازگشت فوری تحریم‌ها علیه ایران♦️ حمایت دو سناتور آمریکا از اقدام پرزیدنت ترامپ برای درخواست بازگشت فوری تحریم‌ها علیه ایران ▪️ سناتور جمهوریخواه جیم ریچ، رئیس كمیته روابط خارجی سنا و سناتور تد کروز عضو این کمیته در دو بیانیه جداگانه از این اقدام پرزیدنت ترامپ حمایت کردند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

روزنامه شرق :: ایران مقابل تصویر آمریکای ترامپ یا بایدن؟«ایران مقابل تصویر آمریکای ترامپ یا بایدن؟» یادداشتی از داوود هرمیداس‌باوند، ‌استاد روابط بین‌الملل
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »