ترامپ به روسیه در مورد دخالت در انتخابات آمریکا هشدار داد

11/12/2019 12:11:00 ب.ظ

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به روسیه هشدار داد در انتخابات این کشور دخالت نکند بیشتر بخوانید🔽

روسیه, ایالات متحده آمریکا

دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا به روسیه هشدار داد در انتخابات این کشور دخالت نکند بیشتر بخوانید🔽

دیدار لاوروف از آمریکا بار دیگر بحث دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا و احتمال تکرار آن در انتخابات آتی در سال ۲۰۲۰ را در محافل سیاسی این کشور به راه انداخته است.

دبیرکل ناتو روسیه را به مداخله در امور داخلی کشورهای حوزه بالکان متهم کردآقای لاوروف در نشست مطبوعاتی سه‌شنبه شب در واکنش به این اظهارات گفت‌: «راستش را بخواهید ما اصلا به معنای واقعی در مورد انتخابات حرفی نزدیم.»جاد دیر همچنین گفت که دونالد ترامپ لزوم حل مناقشه با اوکراین را هم به روسیه گوشزد کرده است.

روابط میان روسیه و اوکراین در پی الحاق شبه‌جزیره کریمه به خاک روسیه در سال ۲۰۱۴ به شدت به تیرگی گرایید.توافق کنترل تسلیحاتیآقای دیر افزود: «رئیس جمهور ترامپ حمایت خود از کنترل جهانی و مؤثر تسلیحاتی به همراه روسیه و چین را نیز اعلام کرد.»مایک پمپئو در نشست خبری پیشین با همتای روسی‌اش گفته بود که آمریکا مایل است طرف‌های دیگریس از جمله چین هم در مذاکرات گسترده‌تر مربوط به کنترل تسلیحاتی شرکت داشته باشند. به گفته وی آمریکا پیشنهاد روسیه برای مشارکت دادن بریتانیا و فرانسه در این مذاکرات را نیز مد نظر دارد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

فرا فکنی متوهمانه

مایک پمپئو: آمریکا در اعتراض به دزدسالاری و فساد، در کنار مردم ایران ایستاده است🔺مایک پمپئو: آمریکا در اعتراض به دزدسالاری و فساد، در کنار مردم_ایران ایستاده است ⚡️توئیتر وزارت خارجه آمریکا به نقل از مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده نوشت که مردم ایران به روشنی خواستار توقف فساد و دزدسالاری رژیم ایران هستند. لعنتی من مبارزم ولی پول ندارم همون این دزدا شیفته و فریفته اقتصاد و فرهنگ شما هستن که این بلا سر ما اومده.شما ساکت لطفا. شما باهاش معامله نکن، نمیخواد کنار ما وایسی، خسته میشی

سرکنسول سابق عربستان سعودی در استانبول در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفت

بمب‌گذاری انتحاری در نزدیکی پایگاه نظامی آمریکا در شرق کابل؛ پنج تبعه افغانستان زخمی شدندگزارش‌ها حاکی است که یک بمب گذاری انتحاری در نزدیکی پایگاه نظامی آمریکا در بگرام در شرق کابل، منجر به زخمی شدن پنج نفر شده است. به گزارش رویترز، مقامات افغان و ناتو گزارش دادند که بمب گذاری انتحاری سرنوشتی که مخالفای خارج نشین برای ایران و ایرانی میخوان هههههه. پنج تبعه افغانستانی نی امریکایی ها کشته شدن. در جاییکه انتحاری شده حتی احدی از افغانها هم حق ندارند بروند تصویر دیوار حفاظتی قرارگاه امریکایی معلوم میشود که دیوار کانکریتی بالای آن سیم خادار و محافظتی ؟قوای اشغالگر در محافظت قرارگاه نظامی خود عاجز است چطور شریک استراتیژیک اشرف غنی شده می‌تواند؟که اشرف غنی در بیانیه ها با تمطراق از حفاظت خود توسط امریکا شریک استراتیژیک افتخار میکند؟

واکنش عفو بین‌الملل به طرح «اینترنت ملی» در ایران: اطلاعات همیشه به بیرون درز می‌کندمدیر سازمان عفو بین الملل در بلژیک درباره دلیل تاخیر در ارائه آمارها و گزارش‌ها درباره حوادث ایران به یورونیوز گفت: دلیل تاخیر در واکنش به حوادث ایران و اطلاع رسانی در این مورد عدم دسترسی به اینترنت بود.

ترکیه ۱۱ زندانی فرانسوی مظنون به عضویت در داعش را به فرانسه بازگرداندترکیه ۱۱ زندانی فرانسوی مظنون به عضویت در داعش را به فرانسه بازگرداند بیشتر بخوانید🔽

تجمع هواداران استقلال در اعتراض به استعفای سرمربی این تیم به خشونت کشیده شد🔺تجمع هواداران استقلال در اعتراض به استعفای سرمربی این تیم به خشونت کشیده شد ⚡️در پی استعفاء آندره‌آ استراماچونی از سرمربیگری تیم استقلال تهران، گروهی از هواداران خشمگین استقلال مقابل ساختمان این باشگاه تجمع کردند. هیچوقت اونی که رفته دیگه برنمیگرده یعنی چی واسه فوتبال تجمع کردن؟ برای گرفتن حقتون از رژیم تجمع کنین تو آبان ماه چند صد خون جوانان ایرانی شجاعمون توسط ج ا ریخته شد اون وقت اینا دارن واسه یه مربی تجمع میکنن...😂😂واقعا که صدای_آبان۹۸ بزنید دمار از روزگار این پوباش در آورید،مملکت نون واسه خوردن نداره.اونوق اینا فکر تفریح و بازی و شادی خودشونن.لعنت بر شما عناصر خودفروش وطن فروش ابله نابخرد.

جاد دیر، سخنگوی کاخ سفید پس از ملاقات ترامپ با لاوروف گفت: «رئیس جمهور ترامپ نسبت به هر گونه تلاش روسیه برای دخالت در انتخابات آمریکا هشدار داده است.آذر ۱۸, ۱۳۹۸ شکایت کارکنان بی‌‌بی‌‌سی از جمهوری اسلامی به سازمان ملل: بستگان سالمندمان را در سلول انفرادی زندانی می‌کنند برخی از کارکنان بخش فارسی بی بی سی فارسی در شکایت جدیدی به سازمان ملل از تشدید آزار مقامات جمهوری اسلامی علیه خانواده های‌‌شان - از جمله حبس انفرادی، بازجویی،‌ و تحقیر آنها - خبر دادند.محمد العتیبی، سرکنسول پیشین عربستان سعودی در استانبول به دلیل نقش او در قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستان سعودی در فهرست تحریم آمریکا قرار گرفت.آذر ۱۹, ۱۳۹۸ برایان هوک: با شکست داعش اکنون رژیم ایران بزرگترین عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه است برایان هوک، نماینده ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا طی یک سخنرانی در «بنیاد دفاع از دموکراسی ها» درباره اعتراضات در ایران، گفت با شکست داعش اکنون رژیم ایران بزرگترین عامل بی ثباتی در خاورمیانه است و کارزار فشار حداکثری ما ادامه می یابد.

» دبیرکل ناتو روسیه را به مداخله در امور داخلی کشورهای حوزه بالکان متهم کرد آقای لاوروف در نشست مطبوعاتی سه‌شنبه شب در واکنش به این اظهارات گفت‌: «راستش را بخواهید ما اصلا به معنای واقعی در مورد انتخابات حرفی نزدیم.» جاد دیر همچنین گفت که دونالد ترامپ لزوم حل مناقشه با اوکراین را هم به روسیه گوشزد کرده است. بنا به اعلام بی بی سی، کارکنان بخش فارسی بی بی سی به گزارشگران سازمان ملل از شدت و اهمیت شرایطی که خود و خانواده‌هایشان با آن روبرو هستند، گفتند و توضیح دادند که مقامات جمهوری اسلامی بستگان سالمند آنها را در سلول های انفرادی، تحت بازجویی، و شرایط تحقیرآمیز نگه داشته‌اند. روابط میان روسیه و اوکراین در پی الحاق شبه‌جزیره کریمه به خاک روسیه در سال ۲۰۱۴ به شدت به تیرگی گرایید.2019 واشنگتن/ صفوان الله‌وردی/ خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد:محمد العتیبی، سرکنسول سابق عربستان سعودی در استانبول به دلیل نقش او در قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستان سعودی در فهرست تحریم‌های ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است. توافق کنترل تسلیحاتی آقای دیر افزود: «رئیس جمهور ترامپ حمایت خود از کنترل جهانی و مؤثر تسلیحاتی به همراه روسیه و چین را نیز اعلام کرد. مقامات جمهوری اسلامی رسانه های فارسی زبان خارج از کشور را به دامن زدن به اعتراضات و تحریک مردم معترض متهم می کنند.» مایک پمپئو در نشست خبری پیشین با همتای روسی‌اش گفته بود که آمریکا مایل است طرف‌های دیگریس از جمله چین هم در مذاکرات گسترده‌تر مربوط به کنترل تسلیحاتی شرکت داشته باشند. او گفت رژیم اجازه نداده است که اجساد کشته شدگان آزادانه دفن شود و دست کم ۷هزار معترض زندانی شده اند و مقامات برای دریافت اجساد، طلب پول کرده اند.

به گفته وی آمریکا پیشنهاد روسیه برای مشارکت دادن بریتانیا و فرانسه در این مذاکرات را نیز مد نظر دارد.» در روزهای گذشته، در پی افزایش تهدیدها علیه روزنامه نگاران خارج از ایران و آزار خانواده های آنها، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران اعلام کرد که آمریکا هدف گرفتن خبرنگاران و خانواده هایشان را از سوی رژیم ایران محکوم می کند. به همین دلیل العتیبی را با استناد به «قانون ماگنیتسکی» در فهرست تحریم آمریکا قرار می دهیم". آمریکا و روسیه در سال ۲۰۱۱ بر سر کاهش تعداد کلاهک‌های هسته‌ای با برد کمتر از هزار و ۵۵۰ کیلومتری خود با هم توافق کردند. مهلت این توافق در فوریه ۲۰۲۱ به پایان می‌رسد، اما در صورت رضایت طرفین تا ۵ سال دیگر قابل تمدید است.» آقای هوک در ادامه افزود که «آمریکا هدف گرفتن خبرنگاران و خانواده هایشان را محکوم می کند و به برداشتن گام‌های قاطع برای حمایت از آزادی بیان و مطبوعات ادامه می دهد. روسیه برای تمدید این توافق‌نامه اظهار آمادگی کرده است. ریاض در 20 اکتبر قتل خاشقجی در داخل کنسولگری عربستان سعودی را تأیید کرد. .» در هفته های گذشته اعلام شده بود که دولت و دستگاه قضایی جمهوری اسلامی علیه خبرنگاران مشغول به کار در برخی از رسانه‌های فارسی زبان خارج از ایران بار دیگر محدودیت‌هایی، از جمله ممنوع المعامله کردن، اعمال کرد. برایان هوک گفت در آمریکا می خواهیم که جامعه جهانی نیز به طور متحد از مردم ایران حمایت کند، اعتراضات در ایران نشان داد که همانطور که وزیر خارجه آمریکا گفته بود، مردم ایران خواهان تمرکز حکومت بر امور داخلی هستند نه گروه های نیابتی در خارج.