ترامپ لایحه محدودیت اختیارات جنگی علیه ایران را وتو کرد

07/05/2020 07:48:00 ق.ظ

ترامپ | دونالد #ترامپ رییس جمهوری آمریکا قطعنامه کنگره در مورد محدود کردن #اختیارات_جنگی وی علیه ایران را وتو کرد

ترامپ, اختیارات_جنگی

ترامپ | دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا قطعنامه کنگره در مورد محدود کردن اختیارات_جنگی وی علیه ایران را وتو کرد

تهران- ایرنا- دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا قطعنامه کنگره در مورد محدود کردن اختیارات جنگی وی علیه ایران را وتو کرد.

«لولی سانی» سخنگوی سناتور کین چهارشنبه شب با اعلام اینکه این قطعنامه برای کسب امضای ریاست جمهوری به کاخ سفید فرستاده شده است، در توئیتی به نقل از این سناتور دموکرات نوشت: ما نباید در مورد ورود به یک جنگ غیرضروری دیگر خصوصاً در بحبوحه شیوع یک بیماری همه‌گیر جهانی، ریسک کنیم.

وی افزود: طرح ما رییس جمهوری را از دفاع در مقابل یک حمله قریب‌الوقوع منع نمی‌کند اما تضمین خواهد کرد که نیروهای ما بدون مشورت جدی با کنگره به یک جنگ جدید فرستاده نخواهند شد.حامیان این قطعنامه می‌گویند که ترامپ، صلاحیت و اختیارات لازم برای وارد کردن آمریکا به جنگ با ایران را ندارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ترامپ مصوبه کنگره برای کاهش اختیارات جنگی علیه ایران را وتو کرد ترامپ مصوبه کنگره برای کاهش اختیارات جنگی علیه ایران را وتو کرد رئیس‌جمهوری آمریکا مصوبه‌ کنگره‌ ایالات متحده مبنی بر محدود کردن اختیارات رئیس‌جمهوری در جنگ‌افروزی علیه ایران را وتو کرد. سلام بیداری؟! وتو یا متو زیر دید ماهواره دقیق و نقطه زن ماست این شعر رو رهبر و دوستاش هر شب قبل خواب با هم میخونن و حال میکنن مابرای انکه ایران کشوری ویران شود... چه غلطها کرده ایم چه خریتها کرده ایم چه حماقتها کرده ایم مابرای انکه ایران لقمه دیوان شود.... چه خیانتها کرده ایم چه کثافتها خورده ایم چه قراردادها بسته ایم هورااااااا

پرزیدنت ترامپ قطعنامه کنگره در محدود کردن اختیار رئیس جمهوری برای اقدام نظامی علیه ایران را وتو کرد🔺پرزیدنت ترامپ قطعنامه کنگره در محدود کردن اختیار رئیس جمهوری برای اقدام نظامی علیه ایران را وتو کرد پرزیدنت ترامپ قطعنامه کنگره آمریکا را که با هدف محدود کردن اختیارات رئیس جمهوری آمریکا برای آغاز عملیات نظامی احتمالی علیه ایران تصویب شده بود، وتو کرد ازین غلطها قبلا هم زیاد کرده است. بقول سردار حاجی زاده، «امریکا یک ظاهر داره، که زیاد هارت و پورت میکنه، و یک باطن داره، که باطنش رو ما میشناسیم. امریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه.» ترامپ هم اگه میخواست غلطی بکنه، قطعا بعد از سرنگونی پهپاد و موشکباران عین‌الاسد، اینکار رو میکرد. راحت جنگ بشه بزنن اخوندا رو نابود که حداقل کنگره آمریکا وظیفه اش را برای حفظ جان سربازان آمریکایی انجام داد. بیچاره سربازان آمریکایی مستقر در نزدیکی ایران و خلیج_فارس اختیار جانشان دست یک رئیس جمهور قمار باز خود شیفته افتاده که حاضر است برای پیروزی در انتخابات آتی بر روی زندگی آنها نیز قمار کند.

ترامپ: ما هیچ دخالتی در حمله به ونزوئلا نداشتیم | DW | 05.05.2020۱۳نفر از جمله دو آمریکایی به اتهام اقدام برای سرنگونی دولت ونزوئلا دستگیر شده‌اند. مادورو این دو را پرسنل یک شرکت امنیتی و مرتبط با ترامپ معرفی کرده اما ترامپ هرگونه تلاش برای دخالت در امور داخلی کاراکاس را رد می‌کند. ترامپ و دولت او دروغگویانی بی شرم اند. چطور امریکا در ونزوئلا دخالت نمی کند،در حالیکه رهبر مخالفان را در امریکا می پذیرد و ترامپ و دیگران با او ملاقات می کنند؟! و چطور امریکا دخالت نمی کند،در حالی که وزارت خارجه امریکا،شب و روز از لزوم براندازی دولت قانونی ونزوئلا می گویند؟!

پرزیدنت ترامپ وعده داد اقتصاد آمریکا را به وضعیت نیرومند قبل از شیوع کرونا بازگرداندپرزیدنت ترامپ وعده داد اقتصاد آمریکا را به وضعیت نیرومند قبل از شیوع کرونا بازگرداند دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرد اقتصاد آمریکا، که در پی گسترش ویروس کرونا آسیب دیده است، را ترمیم کرده و به حال قبل بازگرداند. چرت گفته خدایش رئیس جمهور متعهدی هستند هر وعده انتخاباتی که دادند پاش وایستادن، الان هم این قولش رو اجرائی می کنه! ترامپ این همه آمریکایی مردن به خاطر کرونا، پس اونا چی، فقط پول؟ جون آدم ها تو آمریکا از جون یه گوسفند هم کم ارزش تره. Calexit وایتکس الاغ_دانا

ترامپ: حمله به عراق بدترین تصمیم در تاریخ آمریکا بودرئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که تصمیم جورج بوش پسر در خصوص حمله به عراق در سال ۲۰۰۳، بدترین تصمیم در تاریخ آمریکا بود. واستمراران نیز همان زیانها راداردودیگران که بیایندممکن است تکرارکنندویابه غفلت خودادامه دهندکه جززیان به خودودیگران ندارد. خدا ننت و بيامرزه اينا تبليغات انتخاباتيس خودت و وزير خارجت ايران رو تهديد ميكنيدحتي دارو و غذاو 25%جمعيت جهان رو تحريم كردي اون گلابي هوك دائم مزخرف ميكه تمام اوباش رو با پول بسيج كردي سردار ايراني رو در اقدامي تروريستي شهيد كردي كرونا گند زدي بد ترين هستي این خبر هم مثل خبر های که اگر بگردی دنبال منبعش میبینی ترامپ گفته بهترین تصمیم ولی ایسنا برعکس ترجمه میکنه مثل صدا و سیما

ترامپ: کرونا بدتر از حوادث 11 سپتامبر و پرل هاربر است

به گزارش بامداد پنجشنبه آکسیوس، این قطعنامه توسط «تیم کین» سناتور دموکرات ایالت ویرجینیا عنوان شده و ماه فوریه در سنا با ۵۵ رای موافق در مقابل ۴۵ رای مخالف و یک ماه بعد در مجلس نمایندگان با ۲۲۷ رای موافق در مقابل ۱۸۶ مخالف به تصویب رسیده بود.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بامداد امروز (پنج‌شنبه) مصوبه‌ کنگره‌ ایالات متحده مبنی بر محدود کردن حدود اختیارات رئیس‌جمهوری در جنگ‌افروزی علیه ایران را وتو کرد.، وتو کرد.رئیس جمهور آمریکا هرگونه نقش آفرینی کشورش در"براندازی" دولت ونزوئلا را تکذیب کرده و هم‌زمان گفته که پی‌جوی آن هستیم که دقیقا چه اتفاقی افتاده است.

«لولی سانی» سخنگوی سناتور کین چهارشنبه شب با اعلام اینکه این قطعنامه برای کسب امضای ریاست جمهوری به کاخ سفید فرستاده شده است، در توئیتی به نقل از این سناتور دموکرات نوشت: ما نباید در مورد ورود به یک جنگ غیرضروری دیگر خصوصاً در بحبوحه شیوع یک بیماری همه‌گیر جهانی، ریسک کنیم. وی افزود: طرح ما رییس جمهوری را از دفاع در مقابل یک حمله قریب‌الوقوع منع نمی‌کند اما تضمین خواهد کرد که نیروهای ما بدون مشورت جدی با کنگره به یک جنگ جدید فرستاده نخواهند شد. رئیس‌جمهوری آمریکا مصوبه‌ای را وتو کرد که قدرت و اختیارات او را برای ایجاد یک‌جانبه جنگ علیه ایران کاهش می‌داد. حامیان این قطعنامه می‌گویند که ترامپ، صلاحیت و اختیارات لازم برای وارد کردن آمریکا به جنگ با ایران را ندارد. وی با بیان این که آمریکا از نیروی نظامی علیه ایران استفاده نمی‌کند گفت، چهار ماه پیش اقدام قاطعی برای حذف قاسم سلیمانی انجام دادم. ترامپ چند ماه قبل در واکنش به تصویب این قعطنامه در توئیتی نوشت: این بسیار مهم است که سنای ایالات متحده به خاطر امنیت کشور به قطعنامه اختیارات جنگی ایران رأی ندهد. ترامپ در بیانیه‌ای که توسط کاخ سفید منتشر شد، اعلام کرد: این یک مصوبه بسیار توهین‌آمیز بوده است که توسط دموکرات‌ها به عنوان استراتژی پیروزی در انتخابات نوامبر و با تفرقه‌افکنی میان حزب جمهوری‌خواه ارائه شده است. ما در مورد ایران بسیار خوب عمل می‌کنیم و اکنون زمان نشان دادن ضعف نیست.  مادورو در توضیح ماوقع گفت، تیم ۱۵ نفری عملیات، خود را با قایق‌های تندرو از کلمبیا به سواحل ونزوئلا رسانده بود، اما گارد ساحلی و ارتش به آنها امان نداد.

  وی افزود: اگر دستان من بسته شود ایران وضع خوبی خواهد داشت. انتهای پیام.» وی همچین تاکید کرد که مجوز حمله به قاسم سلیمانی کاملا بر اساس قانون صادر شده بود. این [قطعنامه] سیگنال بسیار بدی مخابره می‌کند. دموکرات‌ها این کار را فقط به خاطر اینکه جمهوری‌خواهان را شرمسار کنند، انجام می‌دهند. اجازه ندهید این اتفاق رخ دهد. سناتور کین نیز گفته بود: وقتی برای حاکمیت قانون به پا می‌خیزیم پیام ضعف نمی‌فرستیم. روز یکشنبه ویدیویی انتشار یافت که گوریو و یکی از اعضای سابق گارد ملی ونزوئلا از برنامه خود برای حمله به این کشور، بازاشت سران حکومت و نیز جلب اعضای ارتش سخن می‌گویند.

این قطعنامه، پیام قوی بودن است و به طور اخص در رابطه با کسانی است که در سراسر دنیا به خیابان‌ها آمده و دست به تظاهرات می‌زنند و خواهان حاکمیت قانون هستند. مجلس نمایندگان آمریکا نیز دهم بهمن‌ماه طرح پیشنهادی «رو خانا» نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا در مورد ممنوعیت استفاده دولت ترامپ از وجوه فدرال برای اقدام نظامی علیه ایران را تصویب کرد. این مجلس علاوه بر مسدود کردن بودجه اقدامات نظامی ترامپ علیه ایران، با اکثریت آرا (۲۳۶ رأی مثبت در برابر ۱۶۶ رأی مخالف) مجوز جنگی سال ۲۰۰۲ برای اقدام نظامی علیه عراق را که دولت ترامپ برای توجیه ترور سردار شهید قاسم سلیمانی استفاده کرده بود، لغو کرد. نانسی پلوسی رییس دموکرات مجلس نمایندگان پس از تصویب این طرح گفت: اعضای کنگره همچنان نگرانی‌های جدی و فوری راجع به تصمیم رییس جمهوری مبنی بر دشمنی علیه ایران دارند. وی افزود: قدرت کنگره برای اعلام جنگ توسط دولت‌های دموکرات و جمهوریخواه سلب شده است؛ به طوری که عملاً هر آنچه در قانون اساسی آمده است، اجرا نمی‌شود. ‌هم‌زمان، دادستانی کل ونزوئلا، خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون را به برداشت ۲۱۲ میلیون دلار عواید نفتی و حساب‌های بانکی مسدودشده این کشور متهم کرد.

ترامپ پیش از رأی‌گیری مجلس نمایندگان درباره این طرح نیز در پیامی توئیتری نوشته بود که دموکرات‌ها با رأی‌گیری در مجلس نمایندگان می‌خواهند دفاع از آمریکا و ایستادگی در مقابل کشورهایی مثل ایران را برای روسای جمهوری آمریکا سخت‌تر کنند. .