ترامپ در دیدار با اردوغان: آتش‌بس سوریه پایدار است

14/11/2019 12:43:00 ق.ظ

ترامپ در دیدار با اردوغان: آتش‌بس سوریه پایدار است #العربية

العربية

ترامپ در دیدار با اردوغان: آتش‌بس سوریه پایدار است العربية

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در دیدار با همتای ترکیه‌ای‌اش رجب طیب اردوغان گفت که

ترامپ به اشاره به حضور تعدادی از سربازان آمریکایی برای حفاظت از نفت سوریه، گفت: «به نظر می‌رسد کُردها در سوریه راضی باشند.»او همچنین گفت که ترکیه بیش از 100 پیکارجوبی داعش را در زندان‌های خود دارد.رئیس‌جمهوری آمریکا به سامانه دفاع موشکی اس 400 که ترکیه از روسیه خریده نیز اشاره کرد و گفت پرونده این سامانه نیز بخشی از مذاکرات با اردوغان خواهد بود.

سفر رجب طیب اردوغان به واشنگتن با انتقادهایی در آمریکا و در مجلس نمایندگان این کشور مواجه شد. مایکل کول عضو کنگره آمریکا از ترکیه خواست فورا از خاک سوریه خارج شود و گفت که او مهمانانی که ارزش‌های آمریکا را نادیده می‌گیرند، به حضور نمی‌پذیرد.سناتور جاش هولی، عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس نیز گفت: «از زمان روی کار آمدن اردوغان در ترکیه، این کشور روند دور شدن از پیمان ناتو را آغاز کرد. آمریکایی‌های می‌خواهند ترکیه همپیمان آنها باقی بماند اما دوست نگاه داشتن ترکیه دوران اردوغان، کار دشواری است.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

پرزیدنت ترامپ در دیدار با اردوغان: آمریکا نگرانی ترکیه برای حفظ امنیت خود را درک می‌کنددونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده چهارشنبه ۲۲ آبان در مورد سیاست واشنگتن در برابر سوریه گفت، ما نیروهایمان را از سوریه خارج کرده‌ایم و تنها میزان محدودی را برای حفاظت از منابع نفتی در آن کشور نگه

اردوغان: مبارزه با تروریسم محور دیدار و گفتگوهای ما درآمریکا خواهد بوداردوغان: مبارزه با تروریسم محور دیدار و گفتگوهای ما در آمریکا خواهد بود اردوغان خطاب به اروپا: وقتی روند بازگرداندن داعشی‌های زندانی آغاز شد فکری به حال خود کنید

دیدار امامعلی رحمان با حامد کرزی در تاجیکستانرئیس‌جمهوری تاجیکستان با رئیس جمهور سابق افغانستان در شهر دوشنبه دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

دیدار بارزانی با مقامات بلندپایه عراق در بغداد

شرکت اردوغان در میزگرد اقتصادی در واشنگتن

اردوغان در راه آمریکا: به ترامپ می‌گویم به تعهداتش در سوریه عمل نکردهرجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه می‌گوید در سفر به آمریکا به دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور خواهد گفت که به تعهداتش در زمینه خروج کامل نیروهای کرد از مناطق مرزی سوریه با ترکیه عمل نکرده است. سفر دو روزه آقای اردوغان به واشنگتن دردوره‌ای پرتنش و پرماجرا در روابط دو کشور انجام می‌شود.

آتش‌بس در سوریه به شکل خوبی پایدار است.خواهیم داشتیم.12.رئیس‌جمهوری تاجیکستان با رئیس جمهور سابق افغانستان در شهر دوشنبه دیدار و گفتگو کرد.

ترامپ به اشاره به حضور تعدادی از سربازان آمریکایی برای حفاظت از نفت سوریه، گفت: «به نظر می‌رسد کُردها در سوریه راضی باشند.» او همچنین گفت که ترکیه بیش از 100 پیکارجوبی داعش را در زندان‌های خود دارد. رؤسای جمهوری آمریکا و ترکیه یک هفته پیش هم از طریق تلفن درباره آن دسته از پیکارجویان داعش که در جریان حمله ترکیه به سوریه فرار کردند و همچنین درباره آخرین تحولات در مرز مشترک دو کشور با هم گفت‌وگو کرده‌ بودند . رئیس‌جمهوری آمریکا به سامانه دفاع موشکی اس 400 که ترکیه از روسیه خریده نیز اشاره کرد و گفت پرونده این سامانه نیز بخشی از مذاکرات با اردوغان خواهد بود. تا زمانی که تمامی کودتاچیان محاکمه شوند، پیگیر آنها خواهیم بود. سفر رجب طیب اردوغان به واشنگتن با انتقادهایی در آمریکا و در مجلس نمایندگان این کشور مواجه شد. روابط این دو متحد عضو ناتو از چند سال پیش به دلیل اختلاف نظر بر سر برخی مسائل عمده دچار تنش شده است. مایکل کول عضو کنگره آمریکا از ترکیه خواست فورا از خاک سوریه خارج شود و گفت که او مهمانانی که ارزش‌های آمریکا را نادیده می‌گیرند، به حضور نمی‌پذیرد. رحمان و کرزی در ادامه بر لزوم حفظ صلح و ثبات و آرامش و مبارزه با تروریسم، افراط‌‌‌گرایی و قاچاق مواد مخدر در منطقه تاکید کردند.

سناتور جاش هولی، عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس نیز گفت: «از زمان روی کار آمدن اردوغان در ترکیه، این کشور روند دور شدن از پیمان ناتو را آغاز کرد. اردوغان: علی‌رغم فضای مه آلود در روابط ترکیه و آمریکا، با آقای دونالد ترامپ در مورد حل و فصل مشکلات و گسترش روابط اتفاق نظر داریم اردوغان: (در سفر به آمریکا) با اسناد و مدارک اعلام خواهیم کرد که فرهاد عبدی شاهین یک تروریست بوده و دیدار با او کار اشتباهی است. آمریکایی‌های می‌خواهند ترکیه همپیمان آنها باقی بماند اما دوست نگاه داشتن ترکیه دوران اردوغان، کار دشواری است.» شیلا جاکسون، نماینده واشنگتن دی سی در کنگره آمریکا نیز گفت از اینکه اردوغان به شکل رسمی برای سفر به واشنگتن دعوت شده «احساس غم» می‌کند. او گفت که احساسات عمیقی در قبال ملت ترکیه و وجود آنکارا در پیمان ناتو دارد «اما رئیس‌جمهوری آنها در پی تخریب چهره ملت ترکیه است که خواستار آزادی، دموکراسی و عدالت است. اردوغان خطاب به اتحادیه اروپا: در مورد رویکرد خود در قبال ترکیه که شمار زیادی از زندانیان داعشی را در خاک سوریه تحت کنترل ماست، بازنگری کنید.» شیلا جاکسون از اردوغان خواست زندانیان سیاسی، روزنامه‌نگاران و دانشگاهیانی که در زندان‌های ترکیه به سر می‌برند را آزاد کند.

.