ترامپ به سیاست ترجیجی آمریکا درقبال هنگ کنگ پایان داد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رییس جمهوری آمریکا گفته است با پایان این سیاست از این پس هیچ امتیاز و رابطه ویژه اقتصادی به هنگ کنگ تعلق نمی‌گیرد و صادارات تکنولوژی‌های حساس به این منطقه مانند چین متوقف خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا فرمانی را امضا کرده است که به رفتار ترجیحی دولتش در قبال هنگ کنگ پایان می‌دهد. این اقدام آقای ترامپ پس از آن صورت گرفته است که دولت او موضع شدیدتری در قبال چین در پیش گرفته است.

اما بسیاری از مردم در این قلمرو نگرانند که با اجرای قانون امنیتی جدید چین در قبال هنگ کنگ، وضعیت ویژه این منطقه نیز به پایان برسد. وضعیت ویژه در هنگ کنگ بر اساس توافقنامه‌ای عملی شد که پیش از تحویل هنگ کنگ به چین در سال ۱۹۸۴ بین چین و بریتانیا امضا شد. آقای ترامپ گفت این قانون"ابزار قدرتمند تازه‌ای" را در اختیار دولت او خواهد گذاشت تا بتواند"مقام‌های چین را در مقابل اقدامات ظالمانه دولت این کشور پاسخگو نگه دارد."

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مشاور امنیت ملی آمریکا: ایران به دنبال دست یابی به یک سلاح هسته‌ای استمشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد: ایران به دنبال دست‌یابی به یک سلاح هسته‌ای است رابرت اوبرین، مشاور امنیت ملی آمریکا درباره برخی 'انفجارهای مشکوک' در ایران، مدعی شد: آنچه ما می‌دانیم این است که ایران به دنبال دست‌یابی به یک سلاح هسته‌ای است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

به دنبال این نیستیم که چوب لای چرخ دولت بگذاریم/ اولویت مجلس یازدهم نظارت استرئیس مجلس گفت: بین قانونگذاری و نظارت اولویت ما نظارت است و به دنبال مچ گیری نیستیم؛ بدنبال این نیستیم که چوب لای چرخ دولت بگذاریم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 137 هزار و 797 نفر افزایش یافتشمار قربانیان کرونا در آمریکا به 137 هزار و 797 نفر افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آتش در ناو بونهوم ریچارد، ضربه به توان دریایی آمریکاآتش در ناو_بونهوم ریچارد، ضربه به توان دریایی آمریکا | ناو چند میلیارد دلاری آمریکا در حالی می‌سوزد که امیدی به بازگشت آن نیست و علاوه بر از دست دادن میلیاردها دلار، توانایی دریایی ایالات متحده هم ضربه جدی خورده است
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 138 هزار و 273 نفر افزایش یافتشمار قربانیان کرونا در آمریکا به 138 هزار و 273 نفر افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افغانستان: شمار مبتلایان به ویروس کرونا به 34 هزار و 740 نفر رسیدافغانستان: شمار مبتلایان به ویروس کرونا به 34 هزار و 740 نفر رسید افغانستان:‌ با فوت 24 بیمار دیگر طی 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا به 1062 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »