ترامپ از تلاش برای از بین بردن تاریخ آمریکا انتقاد کرد

ترامپ از تلاش برای از بین بردن تاریخ آمریکا و بدنام کردن قهرمانان آن انتقاد کرد

04/07/2020 09:34:00 ق.ظ

ترامپ از تلاش برای از بین بردن تاریخ آمریکا و بدنام کردن قهرمانان آن انتقاد کرد

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنانی به مناسبت روز استقلال این کشور از آنچه کارزار بی‌رحمانه برای از بین بردن تاریخ آمریکا و بدنام کردن قهرمانان آن خواند به شدت انتقاد کرد.

آقای ترامپ وعده ساخت یک باغ ملی قهرمانان برای احترام به چهره‌های گذشته را داد.هزاران نفر در سخنرانی آقای ترامپ حضور داشتند و به رغم همه‌گیری، تعداد کمی از آنها ماسک پوشیده بودند.آقای ترامپ که عملکردش در مقابله با ویروس کرونا مورد انتقاد شدید قرار گرفته، در سخنان خود به این که این ویروس تا کنون تقریبا جان ۱۳۰ هزار آمریکایی را گرفته اشاره چندانی نکرد.

زمان برگزاری کنکور بدون تغییرماند طوفان توییتری کاربران ایرانی با هشتگ 'کولبر نکشید' - BBC News فارسی پایان ماموریتی بی‌سابقه؛ مسافران اولین فضاپیمای خصوصی پس از سه ماه به زمین بازگشتند - BBC News فارسی

آمریکا روز جمعه شاهد بیشترین افزایش موارد ابتلا در یک روز بود. شمار مبتلایان در این کشور به ۲.۵ میلیون نفر رسیده است.استفاده از ماسک و فاصله‌گیری اجتماعی در تجمع آقای ترامپ اجباری نبود.همچنین مکانی که آقای ترامپ برای سخنرانی خود استفاده کرده بود، مناقشه برانگیز بود. روی کوه راشمور در پارک ملی به همین نام، صورت ۴ رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در مقیاس بسیار بزرگی کنده‌کاری شده است.

جورج واشنگتن و توماس جفرسون، دو تن از این افراد برده‌دار بودند. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

جهان پس از کرونا از نظر اقتصادی برای کشورهایی چون افغانستان چگونه خواهد بود؟به نظر من جهان پس از کرونا شبیه بیماری است که دوره نقاهت را پشت سر گذاشته. بیماری که وضعیت جسمی و روانی‌اش رو به بهبود است، اشتهای فراوان برای تلافی انرژی از دست رفته دارد ولی در عین حال نگران برگشت بسوی وخامت دوباره است.

اتهام مسکو علیه واشنگتن: آمریکا با بالگرد برای داعش تجهیزات می‌فرستد«اگر همکاران آمریکایی علاقمند به گفتگو در این زمینه هستند، لازم است درباره اینکه نیروهای ویژه آمریکا با بالگردهایشان برای جنگجویان داعش تجهیزات می‌فرستند، توضیح دهند.»

اقدام تازه آمریکا برای توقیف نفتکش‌های ایرانی در مسیر ونزوئلادادستان‌های فدرال آمریکا با تنظیم یک دادخواست از مقامات قضایی این کشور خواسته‌اند حکم توقیف نفتکش‌های ایرانی در مسیر ونزوئلا را صادر کند.

مجلس نمایندگان آمریکا در دفاع از هنگ‌کنگ علیه چین تحریم تصویب کردمصوبه مجلس نمایندگان که با حمایت مشترک دموکرات‌ها و جمهوریخواهان تصویب شد واکنشی به تصویب و ابلاغ قانون امنیت ملی چین برای هنگ‌کنگ محسوب می‌شود.

قرنطینه اجباری برای مسافرانی که از کشورهای درگیر با شیوع کرونا به سوئیس می روندمقامات کشور سوئیس تصمیم گرفتند در پی افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، قرنطینه ده روزه رای برای مسافرانی که از کشورهای درگیر با ویروس کرونا می آیند، اجرایی کنند.

امضای تفاهمنامه میان اعضای گروه بین‌المللی برای حمایت از خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکراینیگروه تحقیق بین‌المللی درباره سرنگونی هواپیمای اوکراینی٬ تفاهم نامه همکاری پیرامون مذاکره با هدف پرداخت غرامت به خانواده قربانیان، توسط ایران را امضا کردند. - خبرگزاری آناتولی