ترامپ تحریم‌های آمریکا علیه ترکیه را لغو کرد | DW | 23.10.2019

23/10/2019 09:02:00 ب.ظ

رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید ترکیه به کاخ سفید تضمین داده که آتش‌بس در شمال سوریه دائمی خواهد بود و تحریم‌ها علیه این کشور لغو می‌شوند. فرمانده ارتش دمکراتیک سوریه از ترامپ برای پایان دادن به عملیات نظامی ترکیه تشکر کرد.

ترامپ, کردهای سوریه

دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا از لغو تحریم‌های ترکیه خبر داد و گفت تحریم‌هایی که به دلیل عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه علیه آنکارا وضع شده بود، متوقف می‌شوند. او تأکید کرد که اگر ترکیه به تعهدات خود عمل نکند تحریم‌های آمریکا بازخواهند گشت.

رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید ترکیه به کاخ سفید تضمین داده که آتش‌بس در شمال سوریه دائمی خواهد بود و تحریم‌ها علیه این کشور لغو می‌شوند. فرمانده ارتش دمکراتیک سوریه از ترامپ برای پایان دادن به عملیات نظامی ترکیه تشکر کرد.

دولت ترامپ در واکنش به حمله ترکیه به شمال سوریه سه وزیر ترکیه را تحریم کرده بود و تعرفه واردات فولاد از این کشور را ۵۰ درصد افزایش داده بود.رئیس جمهوری آمریکا تأکید کرد که ترکیه به او تضمین داده که عملیات نظامی را متوقف می‌کند و همچنین توافق آتش‌بس موقت فعلی را دائمی خواهد کرد.

دونالد ترامپ اعلام کرد که ترکیه با خواست کاخ سفید برای آتش‌بس دائم در شمال سوریه موافقت کرده است.او دست‌یابی به این آتش‌بس را"موفقیتی بزرگ" خواند و تأکید کرد که"آمریکا و تنها آمریکا بانی این آتش‌بس است".ترامپ همزمان افزود: «بگذارید دیگران نبرد روی این زمین آغشته به خون را ادامه دهد.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

مرگ به ترامپ لعنت لعنت

دونالد ترامپ تحریم‌های آمریکا علیه ترکیه را لغو کرددونالد ترامپ اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ترکیه را لغو خواهد کرد

پامپئو: ترامپ در صورت لزوم آماده استفاده از 'زور' علیه ترکیه استپمپئو: ترامپ در صورت لزوم آماده استفاده از 'زور' علیه ترکیه است وزیر خارجه آمریکا اظهار کرد، دونالد ترامپ درصورت لزوم آماده است علیه ترکیه به دلیل اقداماتش در سوریه 'اعمال زور' کرده و از 'قدرت نظامی' استفاده کند.

مایک پمپئو: اگر لازم شود ترامپ برای اقدام نظامی علیه ترکیه آماده استمایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا سه‌شنبه 22 اکتبر 2019 تاکید کرد که اگر لازم شود دونالد ترامپ برای ایف! ایف! ایف! 'اگر'،'اگر'،'اگر'! تجّار عاشق پول در امریکا (باند ترامپ)،به مساله جنگ و اقدام نظامی که میرسند،همه پزیشن و ژست های آنها خلاصه می شود در 'جملات شرطی' و 'اگرها'! ضرب المثل معروفی است که تجار و عشاق پول علیرغم هیکل های گنده،'قلب های گنجشکی'در سینه آنان می تپد! لاف الکی

ترامپ دستور لغو تحریم‌ها علیه ترکیه را صادر کرد ترامپ دستور لغو تحریم‌ها علیه ترکیه را صادر کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا: تحریم‌ها علیه ترکیه رسما لغو شدوزارت_خزانه‌داری_آمریکا: تحریم‌ها علیه ترکیه رسما لغو شد

دروغ‌پردازی تلویزیون دولتی ایران علیه ارتش ترکیهشبکه اسپانیایی‌زبان «هیسپان تی‌.وی» ایران تصاویر انفجار بمبی را که توسط گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک جاسازی شده بود به ارتش ترکیه نسبت داد. - خبرگزاری آناتولی Hispantv IRIMFA IrnaEnglish

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه اول آبان (۲۳ اکتبر) از لغو تحریم‌های ترکیه خبر داد و گفت تحریم‌هایی که به دلیل عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه علیه آنکارا وضع شده بود، متوقف می‌شوند.Aa دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روی چهارشنبه اعلام کرد که تحریم‌های واشنگتن علیه آنکارا را که پس از حملۀ ترکیه به سرزمین‌های شمالی سوریه وضع شده بود، لغو خواهد کرد.به گزارش ایسنا، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگوی ضبط شده با شبکه سی إن بی سی که روز دوشنبه پخش شد،‌ گفت: ما صلح را به جنگ ترجیح می‌دهیم اما در صورتیکه نیاز به تحرک یا اقدام نظامی باشد بدانید که رئیس‌جمهوری، ترامپ کاملا آماده انجام این کار است.کاربرد نیروی (نظامی) علیه ترکیه آمادگی کامل دارد.

او تأکید کرد که اگر ترکیه به تعهدات خود عمل نکند تحریم‌های آمریکا بازخواهند گشت. دولت ترامپ در واکنش به حمله ترکیه به شمال سوریه سه وزیر ترکیه را تحریم کرده بود و تعرفه واردات فولاد از این کشور را ۵۰ درصد افزایش داده بود. با این وجود در ادامه خاطرنشان کرد که «تعریف شما از معنای"دائمی" در آنسوی جهان تا حدودی زیر سوال است». رئیس جمهوری آمریکا تأکید کرد که ترکیه به او تضمین داده که عملیات نظامی را متوقف می‌کند و همچنین توافق آتش‌بس موقت فعلی را دائمی خواهد کرد. وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: زمانی که منافع آمریکا محک بخورد می‌دانیم که معیارهای اصلی در سراسر جهان باید اجرا شوند لذا ما از تمام قوا و قدرتی که داریم استفاده خواهیم کرد. دونالد ترامپ اعلام کرد که ترکیه با خواست کاخ سفید برای آتش‌بس دائم در شمال سوریه موافقت کرده است.» آقای ترامپ همچنین افزود که ایالات متحده نیروهایش را از سوریه خارج خواهد کرد و تنها تعدادی کمی از نظامیان آمریکایی برای حفاظت از «مناطق نفتی سوریه» باقی خواهند ماند. او دست‌یابی به این آتش‌بس را"موفقیتی بزرگ" خواند و تأکید کرد که"آمریکا و تنها آمریکا بانی این آتش‌بس است". ترامپ در کاخ سفید و طی نشست اعضای دولتش به خبرنگاران گفت، ایالات متحده هرگز تعهدی به کُردها نداده که برای حمایت از آنها «400 سال» در منطقه بماند.

ترامپ همزمان افزود: «بگذارید دیگران نبرد روی این زمین آغشته به خون را ادامه دهد. آنها مردمانی بودند که ما را به درون آشفتگی‌های خاورمیانه کشاندند و هیچگاه چشم‌انداز یا شجاعتی برای بیرون آوردن ما نداشتند. وزارت خارجه آمریکا هنوز واکنشی به این اظهارت پامپئو نداشته است.» رئیس‌جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرد که آتش‌بس دائم در شما سوریه پایدار بماند و همزمان گفت خاورمیانه بخشی از دنیا است که"پیش‌بینی آینده آن ساده نیست". او تأکید کرد که به لطف آمریکا"زندگی‌های بی‌شماری نجات پیدا کرده‌اند" آن‌هم بدون اینکه حتی یک قطره خون شهروندان آمریکایی ریخته شود.. سپاسگزاری فرمانده ارتش دموکراتیک سوریه از ترامپ همزمان مظلوم عبدی، فرمانده ارتش دمکراتیک سوریه از"رئیس‌جمهوری ترامپ به دلیل تلاش‌های خستگی‌ناپذیر از" تشکر کرد. عبدی رئیس‌جمهوری آمریکا را مسئول پایان"عملیات مرگبار" ترکیه و"گروه‌های جهادی" در شمال سوریه خواند...

ارتش دمکراتیک سوریه از شبه‌نظامیان کرد"یگان‌های مدافع خلق" تشکیل شده است. مظلوم عبدی، فرمانده این ارتش تأکید کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا خود را متحد آنها خوانده و وعده داده که درازمدت از آنها پشتیبانی خواهند کرد. بگذارید یکی دیگر برای این شن و ماسه‌ها که مدتهای طولانی است به خون آغشته شده، بجنگد. مصطفی بالی، سخنگوی شبه‌نظامیان کرد یگان‌های مدافع خلق محتوی سخنان مظلوم عبدی را در شبکه توییتر منتشر کرده است. ساعاتی پیش از انتشار این توییت، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا گفته بود که با مظلوم عبدی صحبت کرده است. دونالد ترامپ این سخنان را ساعاتی پس از آن بر زبان آورد که روسیه پس از توافق با ترکیه برای توقف جنگ، نیروهایش را در سرزمین‌های شمالی سوریه مستقر و گشت‌زنی در این مناطق را آغاز کرد. عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه انتقاد جامعه جهانی را برانگیخت.

در آمریکا، بسیاری دونالد ترامپ را متهم کردند که با خارج کردن سربازان آمریکایی از شمال سوریه به ترکیه چراغ سبز نشان داده است. ترامپ از اردوغان برای اجرای توافقی که در موضوع سوریه حاصل شده، سپاسگزاری کرد و دربارۀ او گفت: «در ذهن او این است که کار درستی برای کشورش انجام می‌دهد. ترامپ این اتهام را به شدت رد کرد. هدف عملیات ترکیه در شمال سوریه شبه‌نظامیان کرد"یگان‌های مدافع خلق" بودند که متحد ارتش آمریکا در نبرد علیه داعش اعلام شد. همچنین از رجب طیب اردوغان، مردی که خیلی خوب با او آشنا شده‌ام و مردی که کشورش را دوست دارد و به نظر او، کاری درست برای کشورش انجام می‌دهد. منتقدان ترامپ او را متهم کردند که به متحدان آمریکا خیانت کرده است.  ترامپ روز چهارشنبه در کاخ سفید تأکید کرد که آمریکا"زندگی کردهای خیلی خیلی زیادی را نجات داده" و مظلوم عبدی از تلاش‌های آمریکا برای آتش‌بس قدردانی کرده است. جنایت جنگی در سوریه دونالد ترامپ در حالی خبر لغو تحریم‌های ترکیه را اعلام می‌کند که پیش‌تر در همین روز، جیمز جفری نمایندۀ ویژه آمریکا در امور سوریه و در ائتلاف بین‌المللی علیه داعش، اعلام کرده بود که نیروهای تحت حمایت ترکیه در جریان نبرد در شمال سوریه مرتکب جنایات جنگی شده‌اند.

آتش‌بس از سوی ترکیه پس از تحریم‌های آمریکا  و سفر مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا به آنکارا برقرار شد. روز سه‌شنبه ساعاتی پیش از خاتمه این آتش‌بس، رئیس‌جمهوری ترکیه آن را برای شش روز دیگر تمدید کرد. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه که برای گفت‌وگو با همتای روس خود ولادیمیر پوتین راهی سوچی بود گفت که ۱۵۰ ساعت دیگر به شبه‌نظامیان کرد مهلت می‌دهد ۳۰ کیلومتر از مرز ترکیه فاصله گیرند و به داخل خاک سوریه عقب‌نشینی کنند. در همین زمینه: .