ترامپ یک مقام ارشد امنیت سایبری را اخراج کرد | DW | 18.11.2020

28/08/1399 10:35 ق.ظ

دونالد ترامپ مدیر آژانس امنیت سایبری آمریکا را به دلیل زیرسئوال بردن ادعاهای او مبنی بر 'تقلب در انتخابات' از کار برکنار کرد. این نهاد اخیرا گفته بود 'هیچ مدرکی' دال بر دستکاری نتیجه انتخابات سوم نوامبر وجود ندارد.

دونالد ترامپ مدیر آژانس امنیت سایبری آمریکا را به دلیل زیرسئوال بردن ادعاهای او مبنی بر 'تقلب در انتخابات' از کار برکنار کرد. این نهاد اخیرا گفته بود 'هیچ مدرکی' دال بر دستکاری نتیجه انتخابات سوم نوامبر وجود ندارد. دونالد ترامپ مدیر آژانس امنیت سایبری آمریکا را به دلیل زیرسئوال بردن ادعاهای او مبنی بر"تقلب در انتخابات" از کار برکنار کرد. این نهاد اخیرا گفته بود"هیچ مدرکی" دال بر دستکاری نتیجه انتخابات سوم نوامبر وجود ندارد.

دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری آمریکا مدیر"آژانس امنیت سایبری و زیر ساخت" وابسته به وزارت امنیت داخلی این کشور را از کار برکنار کرد.

ترامپ روز چهارشنبه ۲۸ آبان (۱۸ نوامبر) با انتشار توییتی نوشت اظهارات کریس کربس در دفاع از امنیت انتخابات ریاست‌جمهوری"بسیار نادرست" بوده و به همین دلیل این مدیر ارشد امنیت سایبری اخراج شده است. آژانس امنیت سایبری و زیر ساخت هفته پیش به همراه چند نهاد تخصصی بیانیه‌ای را منتشر کرده بود که در آن تأکید شده بود"هیچ مدرکی" مبنی بر دستکاری نتیجه انتخابات وجود ندارد. در این بیانیه انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ یکی از"امن‌ترین انتخابات در طول تاریخ آمریکا" خوانده شده بود.

کریس کربس لحظاتی پس از انتشار حکم اخراجش در توییتر توسط ترامپ در صفحه شخصی‌‌اش در توییتر این خبر را تأیید کرد. شماری از رسانه‌ها گزارش کرده‌اند کربس تا پیش از انتشار توییت ترامپ از اخراج خود خبر نداشته است. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

احتیاجی به خوندن نظرات نیست. الان کون سوخته های ترامپ حمله کردن به DW و Fake News و... یه جوری سوختن که حالا حالا ها نمیتونن رو جای سفت بشینن 😉 پرزیدنت ترامپ با دسیسه برکنار شد دلیل اصلیش این بود که این آقا خودش در تقلبات دست داشت. دوستان ترامپ در این مورد توییت زده. دروغهای دویچه رو باور نکنید. به شکل عجیبی در این مدت انتخابات کثافت دویچه ثابت شده!

که مدارک هم وجود دارد...به زودی معلوم می شود دلیلش این بود؟؟؟چرا دروغ میگید؟؟روزنامه نگاری که حقیقت رو تغییر میده خیلی بی شرفه.چه کیهانی باشه چه دوچه وله ای این خصوصیت یک دیکتاتور خودشیفته است که برای حفظ قدرت خود همه بنیادها و نهادها و ساختارهای جامعه امریکا را نفی می کند! این نهاد که میگی با شما گوه خورد.

ترامپ یک روانی است که فقط خود و شهرت شه دوست دارد.

این آشغال را باید زودتر اخراج می‌کرد. 👏🏻👏🏻👏🏻 دم‌ترامپ گرم. آدم دروغگو و فاسد را باید اخراج کرد دیگه ، مگر اینکه خودت هم دروغگو و فاسد باشی ۲۱ ژانویه میبینیم کی سوگند یاد میکنه

ترامپ یک مقام ارشد امنیت سایبری را اخراج کرد

دونالد ترامپ مدیر آژانس امنیت سایبری آمریکا را به دلیل زیرسئوال بردن ادعاهای او مبنی بر"تقلب در انتخابات" از کار برکنار کرد. این نهاد اخیرا گفته بود"هیچ مدرکی" دال بر دستکاری نتیجه انتخابات سوم نوامبر وجود ندارد.دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری آمریکا مدیر"آژانس امنیت سایبری و زیر ساخت" وابسته به وزارت امنیت داخلی این کشور را از کار برکنار کرد.

ترامپ روز چهارشنبه ۲۸ آبان (۱۸ نوامبر) با انتشار توییتی نوشت اظهارات کریس کربس در دفاع از امنیت انتخابات ریاست‌جمهوری"بسیار نادرست" بوده و به همین دلیل این مدیر ارشد امنیت سایبری اخراج شده است.

آژانس امنیت سایبری و زیر ساخت هفته پیش به همراه چند نهاد تخصصی بیانیه‌ای را منتشر کرده بود که در آن تأکید شده بود"هیچ مدرکی" مبنی بر دستکاری نتیجه انتخابات وجود ندارد. در این بیانیه انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ یکی از"امن‌ترین انتخابات در طول تاریخ آمریکا" خوانده شده بود.

کریس کربس لحظاتی پس از انتشار حکم اخراجش در توییتر توسط ترامپ در صفحه شخصی‌‌اش در توییتر این خبر را تأیید کرد. شماری از رسانه‌ها گزارش کرده‌اند کربس تا پیش از انتشار توییت ترامپ از اخراج خود خبر نداشته است.

مارک وارنر، نماینده ارشد سنای آمریکا و نفر دوم کمیته اطلاعات سنا، حمایت خود را از کربس اعلام کرده و گفت رئیس‌ جمهور او را تنها به دلیل"گفتن حقیقت" از سمتش کنار گذاشته است.

بر اساس گزارش‌ها کاخ سفید همچنین از راه‌اندازی یک وبسایت با عنوان"کنترل شایعات" خشمگین بوده‌ است. این وبسایت توسط اداره تحت نظر کربس راه‌اندازی شده و در آن نسبت به اطلاعات غلط در مورد انتخابات سوم نوامبر اطلاع‌رسانی می‌شود.

کریس کربس در هنگام دست دادن با دونالد ترامپ در نوامبر ۲۰۱۸در روزهای گذشته کریس کربس ادعاهای ترامپ و هواداران او در مورد تقلب در انتخابات را راستی‌آزمایی کرده و با انتشار یک علامت هشدار، تردید نسبت به صحت این ادعاها را به کاربران گوشزد می‌کرد. او در روز انتخابات از شهروندان آمریکایی خواسته بود تا"همه ادعاهای جنجالی و تأییدنشده را با دیده تردید بنگرند".

آژانس امنیت سایبری و زیرساخت که به اختصار CISA خوانده می‌شود، در سال ۲۰۱۸ با هدف تأمین امنیت انتخابات توسط دولت آمریکا تأسیس شد. راه‌اندازی این نهاد در پی انتشار اتهامات نسبت به مداخله روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ در آمریکا صورت گرفت.

اخراج کربس دومین مورد برکناری یک مقام دولتی توسط ترامپ در یک ماه گذشته است که رئیس‌جمهور آمریکا خبر آن را از طریق توییتر اعلام کرده است. ترامپ هفته پیش مارک اسپر، وزیر دفاع را نیز به همین شیوه از سمتش برکنار کرده بود.

جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا و کامالا هریس، معاون منتخب او هنوز به اخراج کربس واکنش نشان نداده و در این مورد اظهارنظر نکرده‌اند.