ترامپ مذاکرات اتمی با ایران را فاجعه خواند

14/01/1401 07:15 ب.ظ

ترامپ مذاکرات اتمی با ایران را فاجعه خواند العربيه_فارسى

ایران دولت بایدن را متهم کرد که نتوانسته هیچ امتیازی از این مذاکرات کسب کند.او شيوه اداره مذاکرات توسط دولت بایدن را «احمقانه» خواند و اظهار کرد: «ایران با هوشمندی هدایت گفت‌وگوهای اتمی را به روسیه سپرد و از چین خواسته تا از مذاکرات حمایت کند.

او شيوه اداره مذاکرات توسط دولت بایدن را «احمقانه» خواند و اظهار کرد: «ایران با هوشمندی هدایت گفت‌وگوهای اتمی را به روسیه سپرد و از چین خواسته تا از مذاکرات حمایت کند.»ترامپ با اشاره به توافق برجام که در دولت باراک اوباما با ایران به امضا رسید، گفت: «ما آن توافق را تایید نکردیم و با اعمال تحریم‌های حداکثری، ایران آماده بود که ظرف یک هفته پس از روی کار آمدن مجدد دولت ما، توافق جدیدی را با آمریکا امضا کند.»

او ابراز داشت که اکنون مقامات جمهوری اسلامی خواستار میلیاردها دلار شده‌اند. رئیس‌جمهور سابق آمریکا با انتقاد از توافق احتمالی دولت بایدن با ایران گفت، «با این توافق همه چیزهایی که برای آن‌ها با ایران جنگیدیم را از دست می‌دهیم.»

او افزود: «همه کارت‌ها را برای بازی با ایران در اختیار داشتیم.» با این حال او عنوان کرد که آمریکا هنوز کارت‌های زیادی در اختیار داشته اما این بستگی به چگونگی استفاده دولت بایدن از این کارت‌ها دارد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

جو بایدن: زیردریایی اتمی «یو‌اس‌اس دلاویر» امنیت آمریکا را افزایش می‌دهد🔺جو بایدن: زیردریایی اتمی «یو‌اس‌اس دلاویر» امنیت آمریکا را افزایش می‌دهد ▪️جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز شنبه طی مراسمی زیردریایی اتمی «یو‌اس‌اس دلاویر» را در اسکله‌ای در شهر ویلمینگتون، مرکز ایالت دلاویر، بهره‌برداری کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: تا موقعی که به امنیت دیگران احترام نگذاری و اهمیت ندی امنیت برایتان حاصل نمی شود چطور میخواهی همه جا جنگ راه بیندازی بعد خودت امن باشی سازگار با جهان هستی نیست . قائده این است احترام بگذار احترام ببین دشمنی کن دشمن ببین راهش این است همه را به صلح دعوت کنی و منابع جهان را نخواهی کم کم داره سریال جنگی می سازه این پیرمرد چهل کیلویی 😂 Wie is gevaarlijk. Rusland of VS?

مدیرکل آژانس درباره خطرات بزرگ تاسیسات اتمی اوکراین هشدار دادبا افزایش نگرانی‌های بین‌المللی در مورد ایمنی تاسیسات هسته‌ای در اوکراین، در گرماگرم ادامه درگیری‌ها برای سی و هفتمین روز متوالی میان نیروهای روسیه و

نماینده مجلس: نگرانی‌های چین و روسیه یکی از دلایل توقف مذاکرات احیای برجام استبا وجود اینکه مقام‌های روسیه نقش این کشور در توقف مذاکرات احیای برجام را رد کرده‌اند، جلیلی رحیمی، نماینده مجلس ایران می‌گوید «نگرانی‌های روسیه و چین» از علل توقف مذاکرات است. بـــــــــــــــــــــــــــــــــزرگترین دروغ13 اسلام دین رافت وصلح انسان دوستی وزن ستایی هستش 🕋💩💩 یکی دیگر از عوارض سیاست نگاه به شرق رفیق آیت الله... آمریکا سپاهو از لیست تروریستی در بیاره اونوقت هیچ کس نمیتونه بامبول در بیاره مشکل اصلی آمریکاست که نیروی نظامی رسمی یک کشور رو تروریست اعلام میکنه.کاری نداره هردو تعهد بدید برضد هم اقدامی نکنید

ترامپ: اگر رئیس‌جمهور بودم یک هفته‌ای با ایران توافق می‌کردم!ترامپ: اگر رئیس‌جمهور بودم یک هفته‌ای با ایران توافق می‌کردم! رئیس جمهور پیشین آمریکا با انتقاد از عملکرد دولت بایدن در مذاکرات وین مدعی شد که اگر به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شده بود ظرف یک هفته به توافق با ایران دست پیدا می‌کرد. اگر ترامپ رئیس جمهور نشده بود کرونا هم نمی آمد !!! 😅😅😅 احمق واقعا راست می گوید.چون آخوندهای حاکم فقط زبان زور را می فهمند نه زبان استدلال و منطق را!!

نماینده مجلس ایران تیم مذاکره‌کننده را به عدم رعایت خطوط قرمز نظام متهم کردهمزمان با تعلیق بی‌نتیجه روند مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای با ایران، انتقادها در این کشور از عملکرد تیم مذاکره کننده ایرانی شدت یافته است.در همین

صنعت حمل‌ونقل ایران در سال ۱۴۰۰؛ کامیون‌های تاریخ‌گذشته و اتوبوس‌های خستهصنعت حمل‌ونقل ایران در سال ۱۴۰۰ همچنان شرایط بسیار بدی را سپری کرد و رانندگان خودروهای سنگین، به‌دلیل نبودِ کامیون و اتوبوس مناسب، مجبور بودند با محصولات فرسوده در ایران تردد کنند. ملت کوسکشی اسلام زده بیهویتی که بامشت گره کرده به دمبال اسلام ناب محمدکوسکش قاتل بودن بادودست بازدراوج فقرو نابودی ایران وایرانی گدای حق خودشون ازیک مشت ملای کوسکش تنلش مسلمون خونخوار متعفن لاشخوردزدقاتل کون پاره ناموس جنده تخم صیقه هستن توپ تانک فشفشه ملت خاموش سوپر کسکشه

ایران دولت بایدن را متهم کرد که نتوانسته هیچ امتیازی از این مذاکرات کسب کند.

او شيوه اداره مذاکرات توسط دولت بایدن را «احمقانه» خواند و اظهار کرد: «ایران با هوشمندی هدایت گفت‌وگوهای اتمی را به روسیه سپرد و از چین خواسته تا از مذاکرات حمایت کند.»ترامپ با اشاره به توافق برجام که در دولت باراک اوباما با ایران به امضا رسید، گفت: «ما آن توافق را تایید نکردیم و با اعمال تحریم‌های حداکثری، ایران آماده بود که ظرف یک هفته پس از روی کار آمدن مجدد دولت ما، توافق جدیدی را با آمریکا امضا کند.»

او ابراز داشت که اکنون مقامات جمهوری اسلامی خواستار میلیاردها دلار شده‌اند.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا با انتقاد از توافق احتمالی دولت بایدن با ایران گفت، «با این توافق همه چیزهایی که برای آن‌ها با ایران جنگیدیم را از دست می‌دهیم.»

او افزود: «همه کارت‌ها را برای بازی با ایران در اختیار داشتیم.»

با این حال او عنوان کرد که آمریکا هنوز کارت‌های زیادی در اختیار داشته اما این بستگی به چگونگی استفاده دولت بایدن از این کارت‌ها دارد.

در حال حاضر مذاکرات اتمی به علت اصرار تهران بر خطوط قرمز خود که طرف‌های غربی آن را مانع‌تراشی ایران نامیده‌اند، متوقف شده است.

دیپلمات‌های حاضر در مذاکرات وین می‌گویند، ایران برای امضای توافق هسته‌ای شرط‌هایی از جمله خروج سپاه از فهرست تروریستی آمریکا را عنوان کرده که باعث بن‌بست این مذاکرات شده است.