ترامپ: بحران جامو و کشمیر با مذاکره حل شود

26/05/1398 09:22:00 ق.ظ

17.08.

2019 نیویورک/ خبرگزاری آناتولی کاخ سفید طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با عمران خان، نخست وزیر پاکستان طی یک گفتگوی تلفنی مسائل منطقه را مورد بررسی قرار داده است. ترامپ در این گفتگو تاکید کرده که تنش میان پاکستان و هندوستان بر سر مساله جامو و کشمیر باید از طریق مذاکره حل و فصل شود.

گفتنی است مقامات دهلی نو روز 5 اوت ماده 370 قانون اساسی که به منطقه جامو و کشمیر وضعیتی ویژه ارائه می کند را لغو کردند. - مسئله جامو و کشمیر پس از استقلال هند و پاکستان از استعمار بریتانیا تاکنون 3 جنگ در سال‌های (1947، 1965 و 1971) میان دو کشور بر سر مسئله کشمیر رخ داده و بیش از 70 هزار نفر در این درگیری‌‌ها کشته شدند.

گروه‌های آزادی‌خواه کشمیر در سال 1989 مبارزه برای استقلال از هند و پیوستن به پاکستان را آغاز کردند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بحران کشمیر؛ عمران خان پیش از نشست شورای امنیت با ترامپ گفتگو کرداین ناآرامی ها در حالی شدت گرفت و به خشونت گرایید که چندین هزار نفر از معترضان در دوازدهمین روز از محاصره کامل منطقه توسط ماموران امنیتی هند در خیابان های شهر تجمع کرده بودند.

بحران کشمیر؛ نخست وزیر هند وعده بازگشت 'شکوهمندی گذشته' را به کشمیر دادنارندرا مودی، نخست وزیر هند، به شدت از تصمیمش در مورد لغو امتیازات ویژه منطقه مسلمان نشین کشمیر تحت کنترل این کشور دفاع کرد. آقای مودی که در روز استقلال هند سخن می‌گفت با اشاره به این که کشمیر 'نقشی مهم در توسعه هند دارد، افزود که این تصمیم او 'شکوهمندی گذشته' را به این منطقه بازمی‌گرداند.

بحران کشمیر؛ پاکستان روز استقلال هند را «روز سیاه» خواند🔷بحران کشمیر؛ پاکستان روز استقلال هند را «روز سیاه» خواند بیشتر بخوانید🔽

مواضع ایران و دیگر کشورهای اسلامی در قبال بحران کشمیر | DW | 15.08.2019ایران و ترکیه از سیاست دولت هند در زمینه پایان دادن به خودمختاری دو ایالت جامو و کشمیر انتقاد کرده‌اند. این در حالی است که بسیاری از کشورهای مسلمان با احتیاط بیشتری نسبت به تحولات اخیر در کشمیر برخورد کرده‌اند.

آیا دولت وظیفه‌ای برای حل بحران مدارس کپری و محروم ندارد؟

پرزیدنت ترامپ به همتای چینی‌اش ملاقات رو در رو بر سر بحران هنگ کنگ را پیشنهاد می‌دهدپرزیدنت ترامپ به همتای چینی‌اش ملاقات رو در رو بر سر بحران هنگ_کنگ را پیشنهاد می‌دهد رئیس جمهوری آمریکا در شرایطی که نیروهای امنیتی چین در رزمایشی در مرز هنگ کنگ دیده شده اند، پیشنهاد کرد شخصا در دستیابی به یک توافق بین پکن با مخالفان نقش ایفا کند.