ترامپ، بولتون را اخراج کرد

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فوری رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که جان_بولتون مشاور امنیت ملی خود را اخراج کرده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سه‌شنبه شب در پیامی توئیتری اعلام کرد که بولتون مشاور امنیت ملی خود را از کار برکنار کرده است.

واشنگتن پست این هفته گزارش داد در حالیکه دستیاران ارشد رئیس جمهوری در اوایل ماه جاری خود را برای شرکت در یک نشست در مورد آینده افغانستان آماده می کردند، یک مقام ارشد در لیست اصلی دعوت ها نبود: جان بولتون، مشاور امنیت ملی. همچنین، شبکه تلویزیونی"سی ان ان" این هفته به نقل از شش منبع آگاه گزارش داد تنش‌هایی که از مدتها پیش میان مقام‌های ارشد تیم امنیت ملی ترامپ ایجاد شده بود، حالا به خصومتی تمام عیار تبدیل شده، به طوری که میان کارکنان شورای امنیت ملی به ریاست بولتون و بقیه ارکان دولت آمریکا گسست ایجاد شده است.

به گفته دیپلمات‌ها و مقام‌های دولت آمریکا، این شکاف داخلی نه تنها به سردرگمی درباره اولویت‌های رئیس جمهوری در سیاست خارجی دامن زده بلکه برخی متحدان و کارشناسان را در مورد اینکه چه کسی سیاست خارجی ترامپ را هدایت می‌کند، سردرگم کرده است. ظریف بارها در پیام‌های توئیتری و در مصاحبه‌های خود با رسانه‌های مختلف به تشریح ماهیت این گروه و چگونگی به سایه رفتن صلح با حضور این افراد در صحنه سیاسی جهان پرداخته بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

- ترامپ: دیشب به بولتون اطلاع دادم که دیگر در کاخ سفید به خدماتش نیازی نیست. من و دیگران در دولت به شدت با پیشنهادهای او مخالف بودیم. - جان_بولتون: دیشب استعفای خود را مطرح کردم و رییس جمهوری گفت «فردا در موردش صحبت می‌کنیم.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرزیدنت ترامپ «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید را از کار برکنار کرددونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرد جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید را از کار برکنار کرده است.\r\n پرزیدنت ترامپ گفت شب گذشته از جان بولتون خواست تا نامه استعفای خود
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دونالد ترامپ جان بولتون را بر‌کنار کرددونالد ترامپ جان بولتون را بر‌کنار کرد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دونالد ترامپ جان بولتون را برکنار کرددونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز سه‌شنبه 10 سپتامبر 2019، جان بولتون مشاور امنیت
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا: هر آنکس که با ایران معامله کند را تحریم خواهیم کردمعاون وزارت خزانه‌داری آمریکا: *هر آنکس که با ایران معامله کند را تحریم خواهیم کرد *ما به اعمال فشار بر ایران ادامه خواهیم داد *رئیس‌جمهور ترامپ نیز اعلام کرده هیچ‌گونه معافیتی در هیچ زمینه‌ای اعطا نخواهد شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

برای نخستین بار، پادشاه سعودی فرزند خود را به وزارت انرژی عربستان منصوب کرد🔺برای نخستین بار، پادشاه سعودی فرزند خود را به وزارت انرژی عربستان منصوب کرد ⚡️پادشاه عربستان سعودی روز یکشنبه ۱۷ شهریور فرزند خود شاهزاده «عبدالعزیز» را به عنوان وزیر انرژی و جانشین خالد الفالح منصوب کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نفتکش 'آدریان دریا یک' محموله خود را تخلیه کردبنابر اعلام وزارت خارجه ایران، نفتکش 'آدریان دریا' یک محموله خود را تخلیه کرده و در سواحل مدیترانه پهلو گرفته است؛ البته اشاره‌ای به هویت خریدار این محموله نفتی نکرده است. این نفتکش با ۲/۱ میلیون بشکه نفت به ارزش حدود ۱۴۰ میلیون دلار در روز ۱۸ اوت به سوی شرق مدیترانه حرکت کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »