ترامپ برای پوشاندن ترور سردار سلیمانی، اماکن فرهنگی ایران را تهدید می‌کند/ می‌توانیم جهان فرهنگی را در مقابل تهدیدات ترامپ علم کنیم

17/10/1398 08:05 ق.ظ

کاظم چلیپا در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد: ترامپ برای پوشاندن ترور سردار_سلیمانی، اماکن فرهنگی ایران را تهدید می‌کند/ می‌توانیم جهان فرهنگی را در مقابل تهدیدات ترامپ علم کنیم

کاظم چلیپا معتقد است: میراث فرهنگی ما که در فهرست میراث جهانی ثبت شده است فقط متعلق به ما نیست بلکه از آن میراث جهانی است. ما می‌توانیم جهان فرهنگی را در مقابل تهدیدات ترامپ علم کنیم. با تاکید برآنکه ترامپ با تهدید اماکن فرهنگی ایران، اشتباه بزرگی مرتکب شده‌است، گفت: اکنون چند مسئله کنار هم قرار می‌گیرد.

از یکسو شاهد به شهادت رسیدن شخصیتی هستیم که ترامپ برای آنکه بتواند زخم‌هایی که از کوتاه کردن دستان داعش به خودش وارد شده بود را بپوشاند، مرتکب آن شد و از دیگر سو همه می‌دانند برای پوشاندن ترور سردار سلیمانی حالا او درصدد تهدید اماکن فرهنگی ایران هم برآمده است.

بر همگان روشن است که در خاورمیانه در زمانی که در حول و ولای حضور داعش در منطقه بود، با مردانگی بزرگ سردار سلیمانی روبه رو بودیم. اکنون که او را به شهدات رسانده‌اند، ترامپ درصدد بولوف زدن برآمده تا به نوعی کار خود را توجیه کند و حریف مقابل را بترساند.

از این رو تهدید کرده است که به ۵۲ مرکز مهم ایران از جمله مراکز فرهنگی حمله می‌کند. او ادامه داد: اکنون بحث سر یک،‌ دو یا ۵۲ نقطه نیست چراکه طی سال‌های گذشته نیز شاهد حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری، کشتی‌ها و... بودیم. همچنین با رساندن تجهیزات به داعش و پشتیبانی‌ای که از آنها داشتند، تا امروز اصل خود را نشان داده‌اند. تمام این موارد نیازمند افشاگری است.ترامپ درصدد توجیه کار خود است به نوعی تابلوی بیگناهی برای خود علم می‌کند.

ادامه مطلب:
ilnanews »

اقدام ترامپ در قبال ایران رقبای انتخاباتی دموکرات او را در تنگنای سیاسی قرار دادشبکه خبری ان‌بی‌سی آمریکا در تحلیلی نوشت:« ترامپ با صدور دستور کشتن سلیمانی،رقبای دموکرات خود را در تنگنای سیاسی قرار داد.دموکرات‌ها مردد میان محکوم کردن اقدام ترامپ یا ستایش از آن، مقداری از هر دو گزینه را از خود نشان دادند، تنها استثنا برنی سندرز بود.»

تهدید دونالد ترامپ: ۵۲ هدف را در ایران در نظر گرفته‌ایمدونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با انتشار چند توئیت ایران را تهدید کرد که در صورتی که بخواهند به انتقام کشتن قاسم سلیمانی به نیروها و منافع آمریکا حمله کند، وی ۵۲ هدف در ایران، از جمله مراکز فرهنگی را برای حمله در نظر گرفته است. بیشتر بخوانید 🔽 بمب هسته ای هم بندازی برج نجست رو ویران میکنیم کونتو جر میدیم مرتیکه کون گشاد ما رو از چی میترسونی یک نصیحت دوستانه.... هرگز و هرگز ایرانی را تهدید نکن... خبرتون واسه پارسال خیلی تو بخش پارسی ضعیفید اخبار به لحظه است نه به سانسور و ترجمه و...

دیده‌بان حقوق بشر: ترامپ تهدید علیه مراکز فرهنگی ایران را پس بگیردیونسکو نیز روز دوشنبه از آمریکا خواست تا در صورت درگرفتن منازعه میان این کشور و ایران به دو کنوانسیون مربوط به حفاظت از اموال فرهنگی احترام بگذارد. بابا دلت خوشه realDonaldTrump هیچ کس و سازمانی رو آدم حساب نمیکنه چه برسه به حرف تو بخواد گوش بده از تروریست کت شلواری چه انتظارایی داری teroristTrump IranAttacks HardRevenge revenge GhasemSoleimani

ترامپ: در صورت اخراج نیروهای آمریکایی عراق را تحریم می‌کنیم | DW | 06.01.2020پارلمان عراق با صدور قطعنامه‌ای رأی به خروج نیروهای آمریکایی از این کشور داد؛ تصمیمی که با واکنش تند کاخ سفید روبرو شده است. رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرده که عراق در صورت انجام چنین اقدامی با تحریم روبرو خواهد شد. منابعتون رو دوباره چک کنید قطعنامه نبود یکی نیست این کس خل ترامپ رو از برق بکشه، بچه پر روی عقده ای تحریم تحریم نکن به چپمونم نیس تحریمای تو کون طلا🖕

ترامپ: 52 موضع ایران را در تیررس داریم

واکنش‌ها به تهدید ترامپ برای حمله به اماکن فرهنگی؛ «جنایت جنگی است»انتشار توئیت‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن ۵۲ نقطه در ایران از جمله مکان‌هایی که «اهمیت بالایی برای ایران و فرهنگ ایران» دارند، سیلی از واکنش‌های انتقادی را برانگیخته است که تهدید او را مصداق «جنایت جنگی» ارزیابی کرده‌اند. Well they don’t understand hoze elmie ghom is the biggest terrorist training organization in Iran so yeah he will bomb it and he will get away with it. Some of these people are so funny and dumb باز یسری میان برا ما تحلیل میکنن منظورش فلان چیز بوده. خفه شو یورو نیوز

کاظم چلیپا (نقاش و مدرس دانشگاه)

با تاکید برآنکه ترامپ با تهدید اماکن فرهنگی ایران، اشتباه بزرگی مرتکب شده‌است، گفت:

اکنون چند مسئله کنار هم قرار می‌گیرد. از یکسو شاهد به شهادت رسیدن شخصیتی هستیم که ترامپ برای آنکه بتواند زخم‌هایی که از کوتاه کردن دستان داعش به خودش وارد شده بود را بپوشاند، مرتکب آن شد و از دیگر سو همه می‌دانند برای پوشاندن ترور سردار سلیمانی حالا او درصدد تهدید اماکن فرهنگی ایران هم برآمده است.

بر همگان روشن است که در خاورمیانه در زمانی که در حول و ولای حضور داعش در منطقه بود، با مردانگی بزرگ سردار سلیمانی روبه رو بودیم.

اکنون که او را به شهدات رسانده‌اند، ترامپ درصدد بولوف زدن برآمده تا به نوعی کار خود را توجیه کند و حریف مقابل را بترساند.

از این رو تهدید کرده است که به ۵۲ مرکز مهم ایران از جمله مراکز فرهنگی حمله می‌کند.

او ادامه داد: اکنون بحث سر یک،‌ دو یا ۵۲ نقطه نیست چراکه طی سال‌های گذشته نیز شاهد حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری، کشتی‌ها و... بودیم. همچنین با رساندن تجهیزات به داعش و پشتیبانی‌ای که از آنها داشتند، تا امروز اصل خود را نشان داده‌اند. تمام این موارد نیازمند افشاگری است.ترامپ درصدد توجیه کار خود است به نوعی تابلوی بیگناهی برای خود علم می‌کند. این درحالی است که رژیم صهیونیستی هر روز صدها فلسطینی را می‌کشد و با این وجود همواره از سوی آمریکا حمایت می‌شود. نباید فراموش کرد که ترامپ حتی وجهه خوبی در منطقه خود ندارد و همواره درصدد بولوف زدن برمی‌آید.

این استاد دانشگاه با اشاره به آنکه میراث فرهنگی جهانی باید درمقابل تهدیدات ترامپ درخصوص حمله به مراکز فرهنگی ایران موضع بگیرد، خاطرنشان کرد: ما از ظرفیت‌های بین‌المللی در این خصوص استفاده نمی‌‌کنیم حال آنکه میراث فرهنگی ما که در فهرست میراث جهانی ثبت شده است فقط متعلق به ما نیست بلکه از آن میراث جهانی است. ما می‌توانیم جهان فرهنگی را در مقابل تهدیدات ترامپ علم کنیم. ضمن آنکه ترامپ ترسیده است. ما باید جهان را در مقابل ترامپ قرار دهیم. امروزه ترامپ حتی دیگر به عنوان یک سیاستمدار رسمیت ندارد.