ترامپ همزمان با جدال لفظی با مقام‌های محلی بر سر آتش‌سوزی‌ها به کالیفرنیا می‌رود - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ترامپ همزمان با جدال لفظی با مقام‌های محلی بر سر آتش‌سوزی‌ها به کالیفرنیا می‌رود

فرمانداران سه ایالت کالیفرنیا، واشنگتن و اورگان در آستانه سفر دونالد ترامپ به کرانه غربی او را به نادیده گرفتن نقش پدیده گرمایش زمین در آتش‌سوزی‌های گسترده این منطقه متهم کرده‌اند. آقای ترامپ سوءمدیریت در جنگل‌داری را علت اصلی این آتش‌سوزی‌ها دانسته و مقام‌های محلی را به این علت مقصر و ناتوان خوانده است. تاکنون ۳۵ نفر در جریان صدها آتش سوزی که در این مناطق روی داده کشته شده‌اند و بیش از ۲ میلیون هکتار از جنگل‌ها و مراتع کالیفرنیا هم طعمه آتش شده‌اند.

همزمان پیش‌بینی‌های هواشناسی نشان می‌دهد که وزش بادهای شدید جنوبی و میزان رطوبت پایین در روز دوشنبه، احتمال دارد به گسترده‌تر شدن دامنه آتش‌سوزی که "آتش پیچیده شمال" نامیده شده، کمک کند.سازمان ملی هواشناسی آمریکا هم با صدور "هشدار قرمز" برای کرانه غربی آمریکا هشدار داده که مناطقی چون جکسون در ایالت اورگان ممکن است شاهد بدتر شدن اوضاع باشند.

در کالیفرنیا، ۵۸ درصد جنگل‌ها، یعنی حدود ۳۳ میلیون جریب، اراضی فدرال محسوب می‌شود و مدیریت آن با سازمان جنگل‌داری و مراتع فدرال است که زیر نظر منصوبان آقای ترامپ اداره می‌شود. سهم دولت محلی از این جنگل‌ها تنها ۳ درصد است و ۳۹ درصد مابقی هم مالکان خصوصی دارد. اما همزمان او پربیراه نمی‌گوید. ساخت و سازهای سرسام‌آور در حاشیه شهرهای کالیفرنیا که میزبان گران قیمت‌ترین محله‌های آمریکاست، به روز نکردن صنایع زیربنایی چون تاسیسات ادارات برق و همچنین اهمال در گسترش اقدامات پیش‌گیرنده از آتش‌سوزی‌ها انتقادهایی است که سال‌هاست کارشناسان متوجه دولت‌ فدرال و محلی می‌دانند.

جی اینسلی، فرماندار ایالت واشنگتن هم اوضاع را "جهنمی و روز قیامتی" خوانده و گفته: "این دیوانه کننده است که در میانه این مصیبت و در حالی که کرانه غربی کشور به طور کامل در حلقه آتش می‌سوزد، بشنویم که رئیس‌جمهوری علت را انکار کند و بگوید اینها ناشی از گرمایش زمین نیست".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وکیل برانکو: فرصت جدید به پرسپولیس کذب است/ این بازی شرورانه را به فیفا اطلاع می‌دهموکیل برانکو: فرصت تازه‌ای به پرسپولیس نداده‌ایم دارو بوشیچ، وکیل برانکو ایوانکوویچ: *فرصت جدید به پرسپولیس کذب است *این بازی شرورانه را به فیفا اطلاع می‌دهیم *برانکو از دروغگویی و اعمال نفوذ باشگاه بسیار ناراحت است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمار مبتلایان به کرونا در آفریقای جنوبی به بیش از 648 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار گردشگران خارجی در آنتالیا در سال جاری به مرز 2 میلیون نزدیک شدبیش از یک میلیون و 883 هزار گردشگر خارجی از روز نخست ماه ژانویه تا دهم سپتامبر 2020 به آنتالیا سفر کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مرگ یک دانش‌آموز در پی ابتلا به کرونا در گتوند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کووید-19 در آفریقای جنوبی به مرز 650 هزار نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در جمهوری آفریقای جنوبی با شناسایی 1579 مورد جدید به 649 هزار و 793 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

برگشت کشتی اکتشافی ترکیه به ساحل این کشور؛ آیا آنکارا عقب نشینی کرده است؟وزیر دفاع ترکیه به خبرگزاری دولتی آنادولو گفته است: «بازگشت کشتی ترک از شرق دریای مدیترانه به این معنی نیست که ترکیه از حق و حقوقش در این منطقه می‌گذرد بلکه هر رفتی، برگشتی دارد.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »