ترامپ معتقد است طالبان «خیلی راحت» می‌تواند ناآرامی‌ها را خاتمه دهد

30/05/1398 03:25:00 ب.ظ

ترامپ معتقد است طالبان «خیلی راحت» می‌تواند ناآرامی‌های افغانستان را خاتمه دهد جزئیات بیشتر🔽

رئیس جمهوری آمریکا، افغانستان را «دانشگاه هاروارد تروریسم» توصیف کرد و افزود: «به مدت ۱۹ سال در آنجا صلح‌بان بوده‌ایم و یقینا این میزان کفایت می‌کند.» رئیس جمهوری آمریکا در عین حال تاکید کرد که طالبان می‌تواند «خیلی راحت» ناآرامی‌های منطقه را متوقف کند.

زلمی خلیل زاد، فرستاده دولت آمریکا در گفتگوهای صلح افغانستان رویترز ترامپ هفته گذشته با مشاوران ارشد امنیت ملی آمریکا ملاقات کرد تا برنامه صلح بین آمریکا و طالبان را بررسی کند. برنامه‌ای که می‌تواند به طولانی‌ترین جنگ آمریکا خاتمه دهد. در این ملاقات زلمی خلیل زاد، فرستاده دولت آمریکا در گفت‌وگوهای صلح افغانستان، ترامپ را در جریان آخرین رخدادها در اینباره قرار داد.

گفتگوهای صلح آمریکا با طالبان در حالی قرار است از سر گرفته شود که افغانستان چند روز پیش شاهد دو حمله مختلف بوده است. در عملیات انتحاری انجام شده در یک مراسم عروسی که داعش مسئولیت آن را پذیرفت دست کم ۸۰ نفر کشته شدند و در انفجارهای ننگرهار که همزمان با برگزاری جشن‌های صدمین سال استقلال افغانستان به وقوع پیوست ۱۲۳ نفر زخمی شدند.

وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته با انتشار بیانیه ای ضمن تایید از سرگیری گفتگوهای صلح افغانستان اعلام کرد که آقای خلیل زاد پس از گفتگو با نمایندگان طالبان در دوحه عازم کابل خواهد شد تا در آنجا با رهبران دولت افغانستان در خصوص فرایند صلح رایزنی‌های جدیدی انجام دهد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

مشاهده دوباره یوز آسیایی در خراسان‌شمالی/ امیدها برای تداوم نسل یوزها زنده شد- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ظریف: احتمال اینکه ترامپ 4 سال دیگر مهمان یا مزاحم دنیا باشد زیاد است

ظریف: در مقابل رفتار غیرقابل‌پیش‌بینی ترامپ، ما هم ممکن است غیرقابل‌پیش‌بینی شویم

ترامپ احتمال بروز رکود اقتصادی را رد کرددونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا از بانک مرکزی این کشور خواسته است تا بهره بانکی را یک درصد کاهش دهد. دونالد ترامپ دوشنبه با انتشار پیامی در توییتر از تبعات منفی افزایش قدرت دلار بر اقتصاد ابراز تاسف کرد. او همچنین دموکرات ها را متهم کرد که سعی دارند به خاطر مقاصد سیاسی وضع اقتصادی را خراب نشان دهند.

ترامپ: کاهش مالیات‌ها را در نظر داریمدونالد ترامپ که بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا را برگ برنده ریاست جمهوری خود می‌داند گفته کاهش مالیات بر درآمد را به عنوان اهرمی موقت برای تقویت اقتصاد کشورش در نظر گرفته است. بسیاری از اقتصاددانان با توجه به ادامه جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن، از وقوع یک دوره رکود در آینده نزدیک خبر داده‌اند.

ترامپ سفر به دانمارک را به خاطر خودداری از فروش گرینلند لغو کردرئیس جمهوری آمریکا گفته به خاطر رد پیشنهادش برای خرید سرزمین گرینلند از دانمارک سفر خود به آن کشور را لغو کرده است. ترامپ با توجه به موقعیت استراتژیک گرینلند برای امریکا پیشنهاد خرید این سرزمین را داده بود اما نخست وزیر دانمارک گفت کشورش علاقه‌ای به مذاکره در این مورد ندارد.

پمپئو در نشست شورای امنیت: آیت‌الله تمام تلاش خود را صرف «دیپلماسی اخاذی» کرده است♦️ پمپئو در نشست شورای امنیت: آیت‌الله تمام تلاش خود را صرف «دیپلماسی اخاذی» کرده است ⚡️ وزیر خارجه ایالات متحده گفت: «از زمانی که آمریکا اعلام کرد قصد دارد خرید نفت از ایران را به صفر برساند، آیت الله همه تلاش خود را صرف یک دیپلماسی اخاذی کرده است.»