تدوین ۱۸ عنوان کتاب درباره احکام ویژه دانش آموزان

12/12/2019 12:09:00 ب.ظ

وزیر آموزش و پرورش: تدوین ۱۸ عنوان کتاب درباره احکام ویژه دانش آموزان

آموزش و پرورش, تغذیه

وزیر آموزش و پرورش : تدوین ۱۸ عنوان کتاب درباره احکام ویژه دانش آموزان

وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه مدرسه فراغ‌ترین میدان برای تغذیه سمع، بصر و فؤاد است، گفت: مدرسه عرصه‌ای است که این سه ابزار کلیدی و حیاتی در شکل‌گیری سعادت انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه هویت و شخصیت در مدرسه شکل می‌گیرد، افزود: سهم مدرسه در امر نماز از مسجد که خانه خدا است، بیشتر است. این مدرسه است که پیوند با خالق را تقویت می‌کند و به یاران مسجد می‌افزاید.وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: مدرسه عرصه‌ای است که جریان تربیت را شکل می‌دهد و شکل‌گیری جریان تربیت نیز با نماز احیا می‌شود. آموزش‌وپرورش تمام ظرفیت خود را در این راه به کار خواهد گرفت. در آموزش‌وپرورش سندی تدوین‌شده که بر پایه نظام تعلیم و تربیت و سند تحول بنیادین، همین مأموریت را دنبال می‌کند.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: در آموزش‌وپرورش برای سال‌های بسیاری با تمرکز بر آموزش، عرصه بزرگی را وانهادیم و از عرصه بزرگی برای تحول در ذهن و فکر این نسل، غافل شدیم. تمرکز امروز نظام تعلیم و تربیت ما بر آموزش است و باید این تمرکز را به سمت تربیت سوق دهیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

از معلم بپرس: چند درصد از معلمان با تنبیه دانش آموزان مخالفند؟

طرح تشکیل کمیسیون ویژه بررسی حوادث آبان ماه تقدیم هیات رییسه مجلس شدنماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از تقدیم پیشنهاد تشکیل کمیسیون ویژه بررسی حوادث پس از اصلاح قیمت بنزین به هیات رییسه مجلس خبر داد.

فوران آتشفشان واکاری نیوزیلند؛ شمار قربانیان به ۸ نفر رسیدبیست نفر از زخمی ها که وضعیت جسمانی‌اشان بدلیل سوختگی وخیم گزارش می شود تحت مراقبت های ویژه هستند

آموزش و پرورش هیچ بخشنامه‌ای درباره پیدا شدن قرص‌های مشکوک صادر نکرده استطی چند روز اخیر گزارش‌ها و عکس‌هایی در فضای مجازی منتشر شده که حکایت از وجود قرص‌هایی درون کیک‌هایی دارد که چند دانش آموز برای تغذیه به مدرسه برده بودند. در پیام‌های منتشره در فضای مجازی آمده است که به تمام مدارس بخشنامه شده از این کیک‌ها که آلوده به قرص‌های خطرناک هستند استفاده نشود که این موضوع توسط وزارت آموزش و پرورش تکذیب شد.

نخست وزیر اتیوپی جایزه نوبل صلح ۲۰۱۹ را دریافت کرد«من برادرانی را دیده‌ام که برادران خود را در میدان جنگ ذبح می‌کنند. من مردان، زنان و کودکانی را دیده‌ام که در زیر رگبار مرگبار گلوله‌ها و گلوله‌های توپ از ترس می‌لرزند.»

پاسخ وزیر دفاع لبنان به سپاه پاسداران درباره حمله به اسرائیل: سخنی غیرقابل قبولدر پی اظهارات جنجالی یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران، الیاس بوصعب وزیر دفاع لبنان درمقام پاسخ آره! انگار راه تل‌آویو از ریاض می‌گذرد اگه دوست دارید اول میایم سراغ شما

به گزارش ایلنا, محسن حاجی میرزایی در بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در گرگان اظهار کرد: پیوند نماز با نظام آموزش‌وپرورش و نظام تعلیم و تربیت، وسیع و گسترده است.اینکه معلمان و به تعبیر گسترده‌تر فرهنگیان و فعالان این صنف در ایران چه دغدغه‌هایی را دنبال می‌کنند، ممکن است سئوال متداول خیلی از ما ایرانیان باشد.بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس پیشنهاد ۱۶ نفر از نمایندگان برای تشکیل کمیسیون ویژه بررسی حوادث پس از افزایش قیمت بنزین تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد..

مدرسه بیش از هر نهاد دیگری در تربیت نسل دخالت دارد و آینده این سرزمین و این ملت در مدرسه رقم می‌خورد. وی با بیان اینکه هویت و شخصیت در مدرسه شکل می‌گیرد، افزود: سهم مدرسه در امر نماز از مسجد که خانه خدا است، بیشتر است. ایران وایر پس از نظرسنجی‌های انجام شده از مخاطبان خود، پرسش‌های از مخاطبان دریافت و به معلمان منتقل کرده است. این مدرسه است که پیوند با خالق را تقویت می‌کند و به یاران مسجد می‌افزاید. به گزارش ایسنا، طبق ‌ماده ۵۹ آیین نامه داخلی مجلس در مسائل مهم و استثنائی که برای کشور پیش می‌آید و در این خصوص تشکیل کمیسیون ویژه‌ای برای رسیدگی و تهیه گزارش ضرورت‌ پیدا می‌کند، به پیشنهاد حداقل ۱۵ نفر از نمایندگان و تصویب مجلس، این کمیسیون تشکیل می‌شود. وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: مدرسه عرصه‌ای است که جریان تربیت را شکل می‌دهد و شکل‌گیری جریان تربیت نیز با نماز احیا می‌شود. ۱-تنبیه لازم است و بایستی انجام شود تا دانش آموز نتیجه بگیرد و از زمانی که تنبیه ممنوع شده وضع دانش آموزان خراب شده ۲-تنبیه لازم است ولی چون هزینه و پیامدهای منفی برای خودمان دارد نباید تنبیه کنیم ۳-تنبیه کار نادرستی است اما با وجود فشارهای موجود بر معلم چنین اتفاقی طبیعی است و نباید معلم را مواخذه کرد. آموزش‌وپرورش تمام ظرفیت خود را در این راه به کار خواهد گرفت.

در آموزش‌وپرورش سندی تدوین‌شده که بر پایه نظام تعلیم و تربیت و سند تحول بنیادین، همین مأموریت را دنبال می‌کند. بر اساس مشاهده‌های شخصی من واکنش چهارم بین معلمان بیشتر است. انتهای پیام. حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: در آموزش‌وپرورش برای سال‌های بسیاری با تمرکز بر آموزش، عرصه بزرگی را وانهادیم و از عرصه بزرگی برای تحول در ذهن و فکر این نسل، غافل شدیم. تمرکز امروز نظام تعلیم و تربیت ما بر آموزش است و باید این تمرکز را به سمت تربیت سوق دهیم. متاسفانه این بخش خود را محق می‌دانند که با تنبیه بدنی، نظم دلخواه خود را در کلاس محقق کنند یا دانش آموز را وادار به خواندن بیشتر بکنند. وی در ادامه بیان کرد: در بیش از ۸۵ درصد مدارس متوسطه اول و دوم و ابتدایی دختران، نماز برقرار شده است. بیش از ۷۰ هزار نماز جماعت در مدارس اقامه می‌شود. خشونت‌ها در مدارس، هر دو طرف را شامل می‌شود.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به همکاری بیش از ۴۵۰ نفر از ائمه سراسر کشور، گفت: بیش از ۵ هزار نفر از مدیران، معاونان، مربیان و معلمان پایه سوم ابتدایی، تحت عنوان مدیریت برنامه‌های یاوران نماز، آموزش دیدند. تدوین ۱۸ عنوان کتاب در موضوعاتی ازجمله احکام ویژه دانش آموزان به تفکیک جنسیت و پایه‌های تحصیلی و روش تدریس ویژه احکام برای فرهنگیان، انجام‌شده است. آن‌چه همگی بر آن اتفاق نظر دارند علاوه بر آموزه‌های فرهنگی، تراکم بی‌رویه کلاس‌ها، نامناسب بودن فضای فیزیکی کلاس‌های درسی و عدم دسترسی به امکانات کمک درسی در تشدید این خشونت‌ها رنگ می‌یابد. وی بیان کرد: بر اساس سند بنیادین باید تحولی را در مفهوم تربیت ایجاد کنیم و تربیت را در ساحت‌های اعتقادی، عبادی، اقتصادی، علمی و .. با تمام این تفاسیر، حتی معلمانی که اقدام به تنبیه بدنی کرده‌اند، بر غیر انسانی بودن این نوع تنبیه صحه می گذارند..

انجام دهیم. خاصه اینکه بازتاب این تنبیه‌ها در شبکه‌های اجتماعی موجی از انزجار عمومی را موجب شده است. یکی از این موارد ساحت عبادی است که در این ساحت برای تمامی پایه‌های تحصیلی هدف‌های روشن، عملی و کاربردی تدوین‌شده و در شورای عالی آموزش‌وپرورش تصویب و با امضای رئیس‌جمهور ابلاغ‌شده است و الان مبنای تولید تمام کتاب‌های درسی قرار گرفته است. حاجی میرزایی در پایان به بدهی آموزش‌وپرورش به ائمه جماعت مدارس اشاره کرد و گفت: برای حل مشکل بدهی به ائمه، باید ردیف معینی را پیش‌بینی کنیم؛ به‌زودی این مشکل برطرف خواهد شد. راه‌های ارسال پرسش‌ها: ایمیل به ارسال به تلگرام به آدرس @ shomairanwire. .