آموزش و پرورش, تغذیه, دانش آموزان, مدرسه, مسجد

آموزش و پرورش, تغذیه

تدوین ۱۸ عنوان کتاب درباره احکام ویژه دانش آموزان

وزیر آموزش و پرورش: تدوین ۱۸ عنوان کتاب درباره احکام ویژه دانش آموزان

12/12/2019 12:09:00 ب.ظ

وزیر آموزش و پرورش : تدوین ۱۸ عنوان کتاب درباره احکام ویژه دانش آموزان

وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه مدرسه فراغ‌ترین میدان برای تغذیه سمع، بصر و فؤاد است، گفت: مدرسه عرصه‌ای است که این سه ابزار کلیدی و حیاتی در شکل‌گیری سعادت انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه هویت و شخصیت در مدرسه شکل می‌گیرد، افزود: سهم مدرسه در امر نماز از مسجد که خانه خدا است، بیشتر است. این مدرسه است که پیوند با خالق را تقویت می‌کند و به یاران مسجد می‌افزاید.وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: مدرسه عرصه‌ای است که جریان تربیت را شکل می‌دهد و شکل‌گیری جریان تربیت نیز با نماز احیا می‌شود. آموزش‌وپرورش تمام ظرفیت خود را در این راه به کار خواهد گرفت. در آموزش‌وپرورش سندی تدوین‌شده که بر پایه نظام تعلیم و تربیت و سند تحول بنیادین، همین مأموریت را دنبال می‌کند.

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim انجام نخستین عملیات اطفای حریق از سوی نیروهای مسلح ایران در ترکیه باید در تاریخ گفته شود چه مصائبی بر دولت دوازدهم نازل شد

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: در آموزش‌وپرورش برای سال‌های بسیاری با تمرکز بر آموزش، عرصه بزرگی را وانهادیم و از عرصه بزرگی برای تحول در ذهن و فکر این نسل، غافل شدیم. تمرکز امروز نظام تعلیم و تربیت ما بر آموزش است و باید این تمرکز را به سمت تربیت سوق دهیم.

وی در ادامه بیان کرد: در بیش از ۸۵ درصد مدارس متوسطه اول و دوم و ابتدایی دختران، نماز برقرار شده است. بیش از ۷۰ هزار نماز جماعت در مدارس اقامه می‌شود.وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به همکاری بیش از ۴۵۰ نفر از ائمه سراسر کشور، گفت: بیش از ۵ هزار نفر از مدیران، معاونان، مربیان و معلمان پایه سوم ابتدایی، تحت عنوان مدیریت برنامه‌های یاوران نماز، آموزش دیدند. تدوین ۱۸ عنوان کتاب در موضوعاتی ازجمله احکام ویژه دانش آموزان به تفکیک جنسیت و پایه‌های تحصیلی و روش تدریس ویژه احکام برای فرهنگیان، انجام‌شده است. headtopics.com

وی بیان کرد: بر اساس سند بنیادین باید تحولی را در مفهوم تربیت ایجاد کنیم و تربیت را در ساحت‌های اعتقادی، عبادی، اقتصادی، علمی و ... انجام دهیم. یکی از این موارد ساحت عبادی است که در این ساحت برای تمامی پایه‌های تحصیلی هدف‌های روشن، عملی و کاربردی تدوین‌شده و در شورای عالی آموزش‌وپرورش تصویب و با امضای رئیس‌جمهور ابلاغ‌شده است و الان مبنای تولید تمام کتاب‌های درسی قرار گرفته است.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

از معلم بپرس: چند درصد از معلمان با تنبیه دانش آموزان مخالفند؟

طرح تشکیل کمیسیون ویژه بررسی حوادث آبان ماه تقدیم هیات رییسه مجلس شدنماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از تقدیم پیشنهاد تشکیل کمیسیون ویژه بررسی حوادث پس از اصلاح قیمت بنزین به هیات رییسه مجلس خبر داد.

فوران آتشفشان واکاری نیوزیلند؛ شمار قربانیان به ۸ نفر رسیدبیست نفر از زخمی ها که وضعیت جسمانی‌اشان بدلیل سوختگی وخیم گزارش می شود تحت مراقبت های ویژه هستند

آموزش و پرورش هیچ بخشنامه‌ای درباره پیدا شدن قرص‌های مشکوک صادر نکرده استطی چند روز اخیر گزارش‌ها و عکس‌هایی در فضای مجازی منتشر شده که حکایت از وجود قرص‌هایی درون کیک‌هایی دارد که چند دانش آموز برای تغذیه به مدرسه برده بودند. در پیام‌های منتشره در فضای مجازی آمده است که به تمام مدارس بخشنامه شده از این کیک‌ها که آلوده به قرص‌های خطرناک هستند استفاده نشود که این موضوع توسط وزارت آموزش و پرورش تکذیب شد.

نخست وزیر اتیوپی جایزه نوبل صلح ۲۰۱۹ را دریافت کرد«من برادرانی را دیده‌ام که برادران خود را در میدان جنگ ذبح می‌کنند. من مردان، زنان و کودکانی را دیده‌ام که در زیر رگبار مرگبار گلوله‌ها و گلوله‌های توپ از ترس می‌لرزند.»

پاسخ وزیر دفاع لبنان به سپاه پاسداران درباره حمله به اسرائیل: سخنی غیرقابل قبولدر پی اظهارات جنجالی یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران، الیاس بوصعب وزیر دفاع لبنان درمقام پاسخ آره! انگار راه تل‌آویو از ریاض می‌گذرد اگه دوست دارید اول میایم سراغ شما