تداوم گرمای بی‌سابقه هوا در غرب اروپا، و اعلام عزای عمومی در اسپانیا

27/04/1401 03:50 ب.ظ

موج اخیر گرما از یک هفته پیش، کشورهای شمال آفریقا و غرب اروپا، به ویژه مراکش، پرتغال، اسپانیا، فرانسه و بریتانیا را فراگرفته و روز دوشنبه در فرانسه دمای هوا تا ۴۴ درجه اوج می‌گیرد.

سپیده رشنو، زن جوانی که به دلیل اعتراض به تذکر درباره حجاب بازداشت شده است.

برخی منابع آگاه، هویت زن معترض به تذکر حجاب در اتوبوس را «سپیده رَشنو» اعلام و خبر بازداشت او را تایید کرده‌اند. آرش صادقی، کنشگر مدنی و زندانی سیاسی پیشین روز دوشنبه، ۲۸ خرداد در توییتی ضمن اعلام این خبر نوشته است که خانم رشنو، ۲۸ ساله، هنرمند، داستان‌نویس و ویراستار است و روز ۲۵ خرداد بازداشت شده است.

آقای صادقی، همچنین هویت زنی را که در اتوبوس پس از تذکر به خانم رشنو به او حمله و او را تهدید کرده بود، «رایحه ربیعی» اعلام کرده است. در روزهای گذشته ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی به شکل گسترده‌ای هم‌رسانی شد که در آن یک زن جوان با پوشش چادر در اتوبوس در حال مشاجره با یک زن دیگر دیده می‌شود. headtopics.com

بنابر گزارش‌ها این مشاجره در پی تذکر زن چادری به پوشش شهروند دیگر رخ داده و در خلال آن، او زن دیگر را تهدید می‌کند که فیلم او را گرفته و «به سپاه [پاسداران]» خواهد داد.

درگیری و مشاجره شهروندان با افرادی که به خود اجازه تذکر درباره پوشش آن‌ها را می‌دهند، پیش از این نیز سابقه داشته است، اما بر اساس ویدیوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی به نظر می‌رسد که این برخوردها همزمان با افزایش فشارها در مورد حجاب در هفته‌های گذشته افزایش یافته است. headtopics.com

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

بالاترین هشدار گرمای هوا در بریتانیا صادر شد – DW – ۱۴۰۱/۴/۲۵دولت بریتانیا در مواجهه با موج گرمای رکوردشکن 'وضعیت اضطراری' اعلام کرده است. دمای هوا ممکن است در لندن و منچستر به ۴۰ درجه برسد. وزارت بهداشت بریتانیا درباره پیامدهای خطرناک گرمازدگی هشدار داده است. بعد تو ایران میگن دما از ۴۵ داره بیشتر میشه به ۷۰ برسه منتظر قطعی دو سه ساعته برق در ساعات ظهر باشید چقد سوسولن لندی ها😎

عضویت احمد جنتی در شورای نگهبان در ۹۵ سالگی ابقا شد – DW – ۱۴۰۱/۴/۲۵با حکم علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی عضویت سه تن از فقهای شورای نگهبان، از جمله احمد جنتی در این شورا برای یک دوره شش ساله دیگر ابقا شد. علی بنیامین ماشالا به امید به زندگی باید به شرف وغیرت وهویت ومرزوبوم ملت ایــران ریــــــــــــــد💩💩💩که 44سال یک مشت ملای کثافت تن لش شپشو خونخوارکون پاره هشری تخم صیقه عرب متعفن شکم واره زن ستیز شادی کش غم گستر متوحش متحجرکوسکش واپسگرانجاست خرافه گرا ناموس جنده کونی حکومتش باشه وایران وایرانی رابه نابودی کشاندن

در نیمه نخست 2022 در هائیتی 934 نفر قربانی جنایت باندهای تبهکار شده‌انددر نیمه نخست 2022 در هائیتی 934 نفر قربانی جنایت باندهای تبهکار شده‌اند بر اساس آمار سازمان ملل متحد، در نیمه نخست سال 2022 میلادی 934 نفر در کشور هائیتی در دریای کارائیب قربانی انواع جنایات صورت گرفته از سوی باندهای تبهکار شده‌اند.

وضعیت زرد کرونا در شیراز/ 16 شهرستان استان در وضعیت نارنجیپس از گذر از پیک ششم کرونا در کشور و فروکش‌کردن تعداد مبتلایان و صفرشدن آمار مرگ‌ومیر برای چند روز، برخی گمان کردند که کرونا تمام‌شده و به‌زودی جشن پایان آن را خواهیم گرفت. حالا در نیمه نخست تیرماه ۱۴۰۱ مبتلایان در کشور و استان فارس افزایش یافته و رنگ‌بندی شهرها از آبی درحال تغییر به نارنجی و زرد است.

تداوم موج گرما در اروپا؛ پیش‌بینی افزایش بیشتر دما در برخی نقاطهم‌زمان با موج گرما در اروپا پیش‌بینی شده است که مناطقی از این قاره باید برای ثبت رکوردهای جدید در اوایل هفته آینده آماده شود.

فیلمی به تهیه‌کنندگی جکی چان در مقر سابق داعش در سوریه فیلمبرداری می شودسیاهی‌لشکرهای سوری و یک گروه فیلمبرداری چینی این روزها در شهر حجرالاسود در حومه دمشق حضور دارند. شهری که که داعش در سال ۲۰۱۸ از آن بیرون رانده شد. آن‌ها این شهر را برای لوکیشن فیلمی اکشن با تهیه‌کنندگی جکی چان، ستاره کونگ فوی هنگ‌کنگ انتخاب کرده‌اند.