تداوم اعتراضات معیشتی؛ کارکنان شرکت «آبفا» شوش تجمع اعتراضی برگزار کردند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

اتحادیه آزاد کارگران ایران از برگزاری تجمع اعتراضی تعدادی از کارکنان «آبفا» شهرستان شوش برای پیگیری مطالبات خود خبر داد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

براساس اعلام کانال اطلاع رسانی این اتحادیه، کارگران گفته‌اند در کنار اختلاف فاحش بین حقوق پرسنل؛ برخی از پرسنل بین ۶ تا ۱۰ ماه حقوق معوقه دارند.

پرداخت دستمزد در ایران یکی از چالش‌های قدیمی است که باعث شده کارگران و کارکنان ادارات و سازمان‌های مختلف همواره رقم قابل توجهی تحت عنوان حقوق معوق داشته باشند. کارگران کارخانه «پاک سمن» واقع در شهرک صنعتی شماره یک زنجان نیز ۲۷ شهریور با برگزاری تجمعی اعتراضی از اجرای ناقص مقررات شغلی در این واحد تولیدی گلایه کردند.

کارگران کارخانه سیمان ارومیه نیز صبح روز شنبه اول مهرماه در اعتراض به دستمزدها دست از کار کشیده و اعتصاب کردند. متناسب‌سازی حقوق براساس نرخ تورم، اجرای طرح همسان‌سازی حقوق‌ها، استخدام رسمی کارگران قراردادی و بی‌ثبات‌کار و تخصیص بیمه تکمیلی به کارگران از جمله اصلی‌ترین مطالبات کارگران معترض بوده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تجمع اعتراضی مقابل شرکت «طراوت نوین»؛ اختلاس ۳۰هزار میلیاردی از ۳۸هزار مال‌باختهصدها نفر از مال‌باختگان شرکت «تعاونی رضایت خودروی طراوت نوین» در برابر مصلای قزوین دست به تظاهرات زدند و شعار «مرگ بر مسئول بی‌لیاقت» سر دادند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نشست فعالان نمایش عروسکی با دبیرخانه جشنواره نمایش عروسکی مصرف بهینه برقاعضای انجمن صنفی سراسری نمایشگران عروسکی و اعضای دبیرخانه جشنواره ملی «نمایش عروسکی مصرف بهینه برق» در شرکت توانیر جلسه هم اندیشی برگزار کردند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تفاهم اولیه برای اجرای پروژه ترکیبی شبکه‌های دفع آب‌های سطحی و فاضلاب در اهوازسرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز از تفاهم اولیه برای اجرای پروژه ترکیبی شبکه‌های دفع آب‌های سطحی و فاضلاب بین شرکت آبفا و شهرداری اهواز خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خواهر دادخواه جواد حیدری: خانواده‌ام را «گروگان» گرفته‌اند تا واقعیت‌‌ را جعل کنندفاطمه حیدری، خواهر جواد حیدری از کشته‌شدگان اعتراضات پس از کشته شدن مهسا (ژینا) امینی، روز شنبه اول مهر از تداوم بازداشت پدر و برادرانش توسط جمهوری اسلامی خبر داد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

برگزاری برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه هنرمعاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر با همکاری دفتر امور دانشجویان شاهد و ایثارگر و بسیج کارکنان، ویژه برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس را برگزار می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »