تداوم اعتراضات صنفی کارگران در ایران؛ پول برای نورچشمی‌هاست

06/05/1399 05:08 ب.ظ

کارگران و بازنشستگان در اکثر استانهای ایران معترض به وضعیت بد اقتصادی و معیشتی خود هستند. آنها طی روزهای اخیر بارها با برگزاری تجمعات صنفی، اعتراض خود را نسبت به این روند اعلام کرده‌اند. درسه روز اخیر دست کم هفت تجمع اعتراضی برگزار شده است. اخبار_ایران

، روز یکشنبه ۵ مردادماه با تجمع در محدوده ورودی معدن سنگ آهک در اعتراض به محقق نشدن وعده بازگشت به کار خود از سوی خریدار کارخانه، دست به تجمع زدند.

این کارگران مدعی هستند از سال ۹۵ که این کارخانه با همه تجهیزات به همراه یک معدن بزرگ سنگ آهک به یک پیمانکار سنگ فروخته شد، خریدار متعهد شد همه آنها را در این مجموعه مشغول کند که تا امروز و بعد از گذشت ۴ سال، هنوز وعده کارفرما محقق نشده و او نیروی کار خود را از استان‌های دیگر جذب کرده است.

کارگران این واحد صنعتی تعطیل شده، اظهار کردند: خریدار در حین واگذاری موظف شده بود در ازای استخراج معادن سنگ آهک، یک صنعت جدید در جوار معدن ایجاد و کارگران بیکار شده کارخانه را مشغول به کار کند، اما چند سال است پیمانکار؛ از معادن سنگ این کارخانه در حاشیه شهر لوشان (کوه‌های آسمان‌سرا) سنگ (تراورتن) استخراج می‌کند اما طبق وعده‌ای که به شورای تامین شهرستان رودبار و سهامداران سابق کارخانه حین واگذاری داده بود، اقدامی در جهت راه‌اندازی کامل واحد جدید و اشتغال نیمی از کارگران بیکار شده در واحد صنعتی صورت نمی‌دهد.

کارگران سابق این کارخانه تاکید کردند: «سال‌ها در این کارخانه زحمت کشیده‌ایم و به دلیل مهیا نبودن شرایط کار در منطقه همچنان با چند سر عائله بیکار هستیم.

ادامه مطلب:
iranwire »

چهل و سومین روز اعتراض کارگران هفت تپه: همچنان معترضیم

تداوم 11 روز هوای آلوده در تهران- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimتداوم ۱۱ روز هوای آلوده در تهران هوای تهران برای یازدهمین روز در وضعیت ناسالم قرار گرفت از ابتدای سال جاری تهران تاکنون ۱۵ روز در هوای پاک داشته است کیفیت امروز هوای تهران با شاخص ۱۲۱ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه قرار دارد آلودگى_هوا

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران به کرونا مبتلا شدعلی ربیعی، سخنگوی دولت ایران به دلیل ابتلا به ویروس کرونا «در بیمارستان بستری و تحت نظر پزشکان» است ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

انتشار اولین رمرزارز با پشتوانه بانک مرکزی در لیتوانی؛ال‌بی‌کوین چیست؟لیتوانی برای نخستین بار در جهان، واحد پول مجازی(رمزارز) دارای پشتوانه بانک مرکزی را منتشر کرد.

ورود هزار زائر مجاز به مکه برای حج در شرایط ویژه کرونا آغاز شدمقامات همچنین گفته‌اند که برای زائران، آب استریل‌ شده زمزم در بطری در نظر گرفته شده و برای مراسم رجم شیطان، سنگ‌ریزه‌های ضدعفونی شده در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

پیگیری نماینده زرتشتیان در مورد حادثه رخ داده برای موبد زرتشتی در کرماننماینده زرتشتیان در مجلس از پیگیری خود در مورد حادثه رخ داده برای یک موبد زرتشتی در کرمان خبر داد.