تداوم وضعیت «قرمز» هوای پایتخت/ کیفیت هوای ۱۰ ایستگاه بالاتر از ۱۸۰

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کیفیت هوای تهران در ۱۰ ایستگاه از عدد ۱۸۰ گذشت براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، درحالیکه میانگین کیفیت هوای تهران ۱۵۹ و در شرایط ناسالم برای همه افراد است که کیفیت هوای سوهانک با شاخص ۲۱۴ در شرایط بسیار ناسالم و ۱۰ ایستگاه بالاتر از ۱۸۰ قرار دارد

به گزارش ایسنا بر اساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوا در ایستگاه‌های اقدسیه ، دانشگاه شهید بهشتی ، شهرداری منطقه ۲،شریف ، پاسداران ، پونک، شهرداری منطقه ۴، دانشگاه تهران ، تربیت مدرس ، ژئوفیزیک ، گلبرگ ، شهرداری منطقه ۱۰، شهرداری منطقه ۱۱و پارک رازی در شرایط ناسالم برای همه افراد است.

علاوه بر آن کیفیت هوا در ایستگاه‌های میدان امام خمینی ، پیروزی ، پارک شکوفه ،‌ مسعودیه ، شهرداری منطقه ۱۵، پارک سلامت ، پارک قائم ، شادآباد ،شهرداری منطقه ۲۰، فرمانداری شهر ری ، شهرداری منطقه ۲۱، شهرداری منطقه ۲۲ و شهرک چشمه بیانگر هوای ناسالم برای همه افراد هستند. در این بین، شاخص ۱۰ ایستگاه کیفیت هوا شامل شهرداری منطقه ۲، شریف ، تربیت مدرس ، شهرداری منطقه ۱۰، شهرداری منطقه ۱۱، پیروزی ، پارک سلامت ، شادآباد ، شهرداری منطقه ۲۱، شهرداری منطقه ۲۲ روی عدد ۱۸۰ و بالاتر از آن است که نشان می‌دهد کیفیت هوا در این مناطق نیز ناسالم برای همه افراد است.

بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی آلودگی هوا در تهران تا اواخر هفته جاری ادامه دارد بنابراین نسبت به خودداری از تردد غیرضروری برای تمام افراد و اجتناب از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز توصیه می‌شود. گفتنی است که شاخص کیفیت هوا به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا"پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا"قابل قبول یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا"ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا"ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا"بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا"خطرناک" است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ماشاالا به مدیریت بحران ،بزن کف قشنگه رو

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها