تداوم بحران بی‌آبی در ایران؛ نیاز 8 هزار روستا به تامین آب سیار

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 72 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تداوم بحران بی‌آبی در ایران؛ نیاز 8 هزار روستا به تامین آب سیار العربيه_فارسى

سخنگوی صنعت آب و فاضلاب ایران در سخنان خود مدعی شد «خشکسالی» سبب شده «منابع تامین محلی آب» در این روستا‌ها از دسترس خارج شده و نیاز به «آب‌رسانی سیار» باشد. کشفی افزود: «حفظ کیفیت آب در این آب‌رسانی‌ها خط قرمز است. این در حالی است که در سال‌های اخیر گزارش‌های بسیاری از آلودگی آب شرب شهری برخی مناطق و تانکر‌های آب سیار منتشر شده است.»

بحران بی آبی در مناطق روستایی تا جایی پیش رفته است که چندی پیش برخی روستائیان جنوب اهواز با انتشار تصاویری در رسانه‌های اجتماعی از «مصرف آب کولر» در این منطقه خبر دادند.بحران بی‌آبی مناطق روستایی در ایران تنها به اعتراض در رسانه‌های اجتماعی محدود نمانده است. طی دوماه گذشته زنان روستای نقد‌علیا اردبیل دوبار جاده محلی روستا را در اعتراض به عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم بستند.

در مقابل این اعتراض‌ها مسئولان دولت ایران تداوم خشکسالی از سال ۹۹ را عامل اصلی بی‌آبی در کشور اعلام می‌کنند. این در حالی است که اخیرا تصاویر بسیاری از بستن حقآبه مناطق پایین دست سد‌هایی مثل کرخه در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست ایران در اردیبهشت ماه گفته بود: گسترش بحران منابع آبی در مرحله «جنگ آب بین استان‌ها» است. کلانتری تاکید کرده بود که «این جنگ از استان به استان در حال رسیدن به روستا به روستا است».

افزایش بحران بی‌آبی در ایران در شرایطی رخ می‌دهد که اصطلاح «تنش آبی» هر روز بیشتر در سخنان مسئولان دولت ایران شنیده می‌شود. تنش آبی به وضعیتی اطلاق می‌شود که میزان تولید و مصرف آب در یک منطقه برابر باشد. مصطفی فدایی عضو کمیسیون سدهای بزرگ ایران دلیل این بحران را «سو مدیریت» دولتی دانست. افزایش تنش آبی در ایران به خصوص در مناطق روستایی در حالی رخ می‌دهد که کشور یکی از گرمترین تابستان‌های یک دهه اخیر را پشت سر می‌گذارد و علاوه بر بی‌آبی با بحران قطع «304 شهر ایران در معرض تنش آبی و 101 شهر در وضعیت قرمز تامین آب هستند».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراض سازمان‌های مردم‌نهاد در سوریه به اقدامات روسیه در جلوگیری از دسترسی به کمک‌های بشردوستانهسازمان‌های مردم‌نهاد در سوریه در اعتراض به اقدامات روسیه برای جلوگیری از ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه تجمع کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حمله انتحاری در یک کافی شاپ در پایتخت سومالی 6 کشته به جا گذاشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمار موارد روزانه ابتلا به کرونا در ترکیه به زیر 5 هزار نفر کاهش یافتآمار موارد روزانه ابتلا به کرونا در ترکیه به 4 هزار و 891 نفر کاهش یافته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جنگ آمریکا در افغانستان به معنای واقعی چه زمانی به پایان می‌رسد؟جنگ آمریکا در افغانستان در حالی تمام می‌شود که نه تسلیمی در کار است و نه پیمان صلحی، نه پیروزی نهایی و نه شکستی قطعی. هیچوقت به پایان نمیرسد...درآمد آمریکا از تحمیل فروش تجهیزات نظامی به جهان سوم کودن هست جنگ در افغانستان تمام نشدنی است با توجه به شرایط جغرافیایی و فرهنگ ایلی و قبیله ای و محروم بودن و صدالبته مذاهب مختلف اسلام برآمدن اخیرن جنرال روسي ازافغانستان بابرآمدن اخرین جنرل امریکائي سکات میلر از افغانسان فرق دارند جنرال روسی درنیمه پل بندر حیرطان بیانیه ئي خفیه داد و یک فیرتوفنګچه هم به طرف افغانستان کرد اما جنرال امریکائي ازاشرغنی بمان خدائي کرده برآمد بیدون کدام فیرسلاح به طرف افغانستان ،
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تداوم رگبار و رعد و برق در کشور طی هفته جاریتداوم رگبار و رعدوبرق در کشور طی هفته جاری مدیرکل سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش ابر، رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید در ۱۳ استان طی دو روز آینده، از تداوم و افزایش شدت و وسعت این شرایط جوی در بخش‌های دیگر کشور طی هفته جاری خبر داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شنیده‌ام ۱۰-۱۲ نفر از اعضای کابینه رئیسی جوان خواهند بود/ نیکزاد تمایلی به حضور در کابینه ندارد/ بهتر است نمایندگان در مجلس به خدمت ادامه دهندیک فعال سیاسی اصولگرا گفت: نظر من همان نظر مقام معظم رهبری است که نمایندگان در مجلس خدمت خود را ادامه دهند. الحمدلله قحط الرجال هم نداریم، به اندازه کافی افراد هستند که بتوانند در دولت خدمت کنند به ویژه در این دوره اگر قرار بر جوانگرایی باشد، اجازه دهند جوان‌ها وارد دولت شوند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »