تداوم آلودگی زیست‌محیطی معدن مس سونگون ورزقان

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بنا بر گزارش‌های ارسال‌شده از سوی شهروندان خبرنگاران ایران‌وایر، بار دیگر ترکیدگی لوله پساب کارخانه فرآوری معدن_مس_سونگون ورزقان باعث جاری شدن فلزات سنگین و زهاب اسیدی از معدن به رودخانه ایلقینا چای شده است. اخبار_ایران شهروندخبرنگار محیط_زیست

استان‌وایر- بنا بر گزارش‌های ارسال‌شده از سوی شهروندان خبرنگاران ایران‌وایر، بار دیگر ترکیدگی لوله پساب کارخانه فرآوری معدن مس سونگون ورزقان موجب جاری شدن آب آلوده به پایین‌دست معدن شده است.

فعال محیط زیستی که ویدئوی ترکیدگی لوله پساب کارخانه فرآوری معدن مس سونگون را برای ایران‌وایر ارسال کرده می‌گوید: «این آب آلوده شیمیایی فرایند با PH حدود ۱۱، حاوی مواد شیمیایی خطرناک با فرمول نامشخص گزنانت، Z۱۱، مواد دیگری با عناوین کلکتور، کف‌ساز، آهک، سولفید سدیم و گازوئیل و غیره است که بعضی از این مواد بر اساس نوشته روی ظروف حمل آن به‌شدت خطرناک هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

😡😡😡

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شکست سنگین پرسپولیس مقابل مس رفسنجان- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimشکست سنگین پرسپولیس مقابل مس رفسنجان تیم‌های پرسپولیس و مس رفسنجان امروز در دیداری دوستانه به مصاف هم رفتند که در این دیدار شاگردان محمد ربیعی به برتری ۳ بر صفر رسیدند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیتمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه تا روز دوشنبه در اکثر مناطق کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود، گفت: طی این مدت به ویژه روزهای شنبه و یکشنبه (3 و 4 آبان ماه) با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا انتظار می‌رود غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به طور نسبی افزایش یابد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نرخ مصوب مرغ اعلام شدنرخ مصوب مرغ اعلام شد معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام کرد که کارگروه تنظیم بازار استان تهران قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم را ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان تصویب کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »