تداوم پشتیبانی نظامی از شبه نظامیان حفتر در لیبی

09/06/1399 09:59:00 ق.ظ

سخنگوی ارتش لیبی از ورود 112 دستگاه خودروی زرهی حامل مزدوران جنگی در پشتیبانی از حفتر به شهر هون در استان جفره خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی ارتش لیبی از ورود 112 دستگاه خودروی زرهی حامل مزدوران جنگی در پشتیبانی از حفتر به شهر هون در استان جفره خبر داد. - خبرگزاری آناتولی 30.08.2020 طرابلس/خبرگزاری آناتولی سرهنگ محمد قنونو، سخنگوی ارتش لیبی طی بیانیه‌ای اعلام کرد: 112 دستگاه خودروی زرهی حامل مزدوران جنگی به منظور پشتیبانی و جنگیدن در صفوف ژنرال کودتاگر خلیفه حفتر وارد شهر هون در استان جفره شدند.

قنونو در این بیانیه تاکید کرده است: صدها شبه نظامی از جمله مزدوران وابسته به شرکت امنیتی روسی «واگنر»، شبه نظامیان سودانی «جَنجَوید» و مزدوران سوری و یمنی از شرق لیبی به شهر هون منتقل و در 3 مدرسه مستقر شدند.

وی همچنین تصریح کرد: 70 دستگاه خودروی نظامی پر از مهمات متعلق به شبه نظامیان سودانی «جَنجَوید» که از حفتر پشتیبانی می‌کنند نیز طی ساعات گذشته به شهر سرت رسید. ارتش لیبی روز 27 آگوست اعلام کرد که شبه‌نظامیان وابسته به خلیفه حفتر، رهبر شورشیان در شرق این کشور با نقض آتش‌بس، چندین موشک به مناطق استقرار ارتش در غرب سرت شلیک کرده‌اند. headtopics.com

گفتنی است فائز السراج، نخست‌وزیر لیبی در 21 اوت به نیروهای نظامی در این کشور دستور آتش‌بس فوری و توقف کلیه عملیات‌های نظامی را صادر و تاکید کرد تحقق آتش‌بس مستلزم آن است که سرت و جفره، عاری از سلاح شوند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس🔺دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس ⚡️مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا توصیه می‌کند که بازگشایی مدارس باید با پیروی از رفتارهایی که از شیوع کووید۱۹ پیشگیری می‌کنند، همراه باشد.

درآمد چین از صادرات کفش بیشتر از درآمد ما از نفت است!درآمد چین از صادرات کفش بیشتر از درآمد ما از نفت است! رئیس اتحادیه کفش‌ ماشینی و لاستیکی تهران، درآمد ارزی فروش نفت برای ایران را سالانه ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: این در حالی است که در کشور چین، صنعت کفش سالانه ۸۰ میلیارد دلار ارزآوری دارد.

پشتیبانی اطلاعاتی امارات از گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.کامارات متحده عربی شمار بسیاری جاسوس برای آموزش تاکتیک‌های اطلاعاتی به گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک به سوریه اعزام کرده است. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در جهان؛ آمار مبتلایان به بیش از 24 میلیون و 630 هزار تن رسید

از گاز تا یارگیری ایدئولوژیک؛ تنش در شرق مدیترانه آرام نمی‌شودوزیر دفاع ترکیه پس از اعزام جنگنده‌های فرانسوی به پایگاه نظامی در بخش یونانی نشین قبرس گفت: «دوره قلدربازی تمام شده است. هیچ امتیازی از ما نمی‌گیرید.»

انتقاد وزیر بهداشت از افزایش ترددها در روزگار کروناییانتقاد وزیر بهداشت از افزایش سفرها نمکی: ای‌کاش توانی، اختیاری، ابزاری یا مددی فراتر از تمنا و خواهش و التماس داشتم تا با این ترددهای بی‌رویه برای روزهای سخت‌ خیز مجدد بیماری و زحمت و گرفتاری همکارانم مضطرب نمی‌شدم