تداوم گرانی تخم مرغ علیرغم تشدید نظارت‌ها

13/06/1399 06:43 ق.ظ

تداوم گرانی تخم مرغ علیرغم تشدید نظارت‌ها با وجود اینکه عملکرد بازرسی و نظارت سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها حاکی از تشدید نظارت‌ها بر بازار تخم مرغ در پنج ماهه اول امسال است، این محصول همچنان بیش از نرخ مصوب عرضه می‌شود.

با وجود اینکه عملکرد بازرسی و نظارت سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها حاکی از تشدید نظارت‌ها بر بازار تخم مرغ در پنج ماهه اول امسال است، این محصول همچنان بیش از نرخ مصوب عرضه می‌شود. بر اساس این اطلاعات در پنج ماهه نخست امسال، تعداد بازرسی از بازار گوشت مرغ ۴۸ هزار و ۴۰۹ مورد بوده و برای ۲۶۷۰ واحد صنفی متخلف، برگه گزارش بازرسی به ارزش ریالی بالغ بر دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تنظیم شده است.

همچنین در این بازه زمانی از لازار تخم مرغ ۲۹ هزار ۳۰ مورد بازرسی انجام و برای ۲۱۴۳ متخلف صنفی، گزارش بازرسی به ارزش ریالی حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تنظیم و به مرجع رسیدگی کننده ارسال شده است.

با این حال قیمت هر شانه تخم مرغ در روزهای اخیر در خرده فروشی‌های سطح شهر تهران به شانه ای ۲۶ هزار تومان رسیده است. البته قیمت این محصول در هفته‌های گذشته در خرده فروشی‌ها حدود ۲۲ تا ۲۳ هزار تومان بود.

هشتم تیرماه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی بسته به وزن آن را حدود ۲۰ هزار تومان تعیین کرد. البته قیمت هر شانه تخم مرغ در تیرماه به بیش از ۳۰ هزار تومان هم رسید که موجب شد صادرات این محصول برای مدتی متوقف شود. البته عوارض صادراتی، هر کیلوگرم تخم مرغ تا پایان مردادماه ۴۰۰۰ تومان تعیین شده بود. headtopics.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

ترکیه علی‌رغم تمام اقدامات تحریک آمیز در مدیترانه شرقی خواستار مذاکره است

ابتکار: لایحه تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند به قوه قضاییه ارسال شده استتهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه این معاونت لایحه‌ای مبنی بر تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند را به کمیسیون لوایح ارسال کرده، گفت: بخاطر ماهیت قضایی این لایحه به قوه قضاییه ارسال شده و امیدواریم برای تصویب نهایی هرچه سریع‌تر در صحن علنی مجلس مطرح شود.

هلگا اشمید: طرف‌های برجام مصمم به حفظ آن هستند- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimمعاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: طرف‌های برجام مصمم به حفظ آن هستند طرف‌های مشارکت‌کننده علی‌رغم چالش‌های موجود، همه مصمم به یافتن راهی برای تضمین اجرای کامل این توافق هستند

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

یکه تازی بازار خودرو با گرانی دلار/ پراید 100 میلیون تومان شد- اخبار خودرو - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimیکه تازی بازار خودرو با گرانی دلار/ پراید ۱۰۰ میلیون شد! سمند ال ایکس با افزایش ۵ میلیونی ۱۵۷ میلیون تومان پژو ۴۰۵ با افزایش ۶ میلیونی ۱۵۷میلیون تومان پژو ۲۰۶ تیپ۲ با افزایش ۵ میلیونی ۱۷۴ میلیون تومان قيمت_خودرو تخت‌گاز خودرو‌ها با گرانی دلار! قيمت_خودرو اینستاگرام تسنیم را دنبال کنید

الهام آزاد: سنت خون بس نماد صلح بوده است