تداوم حبس خانگی رهبران جنبش سبز به چه معناست؟

26/11/1400 02:05:00 ق.ظ

چرا با گذشت یازده سال حصر بدون محاکمه و برگزاری هرگونه دادگاهی ادامه دارد؟ رضا علیجانی، از کینه آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی و حساسیت نهادهای امنیتی می گوید.

چرا با گذشت یازده سال حصر بدون محاکمه و برگزاری هرگونه دادگاهی ادامه دارد؟ رضا علیجانی، از کینه آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی و حساسیت نهادهای امنیتی می گوید. نسخه چاپی حصر خانگی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی روز دوشنبه، ۲۵ بهمن وارد دوازدهمین سال خود شد. آنها همچنان بدون محاکمه و برگزاری هیچ گونه دادگاهی در زندان خانگی به سر می برند.

زهرا موسوی خامنه، دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با انتشار عکس هایی از پدر و مادرش و وضعیت حصر آنها در اینستاگرام خود نوشته است که حصر با هدف ایزوله کردن محصورین و دور کردن آنها از جامعه و حقوق قانونی‌شان ۱۱ ساله شد.

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی روز ۲۵ بهمن ۱۳۸۹، در پی صدور فراخوانی برای هواداران خود به منظور اعلام همبستگی با انقلاب‌های تونس و مصر و اعتراضات در سوریه محصور شدند. زهرا موسوی در اینستاگرام خود گزارشی از وضعیت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد منتشر کرده و نوشته است: یازده سال است که کلید خانه سه شهروند در دست غریبه‌هایی مسلح است. هنوز با عبور از دو در امنیتی در کوچه باریک با دوربین‌های متعدد، زندانبان در را قفل کرده و مهمان که مجوز حضورش به دست ماموران است، زمانی را در حصر بی سرانجام، در بند بن‌بست اختر با ساکنان محصورش سهیم می‌شود.

خانم موسوی از هشتگ «حصر بی قانون» استفاده کرده و نوشته است که هنوز پشت بام خانه با قفل کلیدش در دست مأموران است. معلوم نیست شبانه‌روز دوربین‌ها و شنودهای واضح و پنهان، بی‌وقفه صدا و فیلم برای چه کسانی فراهم می‌کنند.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

رادیو فردا بدبخت هنوز تو ۸۸ گیر کرده. Coming all helaw putin no coming russia ukarin noto conming iran یعنی اوضاع اونطور وخیم نیست و هنوز بهشون احتیاج ندارند برا نجات رژیم کثیفشون 😁 باعث خوشحالی که الان ملت بیدارن و دست این جانیان و خوندن ،توبه گرگ مرررررگه،،👍😂 حالا مثلا برمیگشتیم به دهه ۶۰، دوران طلایی امام راحل خیلی زیبا بود؟

همین سه تا کصکش هم از خودشونه ریدم به قبر مرده این وریا اون وریا زن و شوهر دعوا کنند،ابلهان باور کنند امیدوارم رهبران باصطلاح جنبش سبزدرحصر بپوسند۰ اصلاح‌طلب، اصول‌گرا دیگه تمومه ماجرا!

علیه عشق؛ چرا حکومت ایران با روز ولنتاین مساله دارد؟

المپیک زمستانی؛ چرا لژ سواری 'سریع‌ترین ورزش روی یخ' است؟ - BBC News فارسیورزشکاران هر دو رشته لژ سواری و اسکلتون با سرعتی بسیار زیاد روی سورتمه‌های کوچک خود به سمت خط پایان سر می‌خورند، اما چرا سرعت لژ نسبت به اسکلتون بالاتر است؟ روپرت استودینگر، تنها ورزشکار لژ سواری بریتانیا در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن، پاسخ این سوال را با کمک قوانین ساده فیزیک توضیح می‌دهد. چون یخ لیز است و لژ خیلی تند می‌رود

از هویس تا اشتاین‌مایر؛ با روسای جمهور آلمان آشنا شوید | DW | 13.02.2022ریاست جمهوری بالاترین مقام سیاسی در آلمان محسوب می‌شود، اگر چه نقش رئیس جمهور در صحنه سیاست‌های روز آلمان قابل قیاس با نقش صدراعظم به عنوان رئیس دولت نیست. با روسای جمهور آلمان از سال ۱۹۴۹ تا کنون آشنا شوید. گزارش تصویری: ریاست جمهوری در آلمان درجه دو حساب میشه، یه جورایی تشریفاتی، بود بود، نبود هم نبود نقش ریاست جمهوری تو آلمان اینه که صدراعظمی که بازنشسته شده رو یه مدت میذارن اونجا به بقیه نگاه کنه، تا از شوک بازنشستگی بیرون بیاد.

مقام آمریکایی: گذرگاه مهم تجاری با کانادا بازگشایی می‌شود؛ پلیس کانادا معترضان را متفرق کرد🔺 مقام آمریکایی: گذرگاه مهم تجاری با کانادا بازگشایی می‌شود؛ پلیس کانادا معترضان را متفرق کرد ▪ شلوغ‌ترین گذرگاه تجاری زمینی در آمریکای شمالی بار دیگر باز می‌شود و مسدود شدن شش روزه آن توسط معترضان در کانادا پایان می‌یابد. ⬇ بیشتر بخوانید: نفت و انرژی گَران شُده و مُقصر بایدن و حزب دموکرات میباشد زیرا در دوران ترامپ آمریکا خود بزرگترین تولید کُننده نفت و حتی صادر کننده شُده بود و نرخ بسیار پایین حال با توافق نامه پاریس و تعطیلی صنایع تولیدی نفت در آمریکا ب مردم بخاطر گَرانی انرژی و افزایش هزینه ها فَشار تحمیل شُده کانادا و بریتانیا و آمریکا بوی جمهوری اَسلامی می دَهَند. چگونه ب هزاران نفر از فرزندان و عَوامل رژیم و سَرداران جنایتکار ویزا و اَقامت داده شُده بخاطر میلیاردها دلار پول سیاه ک جَذب شُده ! نَنگ آور میباشد برای غرب 👎🏻

روز جهانی رادیو همراه با رادیوفردادر روز جهانی رادیو به مهمانی کوچک‌ ما رادیو فردایی‌ها بپیوندید.

۱۰ ایرانی با مدارک جعلی در پاناما بازداشت شدندیحتمل با چمدون پر از دلار نبودن؟