تداوم روند بررسی به شکایات انتخاباتی در عراق/ چه تعداد نماینده برای اولین بار وارد پارلمان شدند؟- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 78 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 51%

تداوم روند بررسی به شکایات انتخاباتی در عراق کمیساریای عالی انتخابات عراق از روند بررسی شکایات انتخاباتی و از رد بیش از ۱۷۴ شکایت خبر داد مدیر اداره اطلاع‌رسانی کمیساریای عالی مستقل انتخابات_عراق شمارش دستی همه آرا در انتخابات را غیر قانونی دانست

ایران اخبار, ایران سرفصلها

، کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق با انتشار بیانیه‌ای اولین گزارش خود درباره روند بررسی شکایت‌های انتخابات را ارائه کرد.

کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق اعلام کرده که به صورت روزانه گزارش بررسی شکایت‌های انتخاباتی را ارائه خواهد کرد.مدیر اداره اطلاع‌رسانی کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق شمارش دستی همه آرا در انتخابات را غیر قانونی دانست. وی افزود که فقط در صندوق‌هایی که لازمه رسیدگی به شکایت آن بازشماری دستی باشد، بازشماری خواهد شد و در مورد صندوق‌هایی که شکایتی درباره آنها مطرح نشده وجه قانونی بازشماری دستی آنها وجود ندارد.شورای عالی قضائی عراق درباره سازوکار رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی و شرط‌ها و امکان بازشماری دستی همه آراء انتخابات عراق توضیح داد.

وی گفت که اگر کمیساریا حاضر به چنین کاری نشد، شورای قضائی انتخابات در این باره تصمیم می‌گیرد و این بازشماری دستی فقط به صندوق‌هایی مربوط می‌شود که درباره آنها شبهه وجود دارد و بازشماری دستی همه صندوق‌ها از اختیارات شورای عالی قضائی نیست.ائتلاف النصر به رهبری «حیدر العبادی» از نحوه دستکاری و تقلب در انتخابات پارلمانی اخیر عراق خبر داد.

این درحالی است که دو روز قبل هم، «ساره علاوی»، از نامزدهای انتخابات پارلمانی عراق و دختر «ایاد علاوی»، نخست وزیر اسبق این کشور در کنفرانسی مطبوعاتی گفت پس از انتخابات سال 2018، «مصطفی الکاظمی» به پدرش از امکان دستکاری در نتایج انتخابات گفته است. وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا معتقد است در این انتخابات نیز در نتایج دستکاری شده، گفت: ما پیش از این هشدار داده بودیم و انتظار دستکاری در نتایج را داشتیم و به عنوان ائتلاف الوطنیه برای جلوگیری از دستکاری در نتایج در انتخابات شرکت کردیم.نتایج انتخابات در استان مورد مناقشه کرکوک نشان‌دهنده افزایش کرسی‌های اعراب و کاهشی کرسی‌های ترکمن‌ها در این استان است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازمان جهانی بهداشت: روند شیوع کرونا در اروپا همچنان صعودی استدر ارزیابی هفتگی سازمان جهانی بهداشت از وضعیت شیوع بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» در سطح جهان آمده است که دو میلیون و ۷۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی هفته گذشته شناسایی شد. ویروس چینی کمونیستها ضربه کاری به اروپا و آمریکا زد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انفجار بمب در اتوبوس نظامیان در دمشق جان دست‌کم ۱۴ نفر را گرفتاین انفجار صبح روز چهارشنبه و در اتوبوس نظامیان ارتش سوریه انجام شده و باعث کشته شدن دست‌کم ۱۴ نفر شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سرلشکر باقری در مسکو از «همکاری‌های نزدیک» ایران و روسیه در «حوزه آموزش نظامی» خبر داد🔺 سرلشکر باقری در مسکو از «همکاری‌های نزدیک» ایران و روسیه در «حوزه آموزش نظامی» خبر داد ▪ باقری در دیدار با والری گراسیموف، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح روسیه، بدون ذکر جزئیات، از «همکاری‌های نزدیک در حوزه آموزش نظامی» خبر داد. ⬇ بیشتر بخوانید: روسیه جزئیات رو همان روز به سمع و نظر نیروهای مسلح اسرائیل رسونده میتونید ازشون بپرسید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ویدئویی از ویرانی خانه‌ها در هند و نپال در پی وقوع سیل شدید و رانش زمیندر پی بارش‌های شدید باران و همچنین رانش زمین، تعداد جان باختگان این حواث در دو کشور هند و نپال به بیش از ۱۰۰ نفر رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه بارش‌ها در ۶ استان / کاهش محسوس دما در مناطقی از کشورادامه بارش‌ها در ۶ استان کاهش محسوس دما در مناطقی از کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، ضمن اعلام ادامه بارش‌ها در برخی نقاط کشور، در عین حال از پایداری جوی طی روزهای آینده خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تعطیلی دفتر نمایندگی ناتو در مسکو؛ استولتنبرگ: گفتگو با روسیه حتی در شرایط تنش‌آمیز مهم استدبیرکل ناتو، می‌گوید با وجود تعلیق ماموریت چند دیپلمات روس در این سازمان، گفتگوی ناتو با روسیه از اهمیت برخوردار است جزئیات بیشتر🔽 کثیف تر و پست فطرت تر از روسها فقط آخوندها هستند و هر روس یه جاسوس بالقوه است همه باید از اروپا اخراج شوند چون کارشون فقط ترور و جاسوسی است
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »