تداوم نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر برنامه هسته‌ای ایران علیرغم شیوع کرونا

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

سخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: نظارت این نهاد در ایران و جاهای دیگر علیرغم شیوع کرونا ادامه دارد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست، یک سخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پاسخ به برخی سوالات این روزنامه درباره بازرسی برنامه هسته‌ای ایران گفت که آژانس به طور مداوم شاهد وضعیت شیوع ویروس کرونای جدید است اما در زمینه نظارت بر مواد هسته‌ای در [برنامه هسته‌ای] ایران یا در جایی دیگر «دقیقه‌ای از پای نخواهد نشست».

این سخنگوی آژانس در ادامه گفت: با وجود برخی ممنوعیت‌هایی که به خاطر شیوع این بیماری در سفرها پیش آمده است، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به فعالیت‌های دیده‌بانی‌اش در ایران و جاهای دیگر ادامه داده، از اجرای موثر حکم آن اطمینان حاصل می‌کند و در عین حال اقدامات مناسب را هم برای حفظ امنیت کارکنانش انجام می‌دهد.

اورشلیم پست همچنین برخی سوال‌ها را در زمینه چالش‌هایی که آژانس برای تداوم بازرسی فیزیکی در ایران با آن‌ها روبه‌رو است، چگونگی غلبه بر این چالش‌ها و مواردی که ممکن است تلاش‌های این نهاد نتیجه مطلوب را نداشته باشد مطرح کرد. سخنگوی آژانس به طور مستقیم به سوالات درباره این مسائل پاسخ نداد، اگرچه به چالش‌هایی که در سفرها پیش آمده است اشاره کرده و گفت که آژانس به طور موفقیت‌آمیزی برای دسترسی فیزیکی به تاسیسات اتمی در جایی که لازم باشد، از موانع عبور کرده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تاکید نخست‌وزیر پاکستان بر لزوم رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایرانتاکید نخست‌وزیر پاکستان بر لزوم رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران نخست وزیر پاکستان با تاکید بر لزوم لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای مقابله با شیوع کرونا خواستار اقدام جامعه بین الملل در این زمینه شد. خوب مقامات ایران وا بدن برن پای میز مذاکره تا تحریم ها برداشته بشه 🙏🏻 EndIranSanctions
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افغانستان: شهروندان نگران کمبود کالاهای اساسی نباشندرئیس‌جمهور افغانستان تاکید کرد شیوع ویروس کرونا تاثیری بر نرخ مواد غذایی ندارد و شهروندان کشورمان نگران کمبود کالاهای اساسی نباشند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پاسخ رهبر انقلاب به استفتاء درباره سفر در زمان شیوع کروناحضرت آیت الله خامنه‌ای به استفتاء درباره سفر در زمان شیوع کرونا پاسخ دادند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تظاهرات حامیان بولسونارو در سایه ترس از شیوع ویروس‌کرونا در برزیلهزاران نفردر برزیل با نادیده گرفتن دستورهای دولتی مبنی بر عدم حضور در تجمعات در پی شیوع ویروس کرونا در گردهمایی حمایت از ژئیر بولسونارو، رئیس جمهوری کشور شرکت کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شیوع ویروس کرونا در ایران و تهدید ویژه برای کودکان کار در بی‌عملی نهادهای حکومتیبا شروع و گسترش ویروس کرونا در ایران وضعیت کودکان کار در خطر ویژه قرار دارد،‌ کودکانی که بنا بر آمارهای اعلام شده از سوی رسانه‌های ایران تعداد آنها در سراسر کشور دستکم ۵۰۰ هزار نفر است، که از این تعداد بالغ بر ۹۸ درصد آنها نان آور خانواده هستند. و امروز داروی ترکیبی ایران به دنیا معرفی شد. ایران با سخترین تحریم ها از آمریکای قدرت پوشالی خیلی جلوتر است. شما نمی خواد برای کودکان ایران دل بسوزونید. 80 ملیون ادمی که هیچ گاه با شما جنگی نداشتند رو محاصره کردید. نفرتی که در دلها ایجاد کردید به حدی رسیده که اگر از کرونا بمیرید ،آهی از نهاد ما بر نمیاد + اون VOA عه ؟ - آره + صدای آمریکا رو خفه کن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا در پی آزادی شهروندان خود در ایران در خلال شیوع کرونادولت آمریکا روز سه شنبه تحریم های تازه ای را از جمله بر پنج دانشمند علوم و فناوری هسته ای ایران اعمال کرده و همزمان خواستار آزادی شهروندان خود از زندان های این کشور شده است. حقوق زندانیان پدیده ای فرا مرزیست زندانیان تمام ملیتها در زندانهای ایران در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند به_قوانین_حقوق_بشر_باید_با_چشمان_فرا_ملی_نظر_کرد در پی باج‌گیری. اونو شرمنده ولی دستمال توالت اگه خواستین در خدمتیم
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »